Koupelnové zástěny s vlastníma rukama

Po opravě instalace všech sanitárních předmětů vzniká otázka instalace koupelnové zástěny. Koneckonců, musíte zavřít boční část a vytvořit krásný, dobře upravený vzhled místnosti. Je to v této fázi, kdy jsou otázky - koupil nebo udělal sám? Obrazovka je položka, kterou nemusíte kupovat. To může být vyrobeno jakoukoliv osobou z materiálů.

Obsah
  1. Jaké jsou obrazovky
  2. Sádrokartonová deska
  3. Jak udělat křivočaré plátno sádrokartonu
  4. Jak vyrobit posuvnou clonu
  5. Keramická obkládačka

Jaké jsou obrazovky

Moderní obchody mají dnes obrovskou škálu vanových zástěn. Rozdíly jsou však zpravidla pouze v provedení barev a velikosti jsou všechny standardní. A je to proto, že je těžké najít obrazovku pro nestandardní koupelnu. To je důvod, proč se můžete naučit dělat obrazovky pro koupelny doma.

Co můžete udělat s ochrannou clonou?

- Sádrokarton

- Pístová deska

- Dlaždice

-VV panely

- Hotové položky.

Jak je vidět, rozsah materiálů pro výrobu této části je poměrně široký. Nyní se zabýváme každým z typů materiálů.

Sádrokartonová deska

Než uděláte obrazovku sádrokartonu, musíte pro ni udělat kostru. Zpravidla se používají čtvercové tyče, které mají šířku strany 4 cm, šrouby a kovový roh. Všechny práce začínají značkami. Za tímto účelemnebo koupit svah sám. S pomocí svahu je třeba aplikovat body na rohy vany (na podlaze). Ponecháte-li 2,5 cm dovnitř od každého bodu, musíte kreslit z jednoho bodu na každém rohu. Připojte tyto body k získání dvou dlouhých čar. V důsledku toho musíme opustit čáry kolem obvodu lázně. Z prutů je nutné vyrobit pásy o určité délce:

- 2 věci podél délky vany

- 2 věci podle šířky vany

- 4 věci na výšku od podlahy po stranu vany.

Nyní, když jsou všechny pruhy nařezány na požadovanou velikost, můžete začít vytvářet rámeček. Z hranolů pomocí šroubů vytvořte rám pod vanou. Tyče upevněte kovovými rohy. Ty stromy, které jsou umístěny podél zdi, musí být zajištěny dvěma šrouby a k ní. K tomu, v bruskách, vyvrtejte několik děr a označte jeden ze dvou otvorů na zdi. S děrovačem, aby se otvory, nainstalovat hmoždinky a šrouby v nich nakreslit rám ke zdi. Aby konstrukce měla maximální tuhost, musí být dodatečně připevněna k podlaze. Fáze práce jsou stejné jako na stěnách. Nejdříve udělejte díru a pak vložte hmoždinky a na konci - šrouby upevněte rám.

Všechno, nyní je rám připraven. Můžete přistoupit k produkci velmi hlavní části procesu - na obrazovce. Pro jeho vytvoření je nutné vzít sádrokarton, kovovou západku a smyčky malé. Když jsou všechny materiály připravené, můžete začít dělat obrazovku. K tomu sList sádrokartonové desky musí řezat dvě části - stranu a konec. Samozřejmě, že boční část je krátká a čelní plocha je dlouhá. Rozměry je třeba vzít s rámem rámu. Sádrová lepenka by měla být označena fixkou, fixem nebo tužkou a odříznuta. Mimochodem, list sádrokartonu je řezán běžným malířským nožem. Nejdříve je třeba rozřezat jednu část kartonu, otočit dopis, prolomit ho a vyříznout karton na druhé straně. Když je list takto řezán - řez je prakticky dokonalý.

Tam, kde je otvor pro odtok vody umístěn na dlouhé straně, musí být odříznut poklop. To je nutné pro bezpečnost, aby se pravidelně kontrolovaly netěsnosti potrubí. Závěsy je třeba tvarovat a řezat, například pomocí elektrického nářadí. Pilový kus by měl být připevněn ke smyčkám a položen na místo, kde byl vykopán. Také musíte utáhnout malé pračky a západku. Pokud bude v budoucnu obrazovka pokryta dlaždicí, pak bude vhodné vytvořit závěs na velikost dlaždice. Musíte také spočítat, kde se poklop nachází. Tímto způsobem můžete skrýt poklop.

Pomocí běžných šroubů by měl být panel připevněn k rámu. Za prvé, jsou dlouhé. A když připevní krátký panel, vypadají - nejsou tam žádné nestejné úhly a spoje. Pokud je třeba panel rozříznout - upravte. Pokud design vypadá nestabilně, může být dodatečně zajištěn. To je vše, obrazovka sádrokartonu je připravena.

Jak vytvořit křivku ssádrokarton

Tento druh obrazovky není o nic těžší než jednoduchý formulář. Tam jsou některé nuance, které budeme popisovat níže. Rám pro takové stínění by neměl být vyroben z tyčí, ale z kovového profilu. Tento materiál je výhodný v tom, že pokud se jedná o mělké řezy, pak může být poskytnuta absolutně jakákoliv forma ohýbání. Tyto profily vyžadují dva. Přirozeně by měly být stejně ohnuty. Zakřivené profily musí být připevněny dlouhými šrouby - stejně vhodné pro tyto profily. Pro pevnost rámu je nutné namontovat několik vertikálních stojanů stejného profilu. Mimochodem, rám by měl být namontován na vybrání. Jak vypočítat tento prostor? To je velmi jednoduché. Je nutné brát tloušťku sádrokartonu, lepidlo na dlaždice a dlaždice a prohloubit tuto vzdálenost uvnitř lázně.

