Krmivo pro začínající brojlery, růst, povrchová úprava: složení a vlastnosti

Chov brojlerů je nejdostupnější způsob, jak dostat hodně masa. Kuřata se pěstují jak na soukromých malých farmách, tak v průmyslovém měřítku. S akvizicí mladých lidí není problém, jsou prodávány přímo majiteli a zástupci drůbežích farem. Takže krmiva pro brojlery začínají, rostou, končí - jaké jsou charakteristiky každého z nich?

Obsah
 1. Výchozí krmivo
 2. Pěstování krmiva
 3. Krmivo pro povrchovou úpravu
 4. Samotná produkce píce
 5. Videa. Krmivo pro začínající brojlery, růst, povrchová úprava

Výchozí krmivo

Mnoho chovatelů drůbeže se zajímá o otázky, které jsou nezbytné pro rychlé pěstování kuřat brojlerů, z čehož se získává velký výnos masa. Je možné počítat se získáním kvalitativních produktů pouze v případě, že je mládě od prvního dne poskytováno vyvážené krmení. Je to z poklopu, že kladení hlavních ukazatelů hospodářských zvířat podle standardu plemene. Pokud se v této době ne věnovat největší pozornost stravě, pak dobré ukazatele nedávají smysl.

V jakémkoli krmivu o odpovídající kvalitě existují minerální látky, vitamíny a živiny ve správném množství, které ovlivňují správný vývoj mladých zvířat. Jaký je start krmiva, který byl použit od prvních dnů existence kuřete?

Výchozí krmiva krmí mladá zvířata do 14 dnů od vylíhnutí. Navzdory tomu, že každý výrobce má svůj vlastní recepthlavní složky zůstávají nezměněny:

 • zrno ječmene;
 • pšenice;
 • hrášek;
 • kukuřice.

Hlavní prvek - drcená kukuřičná kukuřice, která se podílí na tvorbě kostních kostních kostek, hraje důležitou úlohu při zvyšování svalové hmoty a přispívá k dobrému fungování zažívacího systému. Někteří výrobci ve startovacích krmivech zahrnují vitamínové a minerální složky, nejdůležitější sady aminokyselin a antioxidantů, tuky, rostlinný původ, jedlá soda, rybí mouku, krmný fosfát, vápenec.

Krmné krmivo

\ t

Po 14 dnech se mláďata přeloží do růstového krmiva, které slouží k nastavení svalové hmoty brojlerů.

Má významné rozdíly od výchozího bodu. Za prvé, je to grind. Vzhledem k velkým granulím se zvyšuje doba potřebná k absorpci potravin.

Za druhé je třeba poznamenat, že růst krmiva jde do stravy pěstovaných kuřat. Z výchozího hlediska se liší přítomností lysinu, mouky z masných kostí a rostlinných olejů. Krmiva pro růst brojlerů se skládají z následujících složek:

 • protein;
 • obiloviny;
 • speciální součásti;
 • vitamínové a minerální komplexy.

Aby se brojleři mohli řádně vyvíjet, krmte je jedním krmivem, které nestojí za to. Je nutné míchat nasekané vařené vejce, zelení, sýrové výrobky. Mlýnky na maso pak procházejí vedlejšími produkty z masa, cibulí, listy pampelišky a odpadem z rybářského průmyslu. To vše přispívá ke směsi krmiva.

ToChcete-li spočítat, kolik krmiv bude potřeba na jeden brojler, musíte vědět, kolik jídla v průměru za den stráví. Denní spotřeba krmiva? Jedná se o objem rovný 90-120 gramům (množství se zvyšuje s maturitou). Je důležité vědět, že kromě krmiva pro hospodářská zvířata potřebujete pitnou vodu s čistou vodou umístěnou uvnitř. V prvních dnech po vylíhnutí kuřat, můžete dát mírný roztok manganu, aby se zabránilo zažívacím poruchám.

Krmivo pro konečnou úpravu

\ t

Používá se v poslední fázi výkrmových brojlerů a v současné době se stává prakticky jedinou potravou. Největší náklady na potraviny přicházejí v tomto období. Zrelé krmivo pro hospodářská zvířata tak, aby v krátkodobém horizontu, jako výsledek, můžete získat maximální množství masných výrobků, které vám umožní zaplatit všechny náklady. Hotové krmivo se podává od 28 dnů a bezprostředně před porážkou.

