Koupelny zdobené plastovými panely: Foto

Mezi levné materiály určené k dekoraci interiérů jsou známé a populární plastové panely. Velký počet odrůd, které se liší vzorem, barvou, šířkou, délkou pásků, umožňuje každému zákazníkovi zvolit vhodnou variantu dekoru jejich koupelny.

Obsah:

 • Základní požadavky na výzdobu
 • \ t
 • Specifikace
 • Co je to popularita?
 • Ceny
 • Pravidla instalace
 • Obsah
  1. Základní požadavky na dekorace
  2. Specifikace
  3. Co je populární?
  4. Dostupnost cen
  5. Pravidla pro instalaci

  Základní požadavky na dekorace

  \ t

  Povrchová úprava koupelny vyžaduje použití materiálů se zvláštními vlastnostmi.

  Musí být odolné proti vlhkosti, nedestruktivní vůči plísním a plísním, s povrchem, snadno se čistí. To je důležité pro udržení místnosti v dobrém hygienickém stavu.

  Kromě toho by materiály na zdobení koupelny měly umožnit, aby byl interiér vybaven estetickou součástí, která by odpovídala požadovanému designu. Na fotografii koupelen, zakončených plastovými panely, nebo jak se často nazývají, dýhou, je jasné, že tento materiál úspěšně řeší úkoly.

  Specifikace

  Materiálem pro výrobu plastových panelů je polyvinylchlorid. Tento univerzální a high-techKomponenta je široce používána pro výrobu spotřebního zboží. Vysoké hygienické parametry ukazují, že se používá při výrobě nádobí, lahví, injekčních stříkaček na jedno použití a dalšího zdravotnického vybavení, obalového materiálu pro výrobky, z něhož se vyrábějí trubky, hadice pro přívod vody. Je oprávněn pracovat v dětských zařízeních a nemocnicích.

  PVC panely jsou moderním materiálem, vyrobeným z ekologicky nezávadných, nehořlavých surovin, neobsahuje nebezpečné, chemicky aktivní složky. Výsledkem je trvanlivý plast odolný proti vlhkosti s vysokými dekorativními a provozními vlastnostmi.

  Co je populární?

  Estetická výzva :

  Vlastnosti PVC umožňují vyrábět odrůdy panelů s různou strukturou povrchu: reliéfní, matný, lesklý, zrcadlový. Pomocí moderních kresebných metod je možné vyrobit plastovou podšívku s monochromatickou barvou, jakýmkoliv vzorem: pod mramorem, s rostlinným ornamentem, texturou napodobující cenné dřeviny.

  Ekologie a hygiena :

  Stěny a stropy, PVC panely jsou neškodné, umožňují udržovat pořádek a čistotu v koupelně. Dokonale vydrží čištění s jakýmikoli pracími prostředky bez abrazivních složek.

  Odolnost proti vlhkosti :

  Důležitý parametr, který je třeba vzít v úvahu při výběrumateriály pro použití ve vlhkém prostředí, v přímém kontaktu s vodou, za podmínek častých změn teploty. Plastové panely jsou naprosto odolné vůči vlhkosti. Nepodporují rozvoj mikroorganismů, plísní, hub.

  Požární odolnost :

  Plastové panely směřující proti ohni jsou protipožární, protože tyto materiály patří do kategorie samozhášecích.

  Snadná instalace :

  Volba PVC panelů pro koupelnu umožňuje dokončit zpracování vlastníma rukama pomocí obvyklého nástroje, který je obvykle k dispozici v domácnosti každého majitele bytu.

  Cena Dostupnost

  \ t

  Nízké ceny plastových obalů ho činí velmi populárním, populárním, dostupným pro každou kategorii lidí s možností víceúčelového použití. Díky své pomoci můžete provádět opravy koupelen v zemi, mrazuvzdorné odrůdy vyšívat roční sprchový kout, ukázky exkluzivních sbírek zdůrazňovat stylový interiér sanitárních prostor domu či bytu.

  Pravidla pro nastavení

  Montáž plastových obložení nepatří do kategorie práce s vysokou složitostí (viz připevnění na stěnu plastových panelů). K tomu je třeba zakoupit kolejnici ze stromu nebo kovového profilu, který je připevněn k úrovni, která má být zpracována. Panel lze umístit vodorovně i svisle.

  Spojení mezi sebou pomocí čelní plochyHradní systém "crest - groove" vám umožní získat trvanlivý a spolehlivý spoj, nedovolí průchodu vlhkosti. Je lepší zvolit svislé pokládání pásů tak, aby voda v místě jejich spojení nestačila a volně tekla dolů.

  Tato instalace je velmi hospodárná. Jeho použití nevyžaduje vyrovnání stěn, což vede k výrazným úsporám nákladů na materiál a práce. Pokud chcete zlepšit izolaci vany, mezi stěnou a panely lze pokládat izolační vrstvu. Je také snadné skrýt vedení a komunikační potrubí pod klenbou. V případě nucené opravy trubek nebo drátů mohou být panely úhledně rozebrány a po odstranění závady znovu zpevněny.

  Tento příklad manipulace s místností je jednoduchý a cenově dostupný, ale snižuje plochu koupelny. To je obzvláště nežádoucí, pokud je místnost malá. V takových případech je možné hadřík upevnit na montážní lepidlo. Před instalací by měly být stěny vyrovnány.

  Pomocí plastových panelů můžete rychle a snadno vytvořit originální, krásný a pohodlný interiér koupelny. Jednoduchý, důsledný a přehledný design není vždy vhodný pro rafinované a drahé architektonické projekty, může však úspěšně splnit řadu kontrastních a praktických stylingových řešení.

  Přečtěte si také: Sprchové kabiny v malé koupelně: Foto, Možnosti pokládání koupelnových dlaždic, Plastové velikosti panelů, Stretch stropy v koupelně: Foto