Krajinářský design venkovského domu

Je příjemné žít v krásném domě, postaveném mnou, který bere v úvahu všechna přání a ztělesňuje všechny plánované plány. Území kolem soukromého domu by však nemělo být o nic méně krásné než samotný dům a je třeba přemýšlet o jeho návrhu i na začátku stavby.

Tento jednoduchý postup na první pohled vyžaduje určité dovednosti a znalosti, jakož i přítomnost dobré umělecké chuti a dostatečné představivosti. Není divu, že v posledních letech tato popularita byla získána firmami, které poskytují služby pro rozvoj jednotlivých projektů pro krajinářský design.

Odborníci jsou schopni i z nenápadného kraje učinit podobu skutečné pohádky s ohledem na všechny rysy reliéfu, klimatu, obecného stylu designu a osobních přání zákazníka. Pokud jste si jisti svou silou a chcete se pokusit uspořádat své stránky sami, zde uvádíme několik tipů, které by měly být vzaty v úvahu, které možnosti jsou vhodnější, atd.

Obsah
  1. Krajinářský design venkovského domu vlastníma rukama
  2. Plot chaty
  3. Stezky pro chaty
  4. Výsadba oblasti letního sídla
  5. Alpský kopec v zemi
  6. Umělá nádrž na pozemku

Krajinářský design venkovského domu vlastníma rukama

Začněme s úlevou. To do značné míry určuje vzhled místa a zřídka se mění radikálně. Kromě reliéfu se berou v úvahu také klimatické podmínky: směr větru,vlhkost, typ zeminy, orientace do stran světa.

Reliéfje zřídka naprosto rovnocenný, ale s vysokými nadmořskými výškami nepřesahujícími5%se pokládá za poměrně rovnou, aby se výstavba prováděla bez dodatečných prací na jejím vyrovnání. . Pokud je váš dům na kopcovitém terénu, kde rozdíl ve výškách dosahuje8-12% , bude třeba pozemek rozdělit na samostatné terasy pro snadné použití. Terasy jsou rovné plochy spojené se schody. Stupeň strmosti závisí na typu půdy: u písčitých půd1: 2 , u jílu -1: 1,5 .

Plot venkovského domu

\ t

Ploty venkovských domů se často snižují i ​​na počátku výstavby. Nejenže určují hranice vašeho území, ale také chrání před nezvanými hosty. Po dokončení stavby lze plot ponechat nebo nahradit novým. Nezapomeňte, že různé ploty hrají také důležitou roli v designu stránek, takže je musí stylisticky doplňovat.

Je nepravděpodobné, že by betonové ploty přidaly krásu a pohodlí, je lepší je nahradit živým plotem o výšce2 m . Pro jeho výrobu bude nutné protáhnout kovovou síť a vysadit na obou stranách křoví nebo malé stromy. Ideální možností jsou stálezelené rostliny, které potěší oko i v zimě.

Jako živé ploty se používají Hawthorn, Japanese Quince, Thuja a další rostliny. Péče o ně je pravidelný "účes" přidatoplocení správného formuláře. Tento postup není prováděn častěji2krát ročně . Na místě mohou být také umístěny skříně oddělující různé funkční oblasti. V tomto případě je jejich výška asi1 m .

Stezky pro letní pobyty

\ t

Trasy na pozemku určují trasy pohybu podél ní a vzájemně se spojují se samostatnými zónami. V první řadě by měly být kolejnice pohodlné, a proto je nutné při jejich uspořádání zohlednit reliéf terénu. V ideálním případě, než bude pokračovat s jejich uspořádáním, je lepší počkat nějakou dobu, zatímco domácnosti "protopchut" nejvhodnější cesty pro ně.

Značení kolejí se provádí pomocí šňůry a zabíjí se v zemních kolících. Pro přímé trhnutí podél nich je umístěno několik kolíků a tahejte za šňůru, pokud potřebujete otočit, použijte dva kolíky: jeden jako střed kruhu, druhý - nohy kompasu.