Poté, co je snímek připraven na obrazovku, musíte provést poslední. Než se ohnete předem odříznout požadovanou délku a šířku listu sádrokartonu, je třeba namočit ve vodě, počkejte a teprve pak ohnout. Namáčení samozřejmě není kompletní list, ale pouze vnější část lepenky. Pokud je ohyb velmi ostrý, můžete řezat sádrokartonové desky na tenké proužky a upevnit je samostatně. Sádrová lepenka není schopna se ohýbat přes ostré hrany. Dlažba přes palubu by měla být položena speciálními kachlovými kříži. Pak bude zdivo rovné, se stejnou tloušťkou spojů.

Jak vyrobit posuvnou clonu

Někdy existují případy, kdy je snazší je koupitPosouvání obrazovky, než dělat to na vlastní pěst. Ale pro ty, kteří si v tomto případě chtějí vyzkoušet sami a budou další částí textu.

Tento typ obrazovky se obvykle považuje za částečně dokončený. Osoba, která tuto práci vykonává, je zodpovědná za instalaci formuláře. Pro vytvoření posuvné obrazovky budete potřebovat:

- Dveřní žaluzie. Obvykle se nakupují v hotové formě.

- roh 90 stupňů - 2 ks

- roh 45 stupňů - 2 ks

- rukojeť - 1 kus

- plech DSP, velikost 250 x 40 cm

- Páska pro pásky - role

- Nohy pro zástěny - 3 ks

- Plastová plochá raketa

Jakmile je vše sestaveno, můžete spustit instalaci obrazovky

Kolejnice by měly být odříznuty na požadovanou délku - měly by skrýt tyčku, která může být vytvořena mezi dveřmi a samotnou clonou. Mohou být ohýbány pomocí fénu na vlasy - předehřejte je dobře. Rám, na kterém jsou předem upevněné dveře upevněny. Rovněž je narušena plocha stěny za koupelnou, aby se zeď otevřela tak, jak by to bylo vhodné pro koupel.

Tam, kde je na obrazovce obrazovky a zdi nutné nastavit rohy o 90 stupňů. Skrývají otáčení dveří. Z kusu dřevotřískové desky je třeba odříznout dno výklenku ve velikosti a připevnit jej k nohám. Kolejnice, ohnuté do požadovaného tvaru, jsou upevněny na rohy. Rám dveří je připevněn k kolejnicím pomocí běžných tekutých hřebíků. Tam, kde jsou boční stěny vany a stěny - držet závěs, speciálně navržený pro tento účel. To je onovše, posuvná obrazovka je připravena. Podle myšlenky, ne všechno je tak těžké, hlavní věc je pochopit princip práce a zařízení vytvořené.

K hladkému posouvání dveří lze mazat silikonová vedení. Neaplikujte hodně silikonu - vše by mělo být nejméně.

Keramická obkladačka

Pro ty, kteří chtějí dělat obrazovku po mnoho let, neexistuje lepší volba než keramická dlažba. Nejprve se vytvoří síto sádrokartonové desky a je možné k němu připevnit dlaždici. Aby dlaždice na struktuře pevně držely, je třeba použít 7-10 bodů průměrné velikosti tekutých nehtů na každé dlaždici. Pokud nejsou takové nehty - můžete si koupit jednoduché lepidlo na dlaždice. Lepení dlaždic vždy začíná levým horním rohem. První dlaždice musí být položena na stejnou základnu, protože pokládka na ní bude pokračovat. A pokud je první dlaždice přilepená, není úplně stejná - pak zbude zbytek. Aby dlaždice padla přesně, můžete použít svah nebo úroveň budovy.

Po lepení první dlaždice bude snazší. Kachličky je třeba lepit pomocí kachlových příček - pomocí nich můžete dosáhnout rovnoměrné vzdálenosti mezi dlaždicemi. Pokud je na rámu inspekční poklop - je také přilepen na desku. Po vysušení lepidla, a to, zpravidla asi den, můžete začít steh stehy.

Pokud byla lepená dlažba použita těžce, pak by rám neměl být zhotoven ze sádrokartonových desek, ale z vodicích kolejnic. Tuto konstrukci lze snadno připevnit pomocí šroubů.

Pokud je rozpočetOmezené, můžete vytvořit obrazovku z PVC panelů. Tyto panely nevyžadují napájecí skříň, takže mohou být provedeny z jednoduchých vodítek z hliníku. Krabice je vyrobena na principu základny tyčí. Uvědomte si, že instalace PVC obkladů na těchto vodicích lištách bude provedena pomocí stavebního lepidla nebo tekutých nehtů.

Můžete dělat mnoho různých typů obrazovek:

- Neslyšící obrazovka. Pak bude uzavřena celá vzdálenost od strany vany k podlaze.

- Obrazovka s prohloubením. V tomto případě je obrazovka určena pro prohloubení nohou.

- Obrazovka se svahem. Tento druh obrazovky také poskytuje extra prostor pro nohy.

Při instalaci obrazovky je nejdůležitější věcí nespěchat a dodržovat pravidla. Pak můžete získat perfektní design pro malé množství peněz.