Krbová kamna na vanu

Aby se pára v lázni dostala, můžete použít následující typy zařízení: sporák nebo parní generátor. Zařízení druhého typu se používají jako samostatný zdroj páry v suchých saunách a sprchách. Většina milovníků lázní dává přednost parním zařízením, jako jsoukrbová kamna pro koupelny . Tato hrubá zařízení se v závislosti na typu použitého paliva dělí do následujících typů: plyn, elektrický, dřevo.

Obsah
  1. Krbová kamna pro sauny
  2. \ t
  3. Pece na dřevo
  4. Elektrické pece
  5. \ t
  6. Plynové pece
  7. Kameny

Krbová kamna pro koupelny

\ t

Pokud si koupíte vařič v sauně, je lepší opustit nádrž, abyste vyloučili přítomnost dalšího páru, ale ruské lázně se bez tohoto zařízení neobejdou. Pokud je kamna plánována pro použití v ruských i finských lázních, je nejlepší zvolit troubu, ve které je nádrž mobilní a v případě potřeby provést.

Krbová kamna nejlépe slouží palivovým dřívím. Při použití uhlí bude vnitřní zdivo velmi rychle zničeno, protože v peci vznikne velmi vysoká teplota. Obzvláště populární je použití kovových pecí s vnějším cihlovým obložením.

Kamna v lázni se používají k ohřívání místnosti a vody a získávání páry.Krbová kamna pro saunuse používají, pokud je třeba pec odvést mimo parní lázeň. Samotná trouba může být samozřejmě vyrobena sama. To je ale nutnédodržovat všechna pravidla zdiva. Pro kamna používali kameny nebo pálené cihly a tloušťka stěn pece kolísá 130-250mm. Kameny na kamna mohou mít žuly, lesklé, kabiny. Je lepší odmítnout použití mramoru, vápence, protože když jsou ohřívány a zavlažovány vodou, promění se v vápenaté těsto. Pazourek také není bezpečný pro použití u kamen, protože se začíná ohřívat, když se zahřívá a letí do kusů.

Pece na dřevo

\ t

Vzhledem k tomu, že je velmi obtížné vyrobit samostatně stojícípec s krbem pro koupel , mnozí dávají přednost návštěvě specializovaných obchodů nabízejících koupelnové vybavení. Chcete-li skutečně cítit ruské lázně může být pouze s kamny, která je zalitá palivovým dřívím. Proto je možné zakoupit peci na dřevo, která může být v závislosti na individuálních vlastnostech použita pro ruské nebo finské lázně. Pokud si vyberetesporák - krb pro koupel , pak spolu se svými přáteli můžete odpočívat v krbu u krbu.

Hlavní výhodou pece na dřevo je jedinečná atmosféra. Při výběru hotových kovových modelů můžete bez základů. Doba ohřívání prostor v tomto případě nevyžaduje více než hodinu, a protože je pec na všech stranách uzavřena plechy, je vyloučena pravděpodobnost otravy rekreantů oxidem uhelnatým.

Je žádoucí, aby pec v peci byla dostatečně objemná a dlouhá. Výhoda by měla být dána vysokým přívodům paliva, protože v kamnech na dřevo je výška plamene velká. Pro získání silného plamene potřebujete dlouhý rošt vyrobený zlitina S jeho pomocí je dodáván vzduch pod kouřovým palivovým dřevem. U modelů se vzdáleným palivovým kanálem se musíte ujistit, že je široká a pevná. V tomto případě bude vhodný proces pece z přilehlé místnosti.

Elektrické pece

\ t

Můžete si je koupit do specializovaného obchodu. Tato pec má hlavní výhodu - nemusí obstarávat palivo a instalovat komín. Samozřejmě, aby bylo možné kontrolovat úroveň vlhkosti, musíte se starat o ventilační systém. Pokud se tento typ pece rozhodne koupit ve fázi výstavby lázně, pak musíte provést spolehlivé elektrické vedení, instalovat bezpečnostní rozvaděč.

Při výběru těchto pecí je třeba věnovat pozornost maximální teplotě ohřevu kamenů. Tyto informace lze získat z technického informačního listu zařízení pece (minimálně 650 stupňů). Mimochodem, elektrický sporák může být vybrán jak pro koupelnu, tak pro městský byt, kde je plánována sauna. Tyto pece jsou poměrně pohodlné, protože mohou být instalovány i ve vertikálním zavěšeném stavu, ovládaném dálkovým ovládáním. Kromě snadného ovládání jsou tyto typy kamen bezpečnější, nemohou být otráveny oxidem uhelnatým a vícevrstvé pouzdro chrání před možnými popáleninami. Pokud není třeba používat elektrickou lázeň, můžete ji kdykoliv vypnout.

Plynové trouby

\ t

Je pravděpodobné, že plynová kamna do lázní se brzy stanou tak běžnými jako podobné desky. Koneckonců, ten druhýNěkdy kupující stále více preferovali tyto druhy pecí. Toto zařízení se ideálně hodí pro malé koupele a může dokonale fungovat jak na přírodní palivo, tak na zkapalněný plyn propan. Pro kameny v takové troubě je speciální podnos. Samotná konstrukce vany přesně přenáší běžnou koupelnu s plynovým hořákem, který napodobuje účinek otevřeného ohně. Místnost s takovou pecí se mění, což vytváří efekt přítomnosti v pravé ruské lázni. Se zařízením takové pece je nutné zajistit způsob přívodu plynu, jakož i extraktoru. Taková kamna mohou být instalována nejen ve venkovských lázních, ale i v městských bytech. Při nákupu podobného zařízení musíte věnovat pozornost kompaktnosti zařízení, jeho snadnému používání a bezpečnosti. Pro výběr modelu je nutné postupovat z celkové plochy lázně.

Kameny

Po vyzvednutí sporáku na vanu je třeba se starat o nákup dobrých kamenů, kterými se vytvoří pára. Hlavním požadavkem je nedostatek radioaktivity. Kameny pro kamna jsou husté a homogenní. V procesu ohřevu, oni rovnoměrně rozdělují teplo, a pak dát to. Nemůžete použít kameny, které mají praskliny a praskliny. Kvalita kamene může být kontrolována kamennými kameny. Pro dobrou cirkulaci vzduchu stohujte velké kameny a jsou menší. Kameny, stejně jako samotná trouba, mohou být zakoupeny u dodavatelů prodejních přístrojů, mezi nejžádanějšími jsou: čedič, jadeit, sopečný materiál.