Krby na pece jsou dlouhotrvající litiny

Instalace trouby v domácnosti - to znamená vytvořit místo, kde by se celá rodina mohla shromáždit kolem hořícího ohně a strávit klidný večer a sdílet své úspěchy a neúspěchy.

V domě není vždy možné instalovat masivní cihlový krb, alespoň z toho důvodu, že zaujímá poměrně velkou plochu. V takových případech můžete použít kompaktnější systém vytápění. Litinové hořáky pro dlouhá hořící kamna budou vynikající alternativou velkých kamenných budov. Taková topná zařízení budou skvělá pro chaty - jednoduše se stanou nepostradatelnými v chladných podzimních a jarních nocích, pomohou ohřát konvice nebo vařit oběd.

Krby na pece s dlouhou životností litiny

\ t

Taková trouba se často nazývá krbem, protože má hlavně dveře z tepelně odolného skla, které vám umožní pozorovat oheň. Tyto dveře mohou být zcela otevřené, takže se ukazuje, že design má dvě funkce - pec a krb.

Pece se snadno instalují a obsluhují, jejich instalace neznamená žádné obtíže, ale často budete sami děkovat za včasný nákup.

Obsah
 1. Jak funguje krbový krb
 2. Instalace pecí
 3. Výhoda litinových krbů
 4. Krby krby v interiéru
 5. Video - revize pecí dlouhých hořáků

Jak funguje krbový krb

 • Litina pro výrobu těchto krbů není určena náhodně. Je dobře vnímán vysokými teplotami,dokonale se zahřeje a ochlazuje mnohem pomaleji než ostatní kovy. Tato kvalita umožňuje, aby pec zůstala horká po delší dobu, účinně a rovnoměrně zahřála místnost.
 • Kromě uchovávání tepla nebylo surové železo náchylné k agresivním účinkům životního prostředí, proto téměř netrpí škodlivými korozními procesy. Tento kov má pevnou hmotu, je však poměrně křehký, takže není možné vyrobit tenký list materiálu, jako je ocel.

Jak funguje krbový krb

 • Krbové krby z litiny, které mají dlouhodobý spalovací systém, ohřívají místnost nejen teplem dodávaným ze spalování palivového dříví, ale také na úkor pyrolytického plynu, který se uvolňuje při spalování dřeva. Plyn sestává z oxidů uhlíku, metanu a vodíku, za předpokladu, že v peci je minimální množství kyslíku. Díky tomu je dosaženo efektu rozpadu paliva a nikoli aktivního spalování, které umožňuje ohřívat místnost jedné záložky palivového dříví.
 • Nad hlavní pecí je umístěna další komora, oddělená speciálním grilem, do kterého se pyrolytický plyn uvolňuje a kde se spaluje. U některých modelů na přední stěně na úrovni komory má spalování plynu další přívod vzduchu, který napomáhá úplnému spálení plynu.
 • Dno hlavní kamery - ohniště, které je určeno pro pokládku palivového dříví, je mříž - břitva, pod ním je popelník. Sbírá odpad z spáleného paliva. Zholník také slouží k vypuštění do hlavní pecekyslíku Jeho přítok je regulován otevřením dvířek popela v požadované vzdálenosti. Aktivní přívod kyslíku v případě potřeby přispívá k intenzitě spalování plamene.

Instalace pece-krb

Montáž pece-krb je mnohem jednodušší než zařízení pro stavbu cihel, ale vyžaduje také některá závazná bezpečnostní pravidla.

