Krásné a odolné proti vlhkosti - varianty stropu v koupelně

Strop v koupelně

Dlouhá doba, kdy stropy v našich bytech představovaly nudné bílé letadlo. Konstrukční stropy mají nyní alespoň (a někdy více) pozornost než design stěn nebo podlah. Správně vyzdobený strop je schopen zcela změnit pocit prostoru v místnosti: aby byl pokoj vyšší nebo nižší, dejte mu slavnostní sál pro recepce nebo intimitu budoáru. V moderním trhu existuje mnoho různých materiálů, s nimiž můžete změnit strop na opravdové mistrovské dílo designu. Ale pokud jde o otázku, co je nejlepší, aby se strop v koupelně, je těžké pro mnoho bytů a soukromých vlastníků, aby se správná volba. Koupelna má svá specifika. Za prvé, podíl koupelen není vždy ideální. A napravit vizuální vnímání místnosti je jednodušší díky stropu. Druhým (a nejdůležitějším) momentem jsou specifické provozní podmínky vlhké místnosti.

Vlhkost vzduchu v koupelně po většinu času přesahuje 70%, což samo o sobě již má extrémní provozní podmínky. Stropy ve vaně však mohou být také vystaveny přímému působení vody. Ve sprchových koutech, které se skládají z palety a opony, se voda může dostat na strop přímo ze sprchového koutu. V ostatních případech vznikají na stropě kapky kondenzátu v důsledku teplotního rozdílu. Proto, pro úpravu stropu v koupelně, musíte vybrat materiály, které budou úspěšně odolávat expozicivlhkost Pokud jsou dokončovací materiály vybrány bez ohledu na specifické provozní podmínky, pak se v krátké době strop vyrovná, změní barvu nebo se stane školkou plísňových hub.

Obsah
  1. Zbarvení - jednoduchý způsob, jak ošetřit strop v koupelně
  2. Lepicí strop v koupelně
  3. Stropy z montážních materiálů

Barvení - jednoduchý způsob, jak ošetřit strop v koupelně

Zbarvení stropu v koupelně

S ohledem na různé variace stropu v koupelně mnoho spotřebitelů uvedlo otázku ceny v horní části rohu. Vycházíme-li z tohoto kritéria, pak bude nejoptimálnější léčebná možnost barvení. Před nátěrem je nutné provést určitý cyklus přípravných prací. Staré vrstvy nátěru a omítky by měly být zcela odstraněny na podklad. Poté je podklad opatřen antiseptickým a základním nátěrem. Pro vytvoření povrchu je třeba použít sádrovou omítku a povrchovou úpravu akrylového tmelu odolného proti vlhkosti. Pro vyhlazování stropů ve vlhkých místnostech je možné aplikovat běžnou sádrovou omítku nebo cementovou pískovou omítku. Někteří výrobci suchých roztoků však dodávají specializovaná řešení odolná proti vlhkosti na bázi sádry.

K malování stropu v koupelně kategoricky není vhodné křída nebo vápno vápno nebo obyčejná voda-založené barvy. V krátké době bude tato úprava pokryta prasklinami, bublinkami a začne se odlupovat od základny. Při malování stropů v koupelně je nutnénaneste barvy na akrylové, silikonové nebo latexové nátěry na základě obalu, který je označen jako "nátěr odolný proti vlhkosti" nebo "nátěr na mokré prostory". Není třeba zaměňovat koncept "barvy odolné proti vlhkosti" a "barvy odolné vůči vlhkému čištění." Ve druhém případě se jedná o nátěr běžných (suchých) prostor, znečištění, ze kterého je možné odstranit vlhkou houbu s vodou a tekutými detergenty.

Někteří výrobci dodávají nejen barvy, ale také kompletní sady materiálů pro stropy ve vlhkých prostorách. Mohou zahrnovat vodotěsný nátěr, tapetu z flizelinu nebo sklolaminátu, lepidlo odolné proti vlhkosti a vodovzdorný nátěr. Takový soubor bude stát o něco více než nákup odděleně podobných materiálů. Při nákupu zpracovatelské sady od jednoho výrobce však může být spotřebitel 100% jistý kompatibilitou těchto materiálů. Barvení a vkládání tapety není jedinou odpovědí na otázku: jaké stropy máte v koupelně?

