Koupelnová trouba - tradiční cihla nebo módní kov?

 • Všichni, kteří měli štěstí, že mají chatu, jsou rozděleni do dvou kategorií: pro některé vily - to je především odpočinek, pro ostatní - práce. Všechny jsou však spojeny jedním - večerním lázeňským domem, lepším ukončením pracovního dne nebo aktivního odpočinku.

  Ti, kteří vážně přistupují k uspořádání venkovského domu, stavba začíná vanou. A pak vyvstává otázka: co si vybrat sporák?

  Pece v ruských lázních byly tradičně vyráběny z cihel. Ale v posledních letech mnoho hostitelů aktivně nahrazuje tento atribut hotovými kovovými peci. Komparativní popis vlastností těchto možností vám pomůže identifikovat a učinit správnou volbu.

  Estetika

  Profesionálně provedené zdivo zaujme oko, na prvním místě ocení milovníci krásy a pohodlí. Kombinace zpracování cihel a dřeva přidává do místnosti nic srovnatelného.

  Nekonvenční konstrukce kovových pecí může někoho vytlačit. Jako možnost - "maskování" takové trouby s pomocí přírodních materiálů.

  Ekologie surovin

  Cihla je vyrobena z přírodních materiálů, které hovoří o své bezpečnosti pro lidské zdraví.

  Kovové pece jsou vyrobeny z litiny nebo černé oceli. Oba materiály se osvědčily jako šetrné k životnímu prostředí.

  Praktičnost

  Dobře tvarovaná cihlářská pec bude trvat několik desetiletí, aniž by ztratila svůj původní vzhled a základní vlastnosti. Ale s použitím pouze vysoce kvalitnímateriálu Například červená cihla M o velikosti 75 až 150 a mrazuvzdornost 25 cyklů.

  Kvalitní kovová kamna jsou však v tomto smyslu spolehlivější. Pec z ocelového plechu nebo litiny zůstane účinná a funkční po mnoho let.

  Přenos tepla

  Dobře upečený v předvečer cihlové pece vám umožní umýt v lázni a další den zůstane voda v nádrži horká. V lidech se takové pece nazývají také „společnost vojáků“.

  Kovová pec se ohřívá v relativně krátkém čase, ale také rychle ochlazuje. Tento okamžik je zvláště důležitý v chladném období.

  Spotřeba paliva

  Při výběru cihlového kamna musí být každý vlastník připraven zajistit, aby nebylo možné šetřit zdroji. Taková kamna dlouhodobě schne, dokonce i malá místnost bude trvat minimálně 4-6 hodin, a tedy i značné množství palivového dříví.

  Spotřeba palivového dříví na výrobu plechových pecí je nesrovnatelně nižší. Pár výbuchů suchých březových polynů a v přítomnosti nádrže o objemu 70 litrů v lázni může umýt čtyřčlennou rodinu.

  Ale najednou musím naléhavě umýt?

  Dlouhodobé ohřívání cihlové pece, a tedy prostor a vody v nádrži, neumožňuje použití lázně v nejbližší možné době.

  Kovová pec se rychle zahřívá i při mínusové teplotě vzduchu. Hodinu, jednu a půl a ve vaně lze prát "rychlou rukou", pokud to okolnosti vyžadují.

  Montáž

  Pokládání cihlové pece je samo o sobě pracovně náročné a může trvat několik týdnů. Výběr materiálů aumělec, pokud to samozřejmě neurobíte sami. Taková pec zpravidla vyžaduje položení základu, vytvoření ochranných bariér, které odpovídají pravidlům požární bezpečnosti a mnoha dalším odstínům, které odnášejí spoustu času a peněz.

  Hotová kovová trouba může být instalována sama, všechny modely od spolehlivých výrobců jsou vybaveny podrobnými a srozumitelnými pokyny pro instalaci a provoz a vyžadují minimální dodatečné investice.

  Pečlivě přemýšlejte o tom, jak vidíte svou koupel a co je pro vás nejdůležitější především - jednoduchost, pohodlí a efektivita, nebo estetický fundamentalizmus nativní ruské lázně.

  Mimochodem, společnost Teplo-Pich se zabývá výstavbou různých typů pecí. Jedná se o ruskou troubu, krb a krb a složitou pec, a Švéd a Holanďana. Víš, že vana nejen přináší radost, ale je také užitečná pro zdraví.