Krmení býci: nejúčinnější a nejrychlejší

Chov skotu je považován za lukrativní podnik a tolik začátečníků se ptá: Jaké jsou výkrmové býky? Jedním ze způsobů, jak tento problém vyřešit, je přidání doplňků smíšených s jídlem a vodou, které zvyšují svalovou hmotu. Přispívají k rychlému růstu a tím nepoškozují organismus samotného zvířete. Přísady používají majitelé soukromých farem a majitelé velkých komplexů.

Obsah
 1. Základní pravidla výkrmu
 2. Jaká by měla být strava?
 3. Kolik zvířat potřebujete denně na jídlo?
 4. Druhy výkrmu
 5. Doplňkové látky v krmivech
 6. Antibiotika
 7. Prebiotika
 8. Jak biostimulátory používají?
 9. Přísady do obilovin
 10. Několik užitečných doporučení
 11. Videa. Krmení býci: nejúčinnější doma

Základní pravidla výkrmu

\ t

Pro rychlý přírůstek hmotnosti vyžadují telata správnou stravu. Nejlepší je získat speciální časopis, ve kterém můžete zaznamenávat přírůstky, stejně jako jeden nebo jiný způsob krmení. Většina zemědělců zastává trojnásobný harmonogram rozdělování potravin ve stejných časových intervalech. A pokud se každý vlastník rozhodne o jednotlivých složkách, pak se řídí určitými pravidly popsanými v zootechnice.

Počínaje poporodním obdobím a do 60 dnů jsou telata krmena mlékem, poté se k dobrému krmivu přidává přísada pšeničných krupic a sena.kvality. Tato dieta podporuje rychlý růst a eliminuje problémy s trávicím systémem.

Od 60 do 90 dnů je výhodou krmení s vysokým obsahem bílkovin příjem svalové hmoty. Patří mezi ně zeleninové plodiny, drcené obilí. Od 120 dnů další přísady je sušená nebo čerstvá zelená hmota v množství 10 - 15 kg. Každý den by měla být tato norma doplněna. Tento způsob výkrmu býků na maso v domácnosti přináší až 0,6 kg denně. V tomto případě mladí nezhladoví, ale také nedostávají jídlo v takovém množství, které jen škodí.

Nejvhodnější doba pro dodání zvířat na jatka? jeden a půl roku starý, ale pokud budeme vycházet z intenzivního výkrmu jako základu, pak se tato linie výrazně sníží.

Jaká by měla být strava?

Od okamžiku, kdy se rozsvítí světlo býka, existuje velký počet vzorů krmení. Takové technologie vám umožní získat požadovaný výsledek v krátké době s největším účinkem sady svalové hmoty. Je obzvláště důležité dodržovat určitá pravidla, pokud jde o získávání mramorového hovězího masa. Na základě již složených specialistů na dávky může každý vlastník vycházet z toho, co je k dispozici.

Pokud mluvíte o zásadách krmení, je zde letní a zimní menu. V teplém období se k koncentrovaným doplňkům přidává zelená hmota. V zimě není tráva, ale zvířata potřebují jíst, a proto její nedostatek kompenzují jiné složky. Dále se můžete seznámit s příkladnou dietouchladné období, sestávající z následujících složek:

 • seno může být nahrazeno slámou, ale první varianta je výhodnější;
 • kořenové plodiny;
 • doplňky obsahující probiotika a vitamínové komplexy;
 • suché suché trávy sklizené v létě.

Pokud jde o samotné krmivo, všechny produkty musí být bez výjimky kvalitní. Zkažené produkty vedou k narušení trávení a otravy, což má za následek slabost a tendenci k řadě dalších onemocnění.

Kolik zvířat potřebujete za den jídla?

Na jeden den by měl být použit býk:

 • seno - 3-4 kg;
 • kořenové plodiny - 4 kg (velká zelenina se doporučuje rozřezat na několik částí);
 • koncentráty - 2 kg na hlavu.

Zvířata každý den přibývají na váze a rostou, což znamená, že bude muset provádět změny stávající stravy, přičemž bude zohledňovat potřeby mladých lidí.

Poznamenejte si tuto metodu! V zimě se místo zelené hmoty podává krmivo. Ale s nástupem období pastvy musí být zvířata přepravována do trávy, ale je nutné to postupovat postupně, aby nedošlo k problémům s trávením. V opačném případě nebude žádný pozitivní výsledek a všechno může skončit smrtí mladých.

Druhy výkrmu

\ t

Použití zpracování obilí . Pokud použijete speciální doplňky, býky na výkrm masa doma se provádějí několikrát rychleji. Mezi nejpřístupnější prostředky patří "Lactobifadol", který se přidává do krmiva během života zvířete až do doby porážky. Cooznačuje dobu rozdělování potravin, pak v každé ekonomice má své vlastní.

