Krby na dřevo pro dávkování

Krby na dřevo pece pro dacha jsou nezbytným příslušenstvím pro pohodlný odpočinek po příjemné práci ve vlastním kampusu nebo v květinové zahradě. Tento atribut se stane asistentem a hůlkou v mnoha domácích záležitostech.

Krby na dřevo pro letní chatu

\ t

Nejčastěji mimo město, v chatových družstvech, není dodávka plynu, a někdy jsou problémy s elektřinou, ale vždy můžete dostat dostatek suchého palivového dříví, abyste zaplavili troubu. To znamená, že v chladných nocích v domě bude nejen teplé a útulné, ale místnost bude pokryta teplými plameny. Krbový krb Vám pomůže připravit oběd, suché věci, vytápět dům a ve večerních hodinách vytvořit romantickou atmosféru v místnosti. Když se pec nebo krb topí v domě, všechny zvuky umírají, a jen je slyšet, jak je prasklé dříví a plamen hoří.

Je-li toto zařízení nebo stavba uspořádána v venkovském domě, není strašlivé zůstat mimo město až do pozdního podzimu a vrátit se na jaře.

Jak vybrat nejlepší model pro venkovský dům nebo venkovský dům? Pokud dříve existovaly pouze jednoduché cihlové nebo buržoazní pece, dnes je možné zakoupit kompaktní kovová nebo litinová kamna-krby, které jsou ideální pro malé místnosti, ale i přes svou malou velikost mají všechny funkce velkých masivních budov.

Mimochodem, i když je elektřina utracena v domě a síť funguje bez přerušení, trouba bude stále zbytečná, protože ušetří spoustu peněz a nikdy se nevzdá.

Obsah
  1. Kamna a krby litinové
  2. \ t
  3. Krby kamenné cihly
  4. \ t
  5. Video tutorial na peci pro venkovský dům

Kachlová kamna z litiny

Kompaktní, jednoduchý model krbového kamna

\ t

Pokud je v malém venkovském domě, vedle obývacího pokoje, také kuchyň, pak tento model bude na tom, jak to mimochodem není možné. Je však třeba poznamenat, že takový krb bude vypadat dobře v jedné místnosti. Taková pec nebude zabírat velkou plochu, ale přinese velké výhody. Dvouvařicí vařiče umožní současně vaření dvou pokrmů a vytápění místnosti. Dveře pece jsou navíc vybaveny ohnivzdorným kontrolním sklem, které vám umožní obdivovat oheň ve večerních hodinách. Strany pece-krb jsou zdobeny keramickými deskami, které pomáhají delší dobu udržovat spotřebič v teple.

Při umístění místa pod takovým krbem je možné najít obtíže při průchodu potrubí, aby se odstranil kouř přes strop a střechu. Proto by místo pro uspořádání rohu pro kamna mělo být vybráno nejen na podlaze, ale i na stropě, to znamená, že je nutné vypočítat plochu jeho instalace tak, aby komín nespočíval na nosníku stropu nebo krokví. Můžete přemýšlet o tom, jak vytáhnout trubku stěnou, jak je tomu v tomto případě. Fotografie jasně ukazuje, jak dobře se nachází místo pro krbová kamna. Je instalována na zemi, obložena dlažbou a stěna za ní je zdobena zdivem.

Velmi dobrá volba pro pokoje smalé oblasti.

Krásné i funkční

Tato varianta litiny nejenže pomáhá ohřívat konvici a vařit polévku, ale také péct koláč nebo chléb, protože je vybavena troubou. Tato funkce je jednoduše nenahraditelná pro poskytování, protože pomůže připravit sušené ovoce na zimu. Kromě těchto příležitostí v peci poskytuje výklenek pro palivové dříví, ve kterém se dobře vyschne a přinese zvláštní chuť do domu v domě.

Dveře, které mají skleněnou vložku, vám také umožní obdivovat oheň tím, že sedí v útulném křesle, když ulice prší. V každém případě, tento atribut přinese zvláštní atmosféru do domu, není divu, po celou dobu sporák byl nazýván srdce domu.

Tento model je vhodný pro všechny místnosti a různé styly moderního interiéru. Kromě toho, krb je kompaktní ve velikosti a pevné vzhled - to nejen nezkazí design místnosti, ale přinést to zvláštní poznámku. Kouřovod je v tomto případě veden přes střechu, což ušetří více tepla v místnosti, než kdyby šlo ven a vylezlo na střechu.

Tato možnost je vhodná i pro letní pobyt.

Krb, sporák, trouba - "tři v jednom"

Model této pece je ve tvaru a provedení, jako by byl speciálně navržen pro venkovský dům a dokonale zapadl do jakéhokoliv prostředí, které je zdobí kombinací barev. To však není jeho hlavní výhodou - nejdůležitější je jeho funkčnost. Velká varná deska, trouba, ručníky sušící nože - vše je promyšleno pro pohodlípráce v kuchyni. Navzdory své poměrně velké velikosti a všestrannosti, krb nevypadá objemný nebo těžkopádný, ani to zabírá mnoho místa. Tento model je vhodnější pro kuchyňskou místnost, ale pokud je kuchyňská linka kombinovaná s místností v chatě, může být topné zařízení také dokonale zasazeno do interiéru. V tomto případě dřevo, které stojí i v koši, doplňuje celkové složení a zdůrazňuje venkovský styl, který byl vždy příkladem pohodlí a tepla.