Lepicí strop v koupelně

Stropní deska z expandovaného polystyrenu

\ t

Kromě tapety z flizelinu nebo sklolaminátu pro lepení stropů v koupelně lze použít kachlových materiálů. Ty mohou zahrnovat desky z pěnového polystyrenu, dlaždice z přírodního korku, PVC dlaždice. Nejnáročnější cenová rozhodnutí (jak ve vztahu k ceně materiálu, tak ve vztahu k ceně práce) budou stropy z polystyrénových dlaždic. V podstatě je tento materiál reprezentován čtvercovými dlaždicemi o velikosti 500x500 mm, ale někteří výrobci vyrábějíobdélníkové nebo šestihranné dlaždice a tzv. "bezešvé dlaždice" s vlnitými hranami. Při výběru pěnových polystyrenových obkladů by měl být v koupelně upřednostňován materiál z extrudovaného pěnového polystyrenu. Tento materiál má v řezu rovnoměrně jemně porézní strukturu (na rozdíl od granulovaného extrudovaného pěnového polystyrenu).

Dlaždice z přírodního korku - vynikající povrchová úprava stropu v koupelně. Zástrčka neabsorbuje vlhkost, nehnije, téměř nevyčerpá kondenzaci. Kromě toho bude tento materiál dodatečnou tepelnou izolací stropu. Jedinou nevýhodou zástrčky je, že přímý přímý zásah vody na povrch korkové dlaždice může být tmavé skvrny a chov. Proto, výběr kortikální dlaždice pro úpravu stropu v koupelně, musíte dát přednost sbírky, ve kterých je povrch dlaždice ošetřena voskovým odpuzujícím povlakem.

PVC dlaždice jsou odolné vůči vlhkosti a nepodléhají působení mikroorganismů plísní. Co se týče rozmanitosti PVC-dlaždic, mnoho lepících materiálů je před námi. Mezi sbírkami můžete najít a hladce barevné dlaždice (od bílé po pastelové a intenzivní syté barvy), dlaždice s texturou dřeva, přírodního kamene, stejně jako různé variace zbarvení "kovové". Ti, kteří se rozhodli pro úpravu stropu v koupelně s dlažbou z PVC, je třeba mít na paměti, že je nutné použít speciální lepidlo doporučené výrobcem pro jeho instalaci. Nahrazení lepidla levnějšími variantami (např. Lepidlem PVA nebo. \ Tparketové lepidlo) nevyhnutelně povede k oddělení PVC obkladů od stropu.

Stropy z montážních materiálů

Strop ze sádrokartonu v koupelně

A barvení a lepidla - dobrá volba pro úpravu stropu. Je pravda, že pro uspořádání těchto stropů vyžaduje důkladnou přípravu povrchu. A jak udělat strop v koupelně, aniž by utrácet peníze za přípravu země? V tomto případě můžete použít různé montážní materiály: sádrokartonové desky, plastové nebo hliníkové obklady, napínací stropy. Kromě toho někteří výrobci vyrábějí obklady z přírodního dřeva, určené pro úpravu vlhkých oblastí. Dřevěná podšívka je vystavena speciálnímu sušení parou, následuje impregnace antiseptickými a vlhkostně odolnými kompozicemi.

Ze sádrokartonové lepenky je možné vytvořit složité stropy v několika úrovních různých konfigurací. Pro výrobu těchto stropů nutně platí vlhkost odolné sádrokartonové desky. Po montáži jsou spoje mezi deskami naskládány, povrch sádrokartonové desky je vyroben vodotěsnou dokončovací maskou a potažen barvou.

Pro koupelnové stropní zařízení lze použít také modulární systémy. Desky z minerální vlny (typ Armstrong) na hliníkovém rámu na základě jejich výkonových charakteristik jsou ideální pro vlhkou místnost. Plocha těchto desek je pokryta vodou ředitelnou barvou (obvykle bílou), proto na rozdíl od sádrokartonových desek nevyžaduje modulární strop další úpravu.