Který čítač elektřiny je lepší dát do bytu

Účetní zařízení, která určují množství spotřebované elektřiny, jsou ve všech budovách připojených k elektrické komunikaci.

Nesprávně zvolený měřič může způsobit nepřiměřeně vysoké poplatky za používání elektřiny. Proto je důležité zvolit elektroměr kompetentně.

Společnosti, které dodávají elektřinu do bytu, se ve všech ohledech snaží instalovat nové modely zařízení pro měření elektřiny. Zeptejte se - proč? Staré modely elektroměrů s přesností 2,5 nejsou schopny zohlednit nízkou spotřebu energie, jako jsou hi-tech spotřebiče. Přesnost nových modelů je od 0,5 do 2.

Zkusme zjistit, který elektroměr je lepší dát do bytu.

Obsah
 1. Druhy elektrických čítačů
 2. \ t
 3. Indukční čítače
 4. Elektronické modely
 5. Právní předpisy
 6. Jaká je skutečná situace?
 7. Jakékoli zařízení, které dává přednost?
 8. Další body ovlivňující výběr
 9. Výsledky

Druhy elektroměrů

\ t

Jaký druh bytových metrů elektřiny a jaký model je lepší dát? Chcete-li najít správnou odpověď na vznesené otázky, měli byste si přečíst modely elektrických účetních zařízení.

Existují dva typy elektroměrů:

 • indukční zařízení;
 • elektronická zařízení.

Indukční měřiče

\ t

Elektrický čítač indukčního typu pracuje na principu magnetické indukce, ke které dochází mezi dvěma prvky cívky: jeden z nich poskytuje napětí a druhý - proud. Pole vytvořené cívkami přispívá k rotaci disku, otočení účtu zařízení.

Je-li napětí, spolu s proudem ve spotřební síti, zvyšuje se vysoká rychlost disku. Čím rychleji se disk otáčí, tím více budou čísla a tím i účty za elektřinu.

Zde je princip indukčního elektroměru, takže jsou vytvářeny údaje pro další výpočet výše platby.

Elektroměr, foto

Staré modely mají jednu vlastnost - parametr přesnosti, která se rovná 2,5; To může způsobit problémy.Hlavní výhodou indukčních zařízení je spolehlivost : tato zařízení pracují nejméně 15 let.

Po instalaci indukčního čítače nemusíte během několika let měnit.

Důležité!Někteří dělají výběr ve prospěch indukčního zařízení, protože to může “vrátit” tok používat magnet. To bylo možné dříve, ale nyní v přepážkách učinit indikaci pro rozpoznání magnetizace; Dávejte pozor, abyste nebyli obviněni z krádeže elektřiny.

Elektronické modely

\ t

Tento druh pracuje přímo a měří napětí a proud přímo v síti. V elektronických záznamových zařízeních není žádný disk, který provádí zprostředkovací funkci a fakturační zařízení, které ztrácí přesnost. Datajsou přenášeny na displej a zůstávají v paměti čítače na úkor digitálního principu.

Elektronické elektroměry mají mnoho výhod:

 • kompaktní velikost;
 • možnost účtování podle několika sazeb;
 • přesné a účinné odečítání dat v důsledku přítomnosti digitálního snímače).

Výhody elektronických zařízení však nekončí. Elektronické modely poskytují možnost zavedení čipu, který pomáhá zvýšit přesnost. Krádeže elektřiny s takovým záznamovým zařízením je prakticky nemožné, protože samotný měřič je schopen měnit svůj výkon.

Elektronické modely jsou vybaveny standardním rozhraním, které umožňuje jejich použití v řídících a účetních systémech, plně automatizovaných.

Na níže uvedené fotografii je elektronický elektroměr:

Jak vidíte, výhody takových zařízení jsou mnoho, ale nejsou bez vad.Elektronická počítadla jsou méně spolehlivá než indukční a jsou dražší .

Právní předpisy

Právní předpisy naší země poskytují určité normy pro instalaci elektroměrů v bytech. Od roku 1996 existuje v Rusku pravidlo, které navrhuje instalovat elektroměry na elektřinu na úrovni přesnosti 2.