Po označení šířky dráhy se vrstva půdy odstraní do hloubky 48 cm (48 cm) . V tomto případě by střední část přijímaného výkopu měla být o něco vyšší než hrany. Toto řešení, zvané "žlab", umožňuje pokračovat v odstraňování vlhkosti z cesty na její hrany.

Pro navrhování kolejí existuje mnoho možností. Mohou být vyrobeny z podkopané zeminy, dlaždic, kamene, dřeva a dalších materiálů.

Vyžadují se nejnižší nákladynečistoty . S jejich uspořádáním jednoduše odstranili 10-centimetrovou vrstvu zeminy a přijatý výkop je pošlapán válečkem.

Travnaté stezky jsou zasety trávou nebojetel Takové dráhy jsou často používány pro kreslení vchodu do garáže. Aby auto nepoškozovalo povrch kol, jsou vyloženy.

Cesty štěrkupředstavují několik vrstev štěrku, zaplaveného do předem připraveného "žlabu". Na dně je vrstva velkého štěrku naplněna výškou7 cma zkroucena, pak menší výškou 5 cm a opět připoutána. Výsledný povrch se pokryje směsí písku a jílu v poměru1: 3 , až2 cma opět se pošlapá, zalévá. Poslední vrstvou je vrstva jemného štěrku. Jeho výška je asi2 cm . Při stohování je napojena a pečlivě vyrovnána.

Dlaždicové dráhy- nejběžnější. Spojují praktičnost a krásu. Z nich můžete umístit téměř jakoukoliv ozdobu, protože si můžete vybrat dlaždici všech barev, tvarů a velikostí. Pro vytvoření tratě v "korytě" se podíl směsi písku s cementem4: 1a na něj položí dlaždice.

Dřevěná dráhamůže být vyrobena z dřevěných hran nebo trámů. V prvním případě je kufr nastříkán na příčné řezy různých průměrů a tloušťky10-15 cm , které jsou položeny na vrstvě písku v tloušťce 10 cm a mezera mezi plátky je vyplněna pískem. Dřevěné desky jsou umístěny na vrstvě písku a těsně se k sobě hodí. Všechny dřevěné povrchy musí být předem ošetřeny antiseptickým prostředkem, který používá sušící olej nebo asfalt.

Pro uspořádáníbetonStopyve výkopu jsou bednění, které je naplněno betonovým roztokem (poměr složek: cement: písek: štěrk = 1: 2: 3).

Výsadba letního sídla

\ t

Nezastupitelným prvkem každého venkovského domu je dobře udržovaný zelený trávník. Na něm si můžete zařídit pikniky, hrát si nebo jen relaxovat. Chcete-li získat takový trávník stačí zasít prostor se speciální trávník trávy a pravidelně oříznout.

Při výsadbě stromů a keřů, které tvoří jediné složení, je třeba vzít v úvahu jejich velikost. Dobré skladby s jedním vysokým stromem uprostřed, obklopené nižšími keři, vypadají dobře. Také musíte vzít v úvahu barvu listů a květin. Čím blíže k domu, tím méně živé a barevné jsou květy a listy.

Clums - nejběžnější rozhodnutí při zdobení přilehlé oblasti. Ještě před vznikem odborníků v krajinářském designu a různých teoriích na navrhování pozemků, majitelé soukromých domů uspořádali kolem nich záhony a záhony. Existují tajná pravidla a tipy, jak kombinovat různé typy barev. Například, aby rostlina na jednom květinový záhon květiny s kontrastním barevným schématem může být, pokud je záhon ve stínu. V dobře osvětlené oblasti je lepší dávat přednost měkkým kombinacím odstínů a pastelových barev. Krásné květiny, představují jeden druh, ale různé odstíny a dokonce i květiny. Aby květinová zahrada co nejvíce potěšila oko vzpourou barev, je nutné v něm kombinovat rostliny s různými obdobími.květy, stejně jako evergreeny.

