Kritéria pro výběr profilu plastových oken

Velmi vzácně v naší době najdete domy, ve kterých jsou zastaralé varianty oken. Často na takovém rámu bylo naneseno několik vrstev nátěru a dřevo samo je již shnilé. Důvodem pro to může být pravidelné foukání a výskyt chladných místností v chladných dnech roku. Mnozí se dopustí hrubé chyby, rychle spěchají a kupují nejbližší obchod s jakoukoliv možností plastových oken, aniž by se rozhodovali, z čeho jsou vyrobeny.

Většina průměrných občanů si ani neuvědomuje, že existují různí výrobci, jejichž kvalita výrobku se může značně lišit.

Obsah
 1. Každé moderní plastové okno by mělo být:
 2. Další malá kritéria pro výběr plastových oken
 3. Kromě fyzických vlastností jakéhokoliv moderního okna je třeba věnovat pozornost i řadě nezbytných parametrů:
 4. Co je třeba zvážit při výběru profilu plastových oken

Všechny moderní plastové krabice by měly být:

 • Se sklem, které je svým charakterem silné a nenarušuje výhled na ulici na druhé straně.
 • Nezávisle na povětrnostních podmínkách a ročním období by se měla armatura snadno otevřít a zavřít. To potvrzuje, že během výroby jsou dodržovány evropské normy.
 • Garantovaná vysoce kvalitní tepelná izolace může být obrys ve dveřích a oknech. Poskytují mimořádnou těsnost. Tyto obrysy se často skládají ze 2 nebo 3 otáček.
 • Tloušťka jednotky s dvojitým zasklením nesmí být menší než30 cm Předtím musíte vědět, jaký počet kamer se používá, protože čím více jsou, tím lépe. Dostatečný počet komor přispěje k těsnosti, odolnosti proti vlhkosti a silnému rušení proudy studeného vzduchu.
 • Nejodolnější konstrukce vpravo jsou hliníkové a plastové profily.

prvky konstrukce plastového okna

dvoukomorový profil plastových oken

\ t

Další drobná kritéria pro výběr plastových oken

Kromě fyzických vlastností jakéhokoli moderního okna je také nutné upozornit na řadu nezbytných parametrů:

 • Tvůrce profilů by měl mít dobrou pověst, takže si je musíte předem přečíst v různých informačních zdrojích.
 • Výrobce přímo spojený s oknem se může lišit od profilu výrobce, proto mu věnujte pozornost. Zjistěte více o tom a pak se rozhodněte o výběru.
 • Instalace je nejlépe svěřena odborníkům, kteří se zabývají výhradně těmito druhy práce, neboť mnohaleté zkušenosti v této oblasti budou mimochodem velmi daleko.
 • Předběžná měření by měla být prováděna také odborníkem, takže je lepší používat měřicí a instalační služby v komplexu tak, aby byly zapojeny stejné osoby.

Co je třeba zvážit při výběru profilu plastových oken

Tato otázka je považována za zdlouhavou, neboť zahrnuje řadu faktorů, které musí být nezbytně zohledněny.

Maximální početKamery, které jsou v oknech a profilech s dvojitým zasklením, jsou pět kusů. Mnozí odborníci se však domnívají, že tři komory postačují k zajištění vysoce kvalitní tepelné izolace, stejně jako k dobré izolaci hluku.Profil musí mít dlouhou životnost, která může být prakticky ve všech případech určena cenou. Čím vyšší je cena, tím je pravděpodobnější, že profil bude fungovat dlouho.

Nezapomeňte věnovat pozornost vzhledu plastové krabičky, protože na současném trhu existuje mnoho různých konstrukčních řešení. Některé z nich vypadají zajímavě a moderně, proto je třeba na nich zastavit. Profily by se neměly bát mrazů, mají multifunkční schopnosti a snadno se čistí a umývají.

Při dodržení výše uvedených kritérií budete moci snadno vyzvednout design, který bude harmonicky zapadat do vašeho interiéru, a zároveň bude plnit své funkce na nejvyšší úrovni.