Kovové obklady - které si vybrat?

Obsah článku

 • Na co upozornit?
 • Jak vybrat barvu?
 • Záruka výrobce
 • Jak si vybrat kovovou tašku

  Před zahájením důležitého podnikání, jako je stavba domu, musíte pečlivě přemýšlet o tom, co bude střecha vyrobena. Tento základní prvek domu bude chránit před nepřízní počasí, a dát domu atraktivní vzhled po mnoho let. Předpokládejme, že se rozhodnete pro materiál a zastavíte svou volbu na kovové střeše. Dnes však stavební trh nabízí takovou různorodost tohoto střešního materiálu, což vyvolává poměrně rozumnou otázku, na kterou možnost zvolit kovovou dlaždici? To platí nejen pro výrobce, značku, ale také pro barevné schéma.

  ?

  Obsah
  1. Na co upozornit?
  2. Jak vybrat barvu?
  3. Záruka výrobce

  Každý má své vlastní oči na stejné věci, a ten, který se mu líbí, ne zcela vyhovuje vkusu druhého. Proto je velmi obtížné poradit, na jakou barvu dlaždice si vybrat.

  Odborníci doporučují při výběru střešní krytiny z kovové dlaždice vzít v úvahu řadu klíčových faktorů:

  • tloušťka (od 0,4 mm - švédský Viking kov, do 0,55 mm - Rusko)
  • záruka výrobce
  • obsah zinku
  • typ polymerního povlaku
  • barva gamma

  ?

  Jak vybrat barvu?

  Existuje několik základních pravidel, která hrají důležitou úlohu při výběru barvy kovové dlaždice:

  • Deska tmavých odstínů rychle vyhoří pod vlivem ultrafialového světla ašpatné počasí Proto, pro domy se nachází v otevřeném terénu a stínu stromů, které nejsou chráněny před sluncem, je lepší zvolit světlé odstíny.
  • Čím lepší je polymerový povlak, tím menší je šance, že kovová dlaždice vyhoří. I když je mnohem dražší, ale vydrží déle a barva kovu závisí pouze na vaší fantazii.
  • Pokus zachránit a koupit nejlevnější variantu povede k tomu, že zbarvení dlaždice za pár let ztratí svůj stín. Střecha bude pokryta spálenými skvrnami a ztratí atraktivní vzhled.

  Nezapomeňte na záruku. Pokud výrobce dlouhodobě garantuje stálou barvu a dlaždice se zhroutí, můžete požadovat výměnu nátěru na nové.

  Podle analýzy trhu je nejoblíbenější kovová dlaždice gama v těchto tónech:

  • první místo - červenohnědé tóny (RR29, RAL 3009, 3005)
  • druhou je kovová barva čokolády (RR32, RAL 8017)
  • na třetí - tmavě zelená (RAL 6005).

  barevná paleta kovových dlaždic

  Tyto barvy se nejvíce hodí do jakékoli krajiny a poskytují domu útulný vzhled.

  Předpokládá se, že se tmavé dlaždice rychle zahřívají. Co způsobuje nárůst teploty v domě. Ale toto je velmi špatné prohlášení. Fyzikální vlastnosti, které ovlivňují tepelnou vodivost, jsou naprosto stejné ve světle a v tmavých dlaždicích. Barva závisí pouze na vzhledu domu.

  Výrobci plechových tašek jsou držiteli jedné mezinárodní dohodystandard v barevném označení. Tato norma byla přijata v Německu v roce 1927 a zahrnuje 213 různých odstínů. Barva hranolu kovu, která je obrovská, je označena digitálním kódem, což znamená hlavní barvu a její odstíny. Například dlaždice červené barvy bude mít označení 30XX.

  Ačkoli estetický vzhled domu závisí na správné barvě kovových dlaždic, při výběru nátěru je třeba věnovat pozornost nejen barvě.

  ?

  Jedním z hlavních kritérií by měl být výrobce. Pouze přesné dodržování technologie, vysoce kvalitních surovin a moderního vybavení nám umožňuje získat vysoce kvalitní dlaždice, která vydrží mnoho let. Neměli byste se snažit šetřit a kupovat levné obálky neznámé firmy. Je možné, že za pár let bude třeba rozložit novou dlaždici a úspory budou sporné.

  Záruční doba pro použití kovových dlaždic závisí na typu polymerního povlaku použitého při jeho výrobě, a proto ovlivňuje cenu materiálu.

  Maximální záruka (od 15 let a více) se může pochlubit materiály s povlakem z polyuretanu (Pural) a plastisolu. Kovem potažený polyesterový nátěr má záruční dobu nejvýše 10 let.

  Povrchová úprava kovu má obrovský vliv na odolnost dlaždic proti opotřebení. Existuje několik typů:

  • Polyester - nejlevnější varianta. Rychle hoří na slunci a je extrémně krátkotrvající.
  • Pural - liší sedlouhá životnost, odolnost vůči ultrafialovému záření a povětrnostním vlivům, ale není u vývojářů oblíbená kvůli vysokým cenám.
  • Plastisol je považován za nejodolnější povlak, ale při zahřátí slunečním zářením izoluje polyvinylchlorid. I když má atraktivní hodnotu a dobré vlastnosti, jeho použití je nežádoucí vzhledem k poškození životního prostředí.

  Tloušťka kovu je stejně důležitá. Optimální hodnota je 0,5 mm. Jemnější nátěr se velmi obtížně montuje kvůli nadměrné pružnosti a bude mnohem menší. Tlusté dlaždice polštář střechy, a tuhost vede k problematickým spojům.

  Výběr dlaždice je velmi důležitým momentem a před nákupem byste měli pečlivě zamyslet nad tím, jaké vlastnosti potřebujete. Výběr barvy je otázkou vkusu a preferencí a neovlivňuje cenové rozpětí.

  Nezáleží na tom, zda je vaše dlaždice fialová nebo žlutá, a co je nejdůležitější, že střecha sloužila dlouhou dobu a potěšila oko jasnými a bohatými barvami.