Kování pro trubky z plastu - lisovací tvarovky pro trubky z plastu a plastu

Armatury se vyznačují technologií připojení trubek. Jsou vyrobeny závitové a lisovací kování. Principem závitového kování je, že trubka je připevněna k armatuře s vyříznutým kroužkem, který se nosí na horní straně trubky a upíná se maticí. Pro montáž spojů se používají následující nástroje: řezačka trubek, otočné klíče, ohyb potrubí, kalibrátor-fax. Použití závitových fitinků má řadu nevýhod, které nejsou typické pro lisovací tvarovky: možné závitování závitových matic, stejně jako značné množství použitých dílů. Práce se závitovými kování trvá déle. Kromě toho, kov-plastové instalatérské vybavení vybavené závitovým kováním vyžaduje pravidelnou kontrolu a údržbu. To je dáno tím, že v průběhu zeslabených závitových spojů může docházet k netěsnostem, které jsou eliminovány jednoduchým utažením matic. Proto musí být všechny šroubové spoje k dispozici pro kontrolu a opravu.

Armatury pro trubky kovové a plastové

\ t

Konstrukce lisovacích tvarovek používaných při montáži kovových plastových trubek zahrnuje několik částí: pouzdro, izolační kroužek a tlakové pouzdro. Pouzdro je zapuštěno do trubkové tvarovky s těsnicími kroužky. Těleso lisovacích tvarovek je vyrobeno z vysoce teplotní speciální mosazi, která má vysokou odolnost proti úniku zinku nebo polymerního materiálu. To zaručuje vysokou odolnost lisovacích tvarovek vůči účinkům koroze. Pro výrobu kompresních pouzderpoužití vysoce legované oceli. Proto mají lisovací tvarovky vysokou pevnost.

Zvažte výhody lisovacích směsí, které je příznivě odlišují od závitových.

  • Za prvé , protože tyto sloučeniny nejsou oddělitelné, není třeba provádět pravidelnou technickou kontrolu a odstraňování zjištěných úniků.
  • Za druhése instalace potrubí z kovu a plastu vyrobených s použitím těchto sloučenin může provádět skrytým způsobem a dokonce se zalít betonem s předchozí izolací pouzdra kování.
  • Za třetílisovací tvarovky vydrží vysoký tlak.
  • Čtvrtý , dlouhá životnost a životnost takových spojů.
  • Pátý , spolehlivost a jednoduchost připojení bez použití svařování a pájení.

Vzhled lisovacích tvarovek značně zjednodušil proces montáže kovových plastových trubek, což snížilo požadavky na kvalifikaci instalatérů, kteří provádějí montážní práce. Dosud nejpoužívanější prostředky pro spojovací prvky různých potrubí jsou kompresní tvarovky. S jejich pomocí je snadné připojit část plastového potrubí s plastovou, měděnou, ocelovou nebo polypropylenovou trubkou. S odpalištěmi můžete v potrubí vytvořit neomezený počet větví. Pomocí přechodových armatur můžete připojit trubky různých průměrů. To platí zejména při výměně starých ocelových trubek v bytě za nové kovové plastové.

Použití kováníumožňuje kvalitativně provádět instalaci potrubí bez přívodu vody v instalačním systému. A s vysokým stupněm pravděpodobnosti je možné se ujistit, že průtok v novém potrubí nebude. Toho lze dosáhnout pomocí základní sady nástrojů. V extrémním případě můžete dělat bez trubky (bude úspěšně nahradit nůž na kov) a bez kalibrátoru.

Trubky z plastu a plastu mají pouze jednu významnou nevýhodu ve srovnání s jinými typy potrubních tvarovek, pro které mají poměrně významnou cenu. Například tvarovky pro plastové trubky mají 2-3krát nižší náklady. Relativní složitost výroby tvarovek pro trubky z plastu s velkým průměrem navíc způsobuje významné zvýšení jejich hodnoty. Nezáleží na tom při instalaci trubek o průměru 16 a 20 mm. Armatury pro trubky těchto průměrů jsou poměrně levné. Rozdíl v nákladech zejména zasáhne peněženku pro ty, kteří se rozhodnou použít kovové-plastové trubky pro instalaci topných systémů. Opláštění odpališť pro potrubí o průměru 32. může stát až 500 rublů za kus.

Vysoké náklady na vybavení však lze snadno kompenzovat snadnou instalací.

Přímá spojka

Přímá spojka s přechodem na vnitřní závit

Přímá spojka s přechodem na vnější závit

Tvarovky

Tvarovky s přechodem na vnější závity

Tvarovky s přechodem na vnitřní závit

Montážní houba prostá

Montážní skříň s přechodem na vnější závit

Kování s přechodem na vnitřní závit

Příchytky

Tvarovky s upevněním (zásuvka)

Skříň s montáží

Vsuvka s vnitřním závitem (přechod na tvarovky) 16? 1/2; 20? 1/2; 20? 3/4; 26a1; 32? 1

Vsuvka s vnějším závitem (přechod na tvarovky)

16? 1/2; 20? 1/2; 20? 3/4; 26a1; 32? 1

Spojka (připojení dvou kovových plastových trubek)

16; 20; 26; 32

Stuha s vnitřním závitem (přechod na vyztužení potrubí)

16? 1/2; 20? 1/2; 20? 3/4; 26a1; 32? 1

Stuha s vnějším závitem (přechod na tvarovky)

16? 1/2; 20? 1/2; 20? 3/4; 26a1; 32? 1

Kosinety (spojení dvou kovových a plastových trubek)

16; 20; 26; 32

T-kus s vnitřním závitem (přechod na výztuž potrubí)

16? 1/2; 20? 1/2; 20? 3/4; 26a1; 32? 1

T-kus s vnějším závitem (přechod na výztuž potrubí)

16? 1/2; 20? 1/2; 20? 3/4; 26a1; 32? 1

T-kus se shodným kováním

16; 20; 26; 32

Přechodový Tee

16–20–16 až 26–32–26

Přechod pro chodce

16; 20; 26; 32

Zásuvka (vypouštění vody) pro upevnění směšovače a další. zařízení

\ t

16? 1/2; 20? 1/2

Dvojitý stožár pro upevnění směšovače a další. zařízení

16? 1/2; 20? 1/2