Podlahy pod troubou jsou také dobře připraveny a položeny s keramickými dlaždicemi, které pomáhají udržet podlahovou krytinu v přístupu do uhlí nebo jisker.

Krbové pece na cihly

Navzdory skutečnosti, že v prodeji je velký počet modelů z litinového krbu, mnozí se domnívají, že není možné nahradit cihlovou pec kovovými výrobky. Je třeba poznamenat, že do jisté míry mají pravdu, protože cihlové konstrukce udržují teplo déle a mají velký počet funkcí. V této situaci je důležité zvolit model kamen, který je ideální pro venkovský dům. Typicky, cihlové konstrukce jsou masivní a vyžadují zařízení pod spolehlivým základem, a je také důležité zvážit při výběru, který materiál by měl být vyroben z kamna-krb.

Masivní multifunkční struktura

Tato verze cihlové pece splní touhu těch, kteří se odváží mít krb pro pořádání večerních šálků čaje a příjemných rozhovorů, a těch, kteří se neobejdou bez varné desky. Design je poměrně masivní, a pokud je instalován v malémVenkovský dům zabere spoustu místa. Výhodou je však to, že sporák a krb mohou být vařeny odděleně, takže při požáru pouze kamna mohou být kamna používána jako lehátko. Nebo použijte jinou možnost - uspořádat sporák a místo v blízkosti plné kuchyně.

Pro takovou masivní konstrukci je zapotřebí velmi pevný základ, na který nelze zapomenout. Pokud se vše provádí podle pravidel a na základě schématu, pak sporák vydrží mnoho let.

Výhodou cihlové velké trouby je to, že je zaplavena od večera, do domu dodá teplo až do rána.

Další výhodou je, že v létě, kdy je varná deska potřebná pouze k přípravě jídla, je zajištena tolik, kolik je třeba, a krb v tomto okamžiku zůstává studený.

Když je ulice velmi chladná a dům musí být rychle vytápěn, krbová kamna jsou vypálena ve dvou pecích.

Pokud povolíte prostor domu a zařízení, pak se takový systém vytápění stane skutečným nalezištěm pro letní sídlo, pokud o takové budově rozhodne.

Oboustranná verze krbového kamna

\ t

Chtěl bych představit další komplex, který je vhodný i pro poskytování. Pohodlná možnost je, že sporák a krb jsou umístěny na opačných stranách konstrukce. To znamená, že krb je obrácený do místnosti a sporák, trouba a krb jsou umístěny v kuchyni. Na lince, která odděluje portál ohniště od zadní části pece, je možné instalovat stěnu oddělující dvě místnosti. Když se roztaví v jedné z pecí, bude tovytápění celé stavby, stejně jako pece, a krb jsou spojeny jedním společným komínem a teplo všech pecí bude procházet komínovým systémem uvnitř konstrukce.

Tento model uspokojí všechny požadavky venkovského života. Užívání nezbytných produktů s sebou, můžete žít celé léto, aniž byste museli jít do obchodu. Pečeme speciální troubu, polévku a kaši vaříme sporák, krb poskytne klidné romantické večery. Kamna také pomohou zpracovat pěstovanou plodinu - především, aby se více paliva. Lze ji najednou smontovat do nejbližšího letáku a vyčistit les z přerostlých suchých větví.

Vzhledem k tomu, že tento komplex kombinuje dvě kamna, je design velmi kompaktní a estetický. S naprostou jistotou lze říci, že se jedná o jednu z nejlepších možností pro cihlová kamna nejen pro dávání, ale pro všechny soukromé domácnosti.

S takovým krbem v zemi, kde můžete žít v zimě

Tento sporák-krb, bezpochyby, může být nazýván sen každé země bydliště. Je kompaktní, dva pokoje mohou být uspořádány a vytápěny, stejně jako téměř všechny možné funkce, které jsou součástí pece-krb jsou zahrnuty v designu. Zdá se, že zde není dost jen nádrž na vodu, ale je možné vodu dobře ohřát na varné plotně. Nad sporákem je ale uspořádán výklenek, který umožňuje sušení různých výrobků, stejně jako udržování ohřátého jídla nebo vody. Trouba - druhý asistent, to dělá pečení a sklizeň pro zimu, a také uhasit různá jídla. Nejdůležitějším prvkem tohoto designu je však vyhřívané lehátko. Postel naMá pohodlnou matraci, můžete strávit noc v teple a pohodlí. Přehoz se používá také pro sušení bot a oblečení, pokud je počasí vlhké na ulici.

Dveřní pec je opatřena skleněnou vložkou a vedle ní můžete pohodlně sedět ve večerních hodinách a sledovat hru plamene.

Přirozeně, struktura vyžaduje spolehlivé oddělení od obecného základu domu a vysoce kvalitního materiálu. Je žádoucí použít speciální zdivo pro zdivo z rohů, které nejenže poskytují strukturu přesnosti, ale také pomáhají zachovat celistvost konstrukce po delší dobu. Kromě toho je kolem kamen umístěna soklová lišta, která má také zachovat dno této cihlové konstrukce neporušené.

Video tutorial na peci pece pro venkovský domov

Každý tanečník sní o peci ve svém malém nebo velkém domě. Dnes si můžete vybrat správnou možnost, která je vhodná pro cenu, velikost a chuť. Po instalaci krbových kamen, můžete vyřešit mnoho problémů, které komplikují pohodlný pobyt milovaného mnoha chalup. Pokud je zvolena optimální varianta pece - krb, bude nejen plnit své funkce, ale také užívat přítomnost obyvatel venkovského domu.