Přibližná instalace krbového pece

\ t
 • Ohřívač musí být instalován na rovném, pevném a nehořlavém povrchu. K tomu je v místě svého umístění nutné zeminu utěsnit hlínou a vytvořit jednu nebo dvě řady pevného zdiva nebo uspořádat cementový potěr. Diagram ukazuje zařízení pro přípravu místa ve vrstvě a nahoře.
 • Nad ní je položen hydroizolační list a na něj je položen dekorativní nehořlavý nátěr - může to být dlažba nebo plech. Plocha by měla být přibližně o čtvrtinu větší, než je plocha obsazená krbem, a před požárním krytem by měla být mimo troubu nejméně 30-50 sm. Fotografie ukazuje umístění pece a základny pod ní, obložené podlahovými keramickými dlaždicemi. Je jasně vidět, že i krytina pod krbem může hrát dekorativní roli.

Základem pod drsným povrchem může být dodatečná výzdoba místnosti

.
 • Stěna, u které bude instalován krb, musí být také opatřena ohnivzdorným krytem. K tomu lze použít tepelně odolnou sádrokartonovou desku nebo plech.
 • DáleNa připraveném místě je instalován krb a můžete jít na montáž komína.
 • Komín může být uspořádán na horní části trouby nebo na zadní stěně trouby. Na stěně musí být upevněna komínová trubka uprostřed její výšky. Potrubí V místech, kde prochází stropem, je izolován od hořlavých materiálů, ze kterých jsou zhotoveny stropy a trámy. Pro toto, v překrytí, to je nejlepší nalít smyčku hlíny kolem kovové trubky, a trubka sám změní azbestovou šňůru.
 • Po průchodu půdou by trubka s čelenkou měla stoupat nad střechu nejméně půl metru. Kolem ní je v místě vstupu na střechu uspořádána hydroizolace s pomocí speciálního tmelu.
 • Na trubici se nosí deštník, který udržuje komín od prachu a vlhkosti.
 • Chtěl bych poznamenat, že potrubí může být odkloněno jiným způsobem - pomůže to zabránit tomu, aby potrubí zůstalo v místnosti a zachovalo jeho estetiku. V této variantě jde komín přímo stěnou ven a je upevněn na vnější straně domu. Je nutné chránit před ohněm otvor ve stěně, kterým bude trubka vystavena na ulici, obzvláště důležité, pokud je stěna vyrobena z hořlavých materiálů. K tomu je také izolován pomocí azbestového kabelu.

Umístění kouřovodu na vnější stěně budovy

 • Komínová trubka musí být nutně upevněna ke zdi na několika místech pomocí kovových držáků - svorek. Výhodou tohoto zařízení je, že potrubí nebudeprochází podkroví a porušuje celistvost střešní střechy.

Výhody litinových krbů

Vzhledem k snadnému použití a instalaci, vysokým tepelným vlastnostem jsou litinová kamna-krby tak populární. Mezi výhody tohoto topného zařízení patří:

 • Cenová dostupnost litinového kamna na krbová kamna umožňuje, aby měl nejen elitní sídlo, ale i obyčejné chalupy. Pece mají odlišný vnější design, takže si můžete vybrat jak levnější, tak dražší variantu.
 • Prodej těchto krbů je doplněn všemi nezbytnými prvky.
 • Snadná instalace umožňuje rychle sestavit konstrukci a připojit ji ke komínu, pokud je již uspořádán. V jeho nepřítomnosti, dělat to také nebude příliš mnoho práce, pokud budete postupovat podle navrhovaného systému.
 • Krbová kamna jsou vytápěna palivovým dřevem, které je šetrné k životnímu prostředí. V případě potřeby je možné simulovat pec a rašelinové brikety, dřevní odpad nebo uhlí. Zásoby paliva mohou být skladovány v technických místnostech - jen v případě, že by měl být vždy v domě. Nízká cena paliva a je poměrně cenově dostupná pro jeho nákup.
 • V tomto případě může být jednoduchost konstrukce a absence složité elektroniky rovněž považována za výhodu zařízení, protože jednoduše nemůže přerušit a zastavit činnost, s výhradou řádného zpracování. Péče je pravidelně čistit ohniště a popel, stejně jako řídit čistotu komína. Jeho očištěníobvykle jednou ročně, pokud je trouba používána pravidelně v zimě.
 • Stojí za zmínku, že pece-krby jsou vyráběny v různých konstrukčních řešeních, takže si můžete vždy vybrat ten, který je potřebný pro konkrétní interiér.