Dobrého zisku lze dosáhnout při použití drceného zrna s denním nárůstem jeho množství.

Věková skupina Počet krmiv\ t 60 - 90 dnů Ne více než 0,6 kg denně 180 dnů 3,5 kg denně 365 dní 9 kg denně 425 dnů 10 -14 kg denně

Navrhovaný režim umožňuje přírůstek do věku do 500 kg. Krmivo pro poslední normu se vzdává porážky. Používají buď obilné směsi, například pšenici a ječmen v poměru 1: 1, nebo zrno jednoho druhu. V druhém případě může být zisk mírně menší. Výhodou tohoto typu krmení je efektivita a ekonomický přínos.

Použití buničiny.Tato technologie umožňuje dosahovat denních přírůstků 800 až 1000 gramů.

Druh krmiva\ t Fáze krmení Začátek střední Dokončení Kyselý tuk\ t 45 40 40 Obilné seno\ t Nedávají Neuvádějte 1 Sláma 3 3 2 Patok 0,5 0,5 1 Kukuřice na hnětení Nedávejte Nedávají 0,4 Pobočky 0,7 1 1,3 Kultury luštěnin\ t 0,2 0,3 0,2 Potravinová sůl 30 40 50 Fosfát krmiva 60 60 60

Počet píce se uvádí v kilogramech, s výjimkou soli a fosforečnanů a jejich počtu v gramech.

Použití sila.Pro tento druh výkrmuprůměrný denní zisk je 950 - 1000 gramů.

Název krmiva\ t Fáze krmení Počáteční Průměr Konečné znění Kukuřičná siláž\ t 30 25 20 Pšeničná sláma 3 2 1 Lesa sinowal 1 1 2 Koncentrát obilí 1 1,3 1,6 Bran 0,3 0,3 0,3 Kuchyňská sůl\ t 20 30 35 Fosfát krmiva 50 60 70

Počet píce je uveden v kilogramech, s výjimkou soli a fosfátů a jejich počtu v gramech.

Pokud není žádná z výše uvedených možností vhodná, zvýhodňují se ty výrobky, které mají k dispozici tuto technologii. Zde se provádí individuální přístup na základě podmínek zadržení a krmné základny:

 • distribuce speciálních přípravků k pití;
 • čerstvé šťavnaté potraviny;
 • zelená hmota sena nebo slámy během přechodného období, přesun do trávy.

Od šesti let můžete znovu dát potravinový odpad z lidského stolu, nejdříve v malých množstvích a postupně ho zvyšovat. To je způsob, jakým si většina soukromých zemědělců vybírá své výhody. Například brambory by měly být podávány ve vařené a pečené formě. Existuje postupné studium mláďat na druhu krmiva, které je na farmě, a pokud opatření uspěje, pak by se neměly vyskytnout žádné problémy s výkrmem telat pro produkci masa.

Povoleno pouzeÚpravy dávek, ale ne jejich plná změna, a proto se zapojit do chovu telat na domácí farmě může dokonce i začátečník. Hlavní věcí je zde nastavit správný úkol a vynaložit úsilí na jeho realizaci av tomto případě bude možné dosáhnout požadovaného výsledku bez velkého úsilí. Zvířata se chovají intenzivním způsobem, aby získali produkty v co nejkratší době, ale bez poškození zvířat.

Doplňkové látky v krmivech

Premixy vyvinuté odborníky významně ovlivňují výkrm zvířat a svalovou hmotu. Právě na nich patří přísada "Superpremix". Dej to ve výši 150 g na zvíře. S ohledem na přesné číslo, pak je třeba znát hmotnost, věkovou skupinu telat a podívejte se na podrobné pokyny nabízené pro lék.

Doplňková látka je vhodná pro velké farmy pro dobytek, jakož i pro domácí farmy. Obsahuje minerální a vitamínové doplňky, stimulant ovlivňuje růst, stejně jako aroma, podporuje lepší požívatelnost krmiva.

Při pravidelném používání u zvířat se zaznamenává dobrý soubor svalové hmoty a samotná doba výkrmu se snižuje o 42 dní. Kromě toho se spotřebuje méně krmiva, což je velmi přínosné pro majitele farmy. A pokud se za normálních podmínek spotřebuje na býka asi jedna tuna krmiva, pak se v tomto případě sníží na 800 kg.

"Superpremix" neobsahuje škodlivé látky, má negativní vliv na zdraví mladých zvířat. Získat mramorpřidejte maso k porážce.

Antibiotika

Získávání velkého množství tuku u zvířat během výkrmu může být prováděno pomocí antibiotik. Pokud se používá po dobu 30 dnů, pak se hmotnost zvýší na 5%. Po 90 dnech toto procento dosáhne 15 a výkonnost se udržuje po dobu 6 měsíců, poté se indikátor sníží. Až do jednoho roku bude rozdíl pouze 8%.

