Krmení stromů: termíny, hnojiva

Včasné krmení stromů je nesmírně důležité pro jejich řádný růst, přátelské kvetení a bohaté plodnice. Chcete-li oplodnit zahradu na jaře, po tání sněhu, av případě potřeby - opakovat zavádění užitečných látek v létě, a na podzim.
Obsah
  1. Je-li požadováno krmení
  2. Prostředky výživy
  3. Video «Přehled nejoblíbenějších pro hnojení stromů»
  4. Skrz kořeny
  5. Přes korunu
  6. Jak pochopit, že jí něco chybí
  7. Video «Jak nakrmit stromy v jarním období roku»

Je-li požadováno krmení

Zavedení hnojiv do zahrady by mělo záviset na typu půdy a odrůd stromů a keřů. Lze však rozlišovat několik obecných zásad. Nejdůležitější věcí pro jarní stromy je aktivní růst, který může poskytovat hnojiva s vysokým obsahem dusíku, jako je hnoj. Nicméně, v žádném případě nemůžete použít čerstvé. Rozdrcený hnůj nebo kompost by měl být vložen do kleneb pristubrudnye pro kopání.

Dalšími zdroji dusíku mohou být minerální hnojiva - dusičnan amonný nebo močovina. Tři až čtyři týdny po hnojení dusičnanem lze do půdy zavést minerální hnojiva s vysokým obsahem draslíku. Je třeba mít na paměti, že přidávání dalších živin do půdy není tak důležité pro mladé stromy a keře, jako pro rostliny nesoucí ovoce. I když oba budou vděčni za další jídlo, zejména po studené zimě.

Výživové metody

Výživa stromů může probíhat odlišnězpůsoby: můžete hnojit zemi, poskytovat kořenovou výživu, a mikrofertilizéry mohou být zavedeny přes korunu. Druhá metoda je často kombinována s léčbou proti škůdcům. K prvnímu použití hnojiv dochází při pokládání zahrady. V jámě pro sazenice přidat humus nebo kompost, nebo perepryly hnis), superfosfát, popel, minerální sloučeniny. V prvním roce po tomto krmení nemůžete přidat další hnojiva.

Ve druhém roce růstu, stejně jako před začátkem plodění, můžete pěstovat strom s hnisem. Zředěný ve vodě, usazený hnůj - jeden z nejlepších hnojiv pro ovocnou zahradu. Obvykle se nepoužívá k hnojení čerstvého hnoje - je převážně roztroušeno na zahradě na podzim pro kopání, a pak v zimě má dost času na rozklad, aby jeho užitečné látky šly do půdy ve formě vhodné pro asimilaci rostlin. Pro tekuté krmení je však možné aplikovat a čerstvý hnoj. K tomu se rozpustí ve vodě v poměru 1: 5 a nechá se týden v hustém víčku. Chcete-li takové hnojivo po zalévání stromů. Toto krmení lze opakovat v létě, nejpozději však ve druhé polovině července.

Video «Přehled nejoblíbenějších pro hnojení stromů»

Video přehled nejoblíbenějšího hnojiva pro ovocné stromy, jakož i užitečné tipy, jak je používat.

Skrz kořeny

Jedná se o tradiční způsob výroby minerálních hnojiv a organických (hnoj, rašelina, kompost). Tato metoda je založena na přirozeném životním cyklujakékoli rostliny. Hlavním pravidlem zakořenění kořenů - v deštivém počasí, jsou hnojiva používaná v suché formě a na suchém stromě je třeba nejprve dobře vyleštit a posléze krmit.

Pod jabloní na jaře můžete přivést kravský hnůj (asi 4 kg na strom) nebo ředit v poměru k 1 až 15 ptačím trusům. Zastavení vašeho výběru na minerálních hnojivech, vyplňte nedostatek dusíku v půdě může být s dusičnanem amonným - 30 gramů na metr čtvereční. O něco později jabloně budou potřebovat draslík, který lze získat z kyseliny sírové draslíku - 10-20 gramů na metr čtvereční.

Pro pěstování hrušek je dobré vyrábět organická hnojiva jednou za dva až tři roky v závislosti na stavu půdy. Menu hrušek na jaře je podobné jabloni - 4 kg shnilého hnoje nebo kompostu a sto gramů superfosfátu by měly být uloženy v půdě. Brusinka (třešeň, švestka) je řádně krmena organickými hnojivy jednou za dva roky - tři roky, od podzimního kopání. Na jaře můžete připravit živný roztok ze sloučenin obsahujících dusík.

Přes korunu

Tento způsob hnojení lze přirovnat k sanitce. V případě naléhavé potřeby doplnit nedostatek živin může být důležitá domácí výživa. Chování po omáčení po kořenech by mělo být provedeno po skončení kvetení. Mohou být opakovány několikrát - týden po kvetení, jeden měsíc po prvním a v létě, ale nejpozději tři týdny před sklizní - takže všechny užitečné látkyasimilát, ale ne v přebytku.

Aplikování hnojiv pro hnojení na listy vyžaduje suché, ale také chladné, zamračené počasí, aby to bylo možné provést ráno nebo večer, abyste mohli zaručit absenci popálenin na listech. Pro jabloně můžete použít roztok močoviny (2 lžíce na 10 litrů vody) - stříkat jak listy, tak větve a kmen. Stromy můžete také postříkat roztokem popela, který je dobrým zdrojem vápníku, fosforu a draslíku. K přípravě hnojiva potřebujete sklenici popela, která bude trvat 2 litry horké vody, a výslednou suspenzi zřeďte v 10 litrech vody. Tekutý hnoj lze použít pro krmení listů - k rozmnožování půl litru v kbelíku s vodou, pak k namáhání.

Hruška je jemnější strom než jablko. To může také být krmena močovinou, ale to bude správné snížit koncentraci - 1 lžíce na 10 litrů vody. Hořko pro optimální růst vyžaduje trochu více dusíkatého hnojiva. Proto by měla být koncentrace močoviny pro výživu listů vyšší - 3-3,5 lžíce na deset litrů vody. Také pro růst všech ovocných stromů a keřů berry je nutná výživa stopových prvků. K tomu můžete použít roztok komplexních minerálních hnojiv.

Jak pochopit, že jí něco chybí

Pokud strom roste špatně, pokrytý malými listy, plody nejsou svázané nebo zralé - takže je čas udělat hnojiva. Vzhled rostlin někdymůžete určit, které prvky v potravinách chybí.

Světle zelené, nažloutlé nebo bílé listy způsobují nedostatek dusíku, zejména na písčitých půdách. Pokud rostlina ve stejné době roste špatně, kvetení je zpožděno - je nutné přivést hnůj nebo kompost. V nepřítomnosti fosforu listy mohou mít tmavě zelené, modré nebo fialové odstíny. Po zjištění takového problému je nutné použít superfosfát, nitroamofos nebo fosfátovou mouku. Když rostlina postrádá draslík, listy se kudrnou, kari, květy jsou opařené, dokonce i od mladých stromů. Tento problém můžete vyřešit pomocí chloridu draselného, ​​síranu draselného nebo dusičnanu draselného. Dobře krmené stromy vytvoří dobře udržovanou zahradu, která potěší jak v zimě, tak v létě.

Video «Jak nakrmit stromy v jarním období roku»

Napínavé video o tom, jak živit stromy na jaře.