Která vlečka je lepší - vinyl nebo akryl?

Slovem "vlečka" se rozumí pochopení čelních panelů, i když se jedná o širší pojem. Podívejte se na panely a promluvte si. Na trhu existuje taková různorodost, že je těžké určit, co je lepší. Zejména proto, že v procesu našeho hodnocení "produkt" někdy dokonce velmi vytrvale zasahovat a prodávající, a všudypřítomné reklamy.

Před posuzováním vinylu nebo akrylové vlečky a výběrem toho, co bude lepší, musíte rozhodnout o několika bodech.

  • Za prvé, materiální příležitosti. To často ovlivňuje naše rozhodnutí.
  • Za druhé, co výrobek potřebuje? V tomto případě - pro externí nebo interní zpracování, jak bude namontován (technologie)?
  • Za třetí, jaké vlastnosti by měl mít. Co je pro nás důležitější? Zpracování ovlivňuje životní prostředí (srážky, sluneční paprsky a řadu dalších faktorů).

A v důsledku toho, za čtvrté, jaké vlastnosti má určitý výrobek?

Požadavky

1. Trvanlivost vlečky.

Je jasné, že nemá smysl utrácet peníze za materiál, který bude trvat krátkou dobu. Pokud zvolíte akrylátové obklady nebo vinyl, pak jsou ukazatele jiné. Zaručená životnost bez změny vzhledu (vyhoření) a vlastností až 25 let poskytuje pouze Kanada a USA (pro vinyl). Pro akryly - 50. Domácí panely jsou asi 10.

Akryl je trvanlivější. To je zvláště patrné na místech spojů a upevnění na povrchu. Je méně náchylný k teplotním deformacím. Pokud se pohybuje od -50 do+85 ° C, pak pro vinyl - pouze do +50.

2. Odolnost proti ultrafialovému záření.

Jakýkoliv materiál na slunci bude postupně měnit svůj vzhled. Reklama nás neustále přesvědčuje, že časem vlečka nezmění barvu (nespalí). To není pravda. Je to prostě bez povšimnutí. Vše závisí na procentu speciálních přísad (obvykle sloučenin titanu). A jsou dost drahé. Některé firmy snižují míru koncentrace, aby snížily cenu produktu.

V tomto plánu je akryl lepší. Je odolnější vůči ultrafialovému záření. Podle odborníků desetkrát proti vinylu. Proto je akrylát vhodný pro povrchy, které jsou vystaveny maximálnímu slunečnímu záření. Proto při nákupu, je třeba zvážit, jak se nachází dům. Může být uzavřena vegetací, výškovými budovami a možná - naopak. Plus - rysy regionu. Je jasné, že na severu země a na jihu se liší intenzita přirozeného světla.

3. Snadná instalace.

Nemá smysl počítat, kolik zaplatí odborníci. Je žádoucí, aby vše fungovalo vlastními rukama. V tomto ohledu je některý z těchto materiálů k dispozici pro stohování.

4. Opravitelnost.

Stejně pohodlné. V případě potřeby (např. Poškození) je jednotlivý panel rychle nahrazen celým panelem.

5. Další péče.

Neexistují žádné rozdíly. Oba jeden a druhý se snadno umývají, při použití speciálních prostředků nepotřebují.

6. Celkové náklady prací.

Vinylový obklad je v tomto ohledu nejlepším akrylem.Stačí porovnat ceny (nebudeme se dívat na výrobce):

  • panely z vinylu - od 120 UAH /ks;
  • akryl - od 180 UAH /ks.

V důsledku toho bude rozdíl v nákladech na komponenty (kolejnice, rohy atd.).

Závěr: vinylová vlečka je zdaleka horší než akrylát. Ale pokud jde o materiální náklady - více rozpočtu možnost. I když je možné kombinovat panely a panely podle potřeby. Slunná strana domu je naproti akrylu.