Mezi odborníky neexistuje jednoznačná dohoda o způsobu podávání antibiotik. Experimenty ukázaly, že intramuskulární injekce a orální podání mají menší účinek než míchání léčiv s krmivy.

Při použití injekcí musíte vědět, že se provádějí dvakrát denně. Pro ovlivnění rychlosti růstu můžete použít "streptomycin" nebo "penicilin". Se správným výpočtem začíná rychlý nárůst mladých zvířat ve velikosti, zvyšují chuť k jídlu a start krmiva pro seno může být od pátého měsíce.

Prebiotika

Dobrá doporučení v "Perestarter" obsahující minerální a vitaminové doplňky, jakož i prebiotickou celulózu. Působí na rychlost růstu, zlepšuje imunitu, přispívá k dobré práci trávicího systému, rozvíjí pravěku.

Prebiotika začínají porodit čtyřleté děti. Poprvé, až do 21 dnů, je lék smíchán s mlékem a vypařuje mladé. S možností zrychleného růstu se doporučuje používat "Perestarter" po celou dobu podle instrukcí, takže můžete získat požadovaný výsledek.

Ovlivnit výkrm a plemeno, některé voly dřívekonec období může vážit asi 600 kg. Potraviny jsou distribuovány 4x denně. Hlavním pravidlem při přidávání zvířat "Preservoir" by měl být přístup k vodě.

Jak se používají biostimulancia?

K dnešnímu dni mnoho majitelů skotu používá "Krezatin", což má významný vliv na načasování výkrmu, a to zvýšením chuti k jídlu. Pokud používáte takový přípravek, můžete dosáhnout denních přírůstků asi 15%.

Je důležité vědět! Použití "Krezatsina" je povoleno pouze ve věku šesti let.

"Krezatzin" označuje neškodné prostředky, které se v těle nes hromadí. Můžete přidat jak v krmivu, tak v pitné vodě, kde se zcela rozpustí. Výpočet dávky na kg hmotnosti není větší než 0,010 g biostimulantu.

Doplňky obilovin

\ t

Používání dávek obilovin a fazolí je způsob, jak rychle najmout hmotnost v býcích. Zvířata chovaná na takovém krmivu dávají měkké, jemné masné výrobky, jíst zelenou hmotu obsahující vlákninu a vitamíny. Strava je zaměřena na intenzivní pěstování a mláďata získávají na váze.

Pro domácí hospodářství je důležité věnovat pozornost nejen kvalitě krmiv, ale také místu distribuce. Místnost, kde jsou zvířata chována, by měla být čistá, aby patogenní mikroorganismy nemohly způsobit jednu nebo jinou chorobu. Není nutné si myslet, že veškerá údržba dobytka je pro distribuci krmiv a skotu na pastviny, zde musíte udělat spoustu práce, aby si dobré masoproduktů.

Několik užitečných doporučení

Pěstování mláďat pro výkrm má své vlastní nuance a začíná vysíláním zvířat na pastviny v jarních měsících po výskytu zelené hmoty. Zde je důležité nezapomenout na distribuci suchého krmiva.

Osoba, která nemá žádné zkušenosti s hospodářskými zvířaty, se doporučuje pečlivě zvážit všechno: jak udržet telata, co je krmit, jak je chránit před nemocemi a případy. Problémy s krmením by neměly vznikat, protože všechny dávky mají již dlouho volný přístup. Je třeba je pozorně číst a pocházet z krmné základny, která je na farmě.

K farmáři na poznámku! Býci, kteří organizují řádné podmínky zadržování, spolu se slušným jídlem poskytnou stabilní nárůst. Dosažení stejného výsledku u krav je mnohem složitější. Doporučuje se předem zvážit celou technologii výkrmu, a to ještě před tím, než se zvířata objeví na hospodářských zvířatech.

Způsob získávání rychlých přírůstků se volí tak, aby býci přibírali na váze, aniž by se cítili hladoví.

Hladný dobytek může jíst nepoškozené potraviny, což způsobuje škody nejen zdraví, ale má také negativní vliv na kvalitu masných výrobků. Mladí muži ve věku jednoho věku by měli dostávat speciální doplňky stravy nebo pitné vody, aby stimulovali tělesnou hmotnost. Strava může také obsahovat obiloviny: směs naklíčených zrn s ječmenem, obsahující užitečné minerály.

Rozhodování o tom, zda bude doma na výkrm býků pro další masokaždý produkt by měl mít na paměti, že dodavatel není tak snadný, jak se zdá - je to kvůli velké odpovědnosti.

Video. Krmení býci: nejúčinnější doma