Které baterie jsou pro byt lepší?

Volba radiátorů (baterií nebo baterií) pro typický městský byt je dána zvláštnostmi provozních podmínek městského systému dálkového vytápění, protože téměř všechny městské byty jsou k němu nějakým způsobem propojeny. Volba radiátorů by proto měla být založena na vlastnostech a vlastnostech obecné komunikace. V zásadě je centralizované zásobování teplou vodou a teplem pohodlnější než alternativní autonomní vytápění, protože v určitý den, jakmile teplota vzduchu v ulici klesne na určenou značku, systém bude intenzivně spláchnout teplou vodu a ohřívat byt. Takže, které radiátory topení je lepší dát do bytu tak, že centralizované teplé vody je dobře vyhřívané?

Obsah
 1. Jaké jsou problémy s ústředním vytápěním
 2. Který radiátor topení je lepší zvolit pro byt
 3. Varianty radiátorů
 4. Jaká kritéria výběru by měla být dodržena při nákupu
 5. Ceny radiátorů v závislosti na třídě

Jaké jsou problémy s ústředním vytápěním

 • chladicí kapalina, a zpravidla její role v tomto konkrétním případě, "technická voda" obsahuje dostatečně velké množství chemicky aktivních nečistot, které často způsobují pořadí rzi "v" a "na" trubkách, neubývají sami o sobě radiátory;
 • v technické vodě mohou obsahovat malé částice, které mohou čistit radiátory zevnitř, a po určité době v bateriích se mohou objevit otvory pro výběr radiátoru pro vytápěníbyty v tomto případě?
 • se nemůže pochlubit dodávkou tepelného nosiče se stabilní teplotou bez kotelny. V důsledku toho mohou být naše apartmány buď velmi horké nebo dostatečně chladné;
 • Nejhorší věc, která se může stát u systému ústředního topení, je hydraulický šok nebo skok tlaku chladiva. K těmto potížím může dojít z různých důvodů, a to i kvůli neopatrnému zacházení se zámečnickým systémem na čerpací stanici.

Mimochodem, dříve byly na čerpacích stanicích instalovány speciální ventily, s nimiž bylo možné regulovat tlak chladiva v systému.

S příchodem moderních kulových kohoutů, odborníci jsou nyní schopni okamžitě zablokovat dodávku chladiva do systému, zvolit topnou baterii pro byt, s ohledem na tuto příležitost se stává jednodušší. Může dojít k šokovému hodu, například kvůli vzduchu, který se dostal do systému, skok může trvat několik vteřin, ale je čas udělat pro tento časový interval spoustu problémů. Zejména se zlomit v doslovném smyslu slova, může staré baterie, a v topné sezóně, dostaneme non-slabý proud vroucí vody, která může zkazit situaci v bytě, a velmi rozrušený nižší sousedé.

Který radiátor topení je lepší zvolit pro byt

Varianty radiátorů

\ t

Moderní trh s topnými systémy nabízí poměrně velký výběr radiátorů pro vytápění prostor v zimě. O tom, jak si vybrat topení radiátory pro byt, myslíme pouze před nákupem. Někdy není snadné něco vybrat.Vzhledem k tomu, že jsou prezentovány i materiály s pouze bateriemi, je prezentováno několik možností, včetně počtu forem radiátorů a firem zapojených do jejich výroby.

Jednoduchost a spolehlivost litiny

Jaká topná tělesa zvolit pro vytápění bytů v ekonomické třídě? Samozřejmě, že litina je tak známá, že ji lze nazvat pravou klasikou. Stále se dají najít v prodeji, naštěstí jejich vzhled prošel určitými estetickými změnami, z nichž se litinové baterie začaly tvářit stylově. Je pravda, že někteří výrobci kromě své litinové radiátory také nabízejí speciální maskovací zázrak na obrazovce, zřejmě jen v případě. V obraně litinových radiátorů stojí za to říci, že se jedná o nejlevnější a nejokázalejší a nejmodernější radiátory, které rozhodně nejsou děsivé ani v hydraulických věžích, bez odpadků, ani v chemickém složení chladiva. Negativní, kromě relativně velké hmotnosti a "takzvaného" vzhledu, nízká tepelná vodivost.

Hliníková lehkost a elegance

A jak si vybrat topné baterie v bytě business class, aby byly krásné, ale také ekonomicky? Věnujte pozornost hliníku, nad těmito návrháři radiátorů již pracovali na slávě a pokračujte ve zlepšování svého vzhledu. Moderní hliníkové radiátory se nechtějí schovat pod maskovací clonu, navíc se chtějí ukázat. Radiátory z hliníku dokonale „sedí“ s nejmodernějším designovým interiérem, potěší majitele s vynikající tepelnou vodivostí,Jediná škoda je, že jsou příliš citlivé na vlastnosti chladicí kapaliny, která běží v městských centralizovaných inženýrských systémech.

Síla a krása oceli

Ocelové radiátory jsou o něco levnější než jejich hliníkové protějšky, vyrábějí se ve dvou provedeních: panelové a jednoduché trubkové. První z nich je velmi nenáročný, vyberte si radiátor pro samotný byt tubulární - jedná se o univerzální řešení, které lze použít i v nejstarších systémech ústředního vytápění. Liší se jednoduchým designem a vynikajícím tepelným výkonem. Za druhé, "trubicové" radiátory jsou na své náklady spíše luxusní a prémiové třídy. Jejich nákup je však odůvodněn vynikajícím tepelným výkonem a dlouhou životností (více než čtvrt století). Kromě toho se designéři snaží držet krok s módními trendy.

