Krycí balkon z plastových panelů s vlastními rukama s fotografií

Pokud máte v úmyslu dát svůj balkon nebo lodžii do pořádku, pak je to docela možné. Pokrytí balkonu plastovými panely je jednou z možností pro zlepšení. Samozřejmě, pro to musíte pracovat trochu vlastníma rukama. Po několika dnech v proměněném prostoru si můžete odpočinout ve svém oblíbeném křesle s notebookem a sledovat nejnovější světové kino. Tricky Pak se dostaňte k bodu.

Pro obložení našeho balkonu použijeme plastové panely. Přicházejí v různých barevných schématech, nevyžadují zvláštní péči, snadno se instalují. Před zahájením prací je nutné odstranit z balkónu další odpad, provést "hrubé" podlahy na balkóně na dřevěných mřížích s izolací dolu, aby se rozmělnilo vedení. Je žádoucí nahradit staré okenní rámy balkonem novými dvojskly.

Pro instalaci plastových panelů na balkón nebo lodžii vlastníma rukama bude zapotřebí některých materiálů a nástroje:

 • úroveň konstrukce, pravítko, svinovací metr
 • šroubovák
 • plastové panely
 • kovový cd profil
 • \ t
 • f-profil
 • dokončovací profil
 • \ t
 • soklová lišta
 • \ t
 • hmoždinky do betonu
 • děrovač
 • šrouby "bug" 4 mm.

Náš postup pro práci s panely při zakrytí balkonu bude probíhat. Začněme.

Výpočet počtu panelů

K tomu je třeba změřit obvod balkonu pomocí měřicí pásky a vynásobit číslici čísla výškou stropu. Dostaňte se do všech stěn. Pak to vylučujemeČtvercové dutiny a výsledné číslo rozdělte do oblasti jednoho panelu. Určete jejich počet. Při výpočtu panelů požadovaných pro strop postupujte stejným způsobem.

První pohled na balkon.

Provádíme měření balkonu.

Montáž mřížky

Plastové panely na balkonech mohou být umístěny v horizontálním, vertikálním a diagonálním směru.
To dává různým účinkům vykreslování místnosti - což je vyšší, širší nebo jen originální. V našem případě volíme vertikální uspořádání plechů opláštění. Mřížka by proto měla být prováděna přesně kolmo.

Montáž kovového ševce.

Síť bude provedena pomocí kovových profilů CD, hřebíků, děrovaček a měřicích přístrojů. Přesnost montáže profilů závisí na jemnosti čelního povrchu stěn.

Aby se zabránilo sebemenšímu dotyku plastové stěny, zvolte krok mřížky 400 mm. To bude stačit. Kolem dveří a okenních otvorů jsou instalovány samostatné profily.

Montáž profilu otvoru okna.

Kontrolujeme přesnost naší instalace podle úrovně a sklonu, provádíme mřížku v jedné rovině. V případě potřeby jsou mezi profilem a stěnou mezery. Dno mřížky upevněte ve vzdálenosti 40-50 mm od podlahy. Horní mez je úroveň zakrytí stropu. Pak mezi profily musíte vložit ohřívač - minuvat nebo pěnu. Teď všechno. Naše stravování je připravenovzít jakékoli obložení!

Montáž plastových panelů

\ t

Práce začínající každým rohem sousedícím s naším oknem. Nejprve zde stanovíme počáteční úhel - referenční bod pro pokládku celého materiálu. Poté v drážce tohoto profilu vložte první panel se stranou, kde je úzká montážní police. Širokou polici panelu připevníme šrouby na kovovou dlažbu.

Tím, že se každý z následujících panelů zasune do předchozího pásu a jeho upevnění pomocí šroubů, tak se celý plášť provádí konzistentně. Pro dosažení dobré přilnavosti ve spojích můžete použít dřevěnou lištu a vidličku pro snadné omítání hran plastu. Po dokončení opláštění každé balkonové stěny do mřížky se dotáhne dokončovací profil.
Poslední panel je podélně oříznut svým širokým polem pro 6-10 mm. Potom zaklapne na místo v drážkách upevňovacího prvku a čelního panelu. Nemusíte se hádat.

V okolí okna jsou instalovány dveřní otvory našeho balkonu pro instalaci profilovaného profilu F. Chcete-li svázat konce, musíte snížit přebytek v rozích profilu, což činí tento úhel 45 stupňů. Řezání pohodlně malé nůžky na kov. Pro připojení vnitřních vnějších rohů obložení je třeba použít speciální úhlové lišty.

Montáž svahů s hmoždinkami na balkóně.

Otvory v zásuvkách a vypínačích jsou řezány ostrým nožem.

Instalaceplastové panely.

Strop je překryt stejným způsobem jako stěny. Namísto lití je zde stropní podstavec, který je instalován na křižovatce zdi se stropem. Je také důležité mít na paměti, že vzdálenost mezi obložením a stropem by měla být dostatečná pro umístění svítidla.

Pokud chcete výškově zvětšit balkon, měl by být materiál stropu zvolen lehčí než stěny. Na takovém balkoně se cítíte mnohem pohodlněji.

Tento způsob zacházení s balkonem nebo lodžií vlastníma rukama je poměrně jednoduchý. S některými znalostmi, stavebními dovednostmi, sadou nástrojů, pár dní volného času a touhou po balkonu svítí jako nový. Proto hodně štěstí!