Samotné květinové záhony mohou být umístěny jak na zemi, tak i ve speciálně vybavených místech: vysokohorské kopce, velké svahy, terasy. Jako zázemí pro kvetoucí rostliny můžete použít trávník, kameny, stěny budov, stromů a keřů. V závislosti na vzdálenosti záhonu od dráhy mohou být květy také jiné: čím delší, tím větší jsou květy samotné.

Květiny pro záhony se vybírají nejen kvůli jejich vzhledu. Je také důležité, jak nesou vliv vlhkosti, větru, jaké půdy potřebují, v jakých podmínkách rostou v přírodě.

Nejrozšířenějšími květy, které zdobí venkovské oblasti, jsou samozřejmě růže. Jejich druhy a odrůdy mají obrovskou rozmanitost, doba kvetení v nich dosahuje několika měsíců a není zapotřebí zvláštní péče o ně. Zpravidla jsou růže milujícími rostlinami, takže přistávají na jižní straně v dobře osvětlené oblasti. Růže jsou citlivé na vítr, který je třeba vzít v úvahu i při přistání.

Alpský kopec v zemi

Alpská skluzavka - další prvek designu venkovského panství. Je to kombinace kamenů a rostlin, napodobujících miniaturní horské krajiny. Toto složení je ideálním řešením pro kopcovitý terén, kde jsou výrazné výškové varianty. Na rovných površích vypadají alpské skluzavky velmi dobře. Jako podklad pro diapozitivy jsou vybrány kameny různých velikostí, ale jednoho plemene.

Vytvoření alpskéSnímky musí nejprve vybrat místo a vykopat jámu požadovaných velikostí. Hloubka základové jámy by měla být nejméně40 cm . Je-li půda na místě je jílovitá, dno jámy naplněné drenážní vrstvou štěrku, která je10-15 cm . Ve velmi vlhkých půdách se tloušťka vrstvy zvyšuje na25 cm . Drenážní vrstva je naplněna úrodnou půdou tak, že horní úroveň stoupá nad zemí50-60 cm . Kameny jsou nasazeny na získanou výšku. Nemusí se pevně držet k sobě, protože rostliny a květiny jsou vysazeny na místech mezi nimi.

Jelikož tyto diapozitivy napodobují přírodní horskou krajinu, jsou pro ně vybírány květiny a rostliny. Nejoblíbenější jsou struska a nízko rostoucí rostliny, stejně jako jehličnany. Pozdravy jsou světlé květy, ovoce. Aby alpský kopec během roku neztratil zrak, je nutné vybrat rostliny s různou dobou kvetení. Věčné zelení budou poskytovat zástupci jehličnatých druhů, jako jsou například trpasličí tuňáci, jalovci nebo kanadští smrk; z květů je lepší dát přednost růžovému karafiátu, zlatníkovi, třezalce, šafránu, zvonu. Alpské úly: rododendron, dřišťál, zimolez, vřes a další.

Pokud jde o umístění rostlin na kopci, musí být vysazeny ve skupinách, centrum je zdobeno jasně kvetoucími rostlinami. Není třeba "házet" rostliny přes kopec - tam musí být také místa s otevřenými kameny.

Umělá nádrž na dvoře

\ t

Umělá nádrž na hospodářském pozemku vytváříZvláštní atmosféra, takže je tak populární mezi majiteli soukromých domů. Udělej to sám, nebude to zvláštní práce. Za tímto účelem je betonový kroužek vykopán do země5 cmpod jeho úrovní. Spodní část prstence je naplněna 20 cm vrstvou drceného kamene, nalije se do vody a narovnána. Dále se nalije vrstva cementu (1: 3). Na obvodu kruhu je dlažba. Vodní útvar je naplněn vodou, kolem něj se v něm vysazují květiny a vodní rostliny. Chcete-li změnit vodu, musíte připojit komunikaci. K tomuto účelu je dno provedeno se sklonem a k němu je připojeno odtokové potrubí. Voda z potrubí musí být napojena na kanalizaci. Přívod vody se provádí instalací přepadové trubky nebo spreje.