Bimetalický - dvojitý úder

Bimetalové radiátory jsou na moderním trhu považovány za nejdražší, úspěšně kombinují všechny výhody hliníkových baterií a oceli. To bude optimální volba vytápění radiátoru pro byt, v případě, že nejste omezeni finančními prostředky.

Jaká kritéria výběru by měla být dodržena při nákupu

Při volbě radiátoru v centralizovaném vytápění stojí za to věnovat pozornost zejména životnosti, životnosti, která je dána chemickým složením chladiva. Na tomto základě, z krásných hliníkových baterií, bohužel, musí odmítnout, protože hliník není dlouhýsloužit Takže jaké jsou nejlepší baterie, které se dají do bytu?

Pokud potřebujete úsporu, můžete si vybrat staré dobré litiny s atraktivní maskou obrazovky, ve střední ekonomice, můžete upřednostňovat ocelové panely, pokud náklady na nákup pro vás není hlavním kritériem výběru, pak si vybrat drahé a spolehlivý bimetalový.

Jaký typ topných baterií je pro byt lepší - co koupit?

Před vstupem na trh nebo do skladu je stále nutné určit typ připojení v domácnosti a nastavit model odpovídajícího TTX otopných těles. Již v obchodě byste se měli podívat do technického pasu akumulátoru, jehož stránky jsou všechny vlastnosti a parametry chladiče.

Technické parametry, podle kterých by měly být vybrány radiátory:

 • maximální teplota a tlak udržovaný radiátorem;
 • přenos tepla z baterie;
 • požadavky na chladicí kapalinu při připojení;
 • tepelná setrvačnost, jak dlouho chladí chladič.

Chcete-li si vybrat a koupit otopná tělesa, která jsou vhodnější pro byt, vzhledem ke známým slabým stránkám ústředního vytápění, nejsou úkoly jednoduché, ale můžete si vypsat seznam požadavků, které jsou nezbytné pro splnění příslušných radiátorů:

 • tlak udaný výrobcem, udržovaný radiátorem, musí být nejméně o 50% vyšší než zkušební tlak v celém systému;
 • systém odolnosti hydraulických úderů;
 • odolnost vůči "chemickému napadení" chladiva do systému ústředního topení. Takže, radiátoryzevnitř by měla být pokryta speciálním chemicky neutrálním složením, významem a tloušťkou stěn radiátoru. Mělo by to být samozřejmě optimální pro konfrontaci částic písku a dokonce i malých oblázků, které jsou v tepelném nosiči, který je do našich bytů přiváděn systémem ústředního topení. vůbec ne neobvyklé;
 • požadavky na zachování optimální komfortní teploty vzduchu v bytě, věnovat pozornost vlastnostem přenosu tepla, tím vyšší je tsiferk, tím lépe. Pokud je to jednoduché, pak by se radiátory měly zahřát.

Rovněžnevybírají příliš drahá topná tělesa, velmi masivní a objemná , tím snadnější bude jejich instalace, tím snadnější bude i případné opravy. Topení baterie - které jsou lepší pro byt, ceny, stejně jako náklady na vlastnictví (náklady na služby) závisí na třídě.

Ceny radiátorů v závislosti na třídě

Všechny výše uvedené radiátory se týkají modelů rozpočtu, střední a prémiové třídy:

 • Ekonomická třída, tj. Nejvíce „rozpočtové“ modely radiátorů, jsou vyrobena ze surového železa, „relativně levné modely jsou vyrobeny z hliníku, mají své nevýhody, které byly napsány výše;
 • Střední třída je reprezentována radiátory z oceli, některé modely jsou vyrobeny z bimetalu, jsou poměrně spolehlivé a jejich pravítko vám umožňuje vybrat si;
 • Prémiová třída je zpravidla z nerezové oceli, vytvořená s použitím technologie uměleckého razítka (kování) nebo odlévání, jakož i řady modelů v řadě bimetalových vzorů.

Topení radiátory - které jsou lepší pro byt, cena za sekci, v závislosti na materiálu výroby. Pro označení průměrné ceny jednoho nebo jiného produktu není případ vděčný, ale přibližně se může řídit cenou jedné sekce:

 • surové železo - asi 300;
 • hliník - přibližně 350;
 • ocel - od 450
 • bimetály - od 550 rublů.

Z výše uvedených srovnávacích charakteristika moderních radiátorů různých typů lze vyvodit základní doporučení pro kupující, které jsou pro byty lepší pro topné baterie a recenze:

 • nejoptimálnější variantou je kontrola litinových radiátorů;
 • alternativou k litině může být bimetalický radiátor, zejména pokud se jedná o slitinu oceli a hliníku nebo oceli a mědi;
 • jaký typ topné baterie zvolit pro byt pomocí autonomního vytápění nebo pro soukromý dům? Můžete si vybrat libovolné návrhy a typy, ale jak ukazuje praxe, tím lépe, čím lépe, ve všech ohledech. Nejoptimálnější variantou budou lehké hliníkové radiátory;
 • alternativy k hliníku, mohou se stát otopná tělesa z oceli;
 • jednou z dobrých možností může být radiátor z mědi, avšak tyto modely jsou drahé.

Výměna radiátorů vytápění v bytě videa