Toto krmivo zahrnuje tyto složky:

 • obilná pšenice - 13%;
 • obilí - 45%;
 • moučka z masa a kostí - 17%;
 • kvasinky - 5%;
 • moučníková a slunečnicová moučka - 17%;
 • křída krmná, granulovaná bylinná mouka-3%;
 • krmný tuk - 3%.

Tyto složky poskytují intenzivní dávku hmoty. Nezáleží na tom, které zdroje se používají, velká role je dána tím, jak budou distribuovány. Správná distribuce a instalace podavačů? faktory, které určují, jak dobře bude váha brojlerů.

Neméně důležitá je otázkamnohonásobnost krmení mladých zvířat. Kolikrát denně by brojleři měli dostat jídlo, aby nakonec dostali potřebnou masu na porážku? Rychlost krmení se vypočítá s ohledem na věkové charakteristiky. Na předehřívacích a rozběhových stupních dochází k tvorbě kostí a intenzivnímu nastavení hmotnosti. Z toho vyplývá, že násobnost by měla být následující:

 • 1 - 7 dní? osmkrát krmení;
 • 7-14 dnů? šestkrát;
 • 14 - 21 dní čtyřikrát;
 • Od 28 dnů do porážky? dvakrát

Krmení stáda brojlerů je spojeno se značnými finančními výdaji, ale jsou zcela vyváženy prodejem masných výrobků. Hlavní je, že strava je vyvážená.

Samostatná výroba krmiv

Krmivo dodávané k prodeji je poměrně drahé. V tomto případě můžete vařit na farmě. Takové jídlo bude vysoce kvalitní a složené z přírodních surovin.

Pro přípravu se budou vyžadovat mlýny na obilí a schopnost míchat krmiva.

Název Komponenty Částka v%, recept 1 Částka v%, recept 2 Poznámka 1 Poznámka 2

Počínaje

Kukuřice\ t 48 47 První recept je založen na použití 10% koncentrátu bílkovin a vitaminů . Druhý recept je složen s ohledem na to, že se používá 6% koncentrát protein-vitamin . Shrot ze slunečnice\ t 18 19 Pšeničné zrno\ t 14 12 Krmná moučka\ t 6 7 Bylinná mouka\ t 3 2 Suchý Není připojeno 2 Tukový tuk /rybí olej 1 1 Vařená sůl 0,1 0,1 BVMK 10/6 10 10

Drtič se používá pro broušení složek obilí, pak je třeba přidat chybějící složky (obvykle sypké prášky). Výchozí směs se důkladně promísí, což ovlivní kvalitu krmiva.

Název Komponenty Částka v%, recept 1 Částka v%, recept 2 Poznámka 1 Poznámka 2

Rostova

Kukuřice\ t 48 48 První recept je založen na použití 10% koncentrátu bílkovin a vitaminů . Druhý recept je složen s ohledem na to, že se používá 6% koncentrát protein-vitamin . Sazenice maku nebo slunečnice\ t 18 15 Pšeničné zrno\ t 10 8 Zrno ječmene Nepřiloženo 6 Masová a kostní moučka\ t 7 7 Doplněk kvasinek 2 2 Granule bylinné mouky\ t 2 3 Tukový tuk 1 1 Reverzace za sucha 1 1 Sůl na vaření 0,1 0,1 BVMK 10/6 10 10

Je nutné vědět, že moučka z masa a kostí, jakož i ryby, jsou z dokončovací směsi vyloučeny. Deriváty živočišných proteinův raném stadiu mladého růstu.

Název Složky Počet v%

Konečné znění

Obilná zrna\ t 45 Slunečnicová moučka a brokolice 19 Pšeničné zrno\ t 13 Hrách /sója 4 Krmné kvasinky 3 Tukový tuk 3 Travní mouka 2 Creed 1 Kuchyňská sůl 0,1 BVMK 10 10

Je možné, že krmivo je připravováno samo o sobě a neodpovídá Gosstandartu, ale přírodním složkám s nadměrnou korekcí takové nevýhody.

Video. Krmivo pro začátek brojlerů, růst, povrchová úprava