Krby krby v interiéru

Než si koupíte takovéto topné zařízení, musíte ho vidět v různých interiérech, abyste mohli určit jeho tvar a model.

Litinová krbová kamna dokonale zapadají do podmínek bytu

Vzhledem k tomu, že převážně moderní styl je přítomen v bytech s různými inkluzemi a prvky jiných epoch, je třeba tuto možnost v první řadě zvážit. Světlé odstíny situace na rozdíl od černého a stříbrného nábytku vytvářejí atmosféru pohodlí a prostoru.

Krb je vybaven všemi pravidly požární bezpečnosti a má dobrou polohu, což okamžitě dodává teplo do dvou místností.

Pohodlné hrnce na palivové dříví a samotný strom zdůrazňují pohodlí, vytvořené v místnosti. Pokud tento prvek vyloučíte z interiéru, okamžitě ztrácí svůj šarm a radost. Ve večerních hodinách kamna přinesou romantické poznámky do místnosti a konvice se vloží do trouby, což dodá pohodlí okolí.

Bez sporáku se tento pokoj stane nepohodlným ...

Při pohledu na tento interiér můžete okamžitě vidět harmonii kompozice, vytvořit pečlivě vybrané položky nábytku a doplňky v klasickém stylu. Krbová kamna podivným způsobemzapadají do vytvořené romantické atmosféry. Stěny spodního prádla dále zvýrazňují reliéfní kreslení na stěnách pouzdra a kované předměty na dveřích pece. Pod pecí je také tepelně odolný povlak, který pomáhá zajistit bezpečnost při používání. Pro takový pokoj je kvadratura ohniště dost na to, aby ho zahřál v zimě a vytvořil útulnost.

Kamna v interiéru "Loft"

Můžete si vybrat krbová kamna pro půdní styl, který je sám oblíbený mezi mladší generací. Krb je dokonale umístěn v blízkosti zdi, napodobuje zdivo, které je vlastní zvolenému stylu. Podporuje design místnosti a materiálů, ze kterých je nábytek vyroben.

Tento model ohniště je dokonale sladěn s barevným schématem - kombinace fialové a černé barvy topného zařízení dokonale ladí se stříbřitě modrým zdivem stěny. Živý oheň v peci vždy přináší komfort a pohodlí každému prostředí, tento design není výjimkou.

Zde, stejně jako v ostatních případech, existují požární požadavky na podlahovou krytinu a komín. V tomto krbu je navržen výklenek pod ohništěm, který je uspořádán pro malé zásoby palivového dříví.

A tímto způsobem - můžete dokonce vařit jídlo

.

Pro rustikální styl se vejde krbová kamna s troubou v horní části. V něm můžete udělat opravdové pečivo na "živém" ohni, který mu vždy dodává vůni. Pro kuchyň, černá trouba je vybrána, má slonovinou-barevné vložky, které jsou vhodné pro tuto místnost a styl. Tento krb je k dispoziciTovárna je tepelně odolná, proto ji není nutné pokládat dodatečným materiálem, který udržuje podlahu před vysokými teplotami.

Dobře zvolené barevné schéma nerozlišuje přítomnost krbového kamna v něm, je jednoduše organicky zapsána do okolní atmosféry.

Rozmanitost pecí pro dlouhodobé spalování litiny je skvělá - jak pro design, tak pro cenové rozpětí. To lze snadno ověřit sledováním následujícího videa:

Video - přezkoumání pecí s dlouhými hořáky

Na základě uvažovaných možností lze konstatovat, že takové topné zařízení nebude v žádné místnosti v domě nadužíváno - snadno se vejde do interiéru, doplní situaci a přinese mu zvláštní kouzlo.