Vstupem tohoto nařízení v platnost se používání měřidel s třídou 2,5 stalo nezákonným. Tato inovace byla pravděpodobně oprávněná vzhledem k tomu, že se v domácnostech začalo objevovat více domácích spotřebičů,výkon přesahuje 1 kW: jedná se o komorní domácí spotřebiče - mikrovlnné trouby, pračky, elektrické konvice, myčky nádobí a mnoho dalších užitečných spotřebičů.

V roce 2000 vstoupil v platnost další zákon, který v konečném důsledku upravuje zřizování elektroměrů. Tento zákon vyžaduje použití výhradně nových modelů zařízení pro účetnictví elektřiny.

Jaká je situace?

Obyvatelé evropských zemí a Spojených států začali měnit staré elektroměry asi 15 let předtím, než tato inovace přišla do Ruska. Evropané a Američané jsou v této věci mnohem zkušenější než naši krajané.

Uzávěr se skládá z nízké spolehlivosti elektronických čítačů. Aby bylo možné měnit vybavení všude, je nutné zřídit servisní síť především v metropolitních oblastech. A ukázalo se, že je to dost obtížné. A není to jen o vybavení, ale také o odbornících s odpovídající kvalifikací, navíc existují problémy s načasováním oprav.

V praxi bylo zřejmé, že když masová výměna starých elektroměrů na elektronických modelech musela čekat déle než jeden den. V těchto dnech v apartmánech není elektřina.

Z tohoto důvodu se například ve Spojeném království dnes používá přibližně 60% elektronických zařízení a zbývajících 40 vzorků jsou staré a nebyly obdrženy žádné stížnosti.

Poznámka!V cestovním pasu elektroměrů provozovaných na principu indukce se uvádí, že jejich termínSlužba je stará 15 let, ale ve skutečnosti mnoho zařízení pracuje mnohem více - více než 50 let.

Nějaký druh gadgetu dát přednost?

Začneme rozebírat hlavní otázku: který elektroměr je lepší a lepší? Rozhodnutí se provádí v závislosti na provozních parametrech zařízení. Je však nutné instalovat elektronické zařízení s jeho schopnostmi a výhodami a nebere v úvahu minusy?

Někteří majitelé bytů nepoužívají četné funkce elektronických modelů a pro ně je hlavní věcí spolehlivost pultu. Pro ostatní je naopak důležité, především, fungovat, takže řešení je přijímáno individuálně.

Před instalací elektroměru musíte určit volbu a vyřešit problémy s ní spojené.

 • Je logické, žečím vyšší je přesnost počítadla, tím vyšší je jeho cena . Zařízení třídy 0,5 a 1 jsou dražší než třída 2. Pro běžný byt je docela dost pult s parametrem přesnosti 2, není třeba kupovat drahé zařízení není.
 • Důležité!Zařízení s vysokým stupněm přesnosti samozřejmě poskytují přesnější důkazy. Je však třeba vzít v úvahu, že při poruše napětí v jejich práci může dojít k selhání, z toho důvodu je třeba jejich doplnění o speciální mechanismy a čipy. To lze provést výhradně ve velkém podniku.

 • Nyní se podívejme namožnost účtování několika sazeb . Nevýhodou této služby je, že je k dispozici pouze ve vybraných regionech.Pro tuto funkci proto není žádná zvláštní výhoda. Nákup zařízení s funkcí multi-tarifního účtu je nevhodný.
 • Existuje ještě jedna funkce, kterou je třeba zvážit - je toautomatické účetnictví . Stejně jako tomu bylo u předchozího, má z toho prospěch jen málo. Tato možnost je výhodná a výhodná pouze pro společnosti, které dodávají elektřinu do bytu. Proto, nákup pult, vybavený touto funkcí, jednoduše házet peníze do větru.
 • Nákup elektroměru se určitě podívejte na jeho značku.Je třeba vybrat zařízení od renomovaných výrobců , s ohledem na možnou potřebu opravy. Vyberte si ve prospěch zařízení od výrobce, zařaďte servisní stanici ve vašem městě bydliště. Zařízení od dobře známé značky dává větší jistotu, že bude sloužit termín uvedený v cestovním pase. Čítače pochybných společností mohou, a jsou levnější, ale kde je záruka, že mají kvalitativní detaily? Pokud se zařízení rychle nezdaří, pak náklady na nákup nového budou mnohem větší než v situaci, kdy okamžitě nainstalujete osvědčenou značku. Se součástmi nízké kvality bude přístroj trvat několik let a od něj se neočekává dobrá práce.
 • Mnozí si myslí, žemultifunkčnostje dobrá, ale ukazuje se, že velký počet funkcí může být zdrojem problémů a není tak pohodlný, jak se zdá. Pro srovnání, můžete si přinést mobilní telefon. Většina z nich používá několik funkcí, ale zbytek je zapomíná nebo je nepotřebuje. Je mnohem praktičtější koupit spolehlivé zařízení s jednímnebo více funkcí než multifunkční, ale nespolehlivé zařízení.
 • Existuje ještě jeden bod týkající se přímých dodavatelů energie a orgánů. Snížení spotřeby elektřiny (v případě úspor) má přímý dopad na příjmy dodavatelských společností, a proto není v žádném spěchu nahradit staré přístroje.

  Toto jsou základní pravidla pro výběr elektroměru, existují však i další body, které je třeba vzít v úvahu.

  Další body, které ovlivňují volbu

  Tato kritéria jsou stanovena předem nebo jsou prováděna přímo kupujícím.

  Automatické účtování elektřiny může být užitečné, protože si nepřeje sám převzít data. Pro tuto funkci bude samozřejmě vyžadována dodatečná platba. Jak již bylo zmíněno, je pro dodavatele energie mnohem výhodnější než pro běžného uživatele.

  Pokud se potýkáte s výběrem elektroměru, doporučujeme věnovat pozornost zemi, ve které je zařízení vyrobeno. Domácí výrobky z hlediska kvality jsou téměř nižší než dovážené analogy. V zemi, ve které se zařízení vyrábí, není žádný rozdíl, protože přesnost indikátorů, které jsou na nich zobrazeny, je kontrolována výhradně na domácím zařízení.

  Poznámka!Když si koupíte ruský metr elektřiny, můžete trochu ušetřit. Největší poptávku využívá výrobce Intecoteks, stejně populárních zařízení Energomir Concerns.

  Při nákupu elektroměru pro domácnost očekáváte, že vydrží dlouho, ale pravděpodobnost opravy nelze vyloučit vůbec. Ve většině případů jsou opravy méně nákladné než nákup a instalace nového spotřebiče. A to ještě nebude bránit v úvahu náklady, které budou náklady na opravu určitého modelu. Pokud budou náklady na opravy nižší než náklady na nový měřič - to je plus.

  V některých případech zařízení pro měření elektřiny vytvářejí hluk - bzučení a pokud je měřič instalován v obývacím pokoji - není to příliš příjemné. Zeptejte se prodejce: hluk při práci se podíval na vaše zařízení.

  Výsledky

  Který elektroměr si má zvolit pro byt, který bude účtovat náklady na elektřinu? Vyvodme závěry.

  Nejlepším řešením je instalovat zařízení, které pracuje na principu indukce s úrovní přesnosti 2 a výstupem nejméně 50 ampérů v bytě. To je odpověď na častou otázku, které elektroměry jsou nejspolehlivější.

  Měli byste si vybrat zařízení od osvědčeného výrobce, mít servisní místo ve vašem městě, abyste v případě problémů mohli jít na opravu.

  Při volbě životnosti, která je zaručena v souladu s pasem, který je k produktu přiložen, mějte prosím na paměti, že se jedná o záruku. Vyberte si ve prospěch měřiče s maximální životností.

  Nezapomeňte se ujistit, že jsou plomby kompletní.

  Obraťte se na manažera prodeje s žádostí o zápis výstupu do pasu nástroje;nechat prodávajícího dát pečeť obchodu a jeho podpis.

  Zajistěte, aby bylo těsnění výrobku vyraženo výrobcem, s uvedením, že zařízení bylo zkoušeno.

  Tyto jednoduché tipy vám pomohou vybrat správný měřič v bytě. Po zakoupení spotřebiče jej nainstalujte správně: pouze v tomto případě bude fungovat dlouho a bezpečně.