Který hnoj je pro město nejlepší

Jak víte, hnis je neuvěřitelně cenná pomoc při péči o zahradu a město. Rozmanitost druhů umožňuje vyzvednout hnojiva pro jakoukoli kulturu, typ půdy. Hlavní věc, na kterou se divíte, je, jaký druh hnisu je lepší a kdy to udělat? Vzhledem k tomu, že záleží na několika důležitých věcech: množství potřebného materiálu, zdroj příjmu, koncentrace na metr čtvereční města a nakonec rostliny, které je třeba hnojit. Protože existuje několik druhů hnoje, je třeba pečlivě zvážit užitečné vlastnosti každého z nich před volbou. O tom, který hnis je lepší - čtěte dál.

Obsah
 1. Který je nejvýživnější hnoj
 2. Video «Vše o organických hnojivech»
 3. Druhy hnoje (podle stupně zralosti)
 4. Jak správně krmit
 5. Video «O použití trusu krav»

Který je nejvýživnější hnoj

Koně a kravský hnůj jsou v čele svých nutričních vlastností, ale zároveň se kůň chová rychleji, což působí na půdu v ​​roce zavedení; Kravský hnoj vyžaduje nejméně tři roky, než se projeví. Ostatní druhy hnojiv - vejce ovcí, koz, králíků - nejsou rychlé. Kořen problému - závislost na úrovni vlhkosti použité pro rozklad.

Pamatujte, že kuřata se počítají na podzim a plodnost hnoje na čerstvosti. Nejvíce čerstvý hnoj obsahuje minimum živin, navíc je to nebezpečné pro vaše výsadby.Aby se hnojivo projevilo ve všech jeho krásech, musí být obnoveno.Také o konečné výživěovlivňuje typ půdy, pokud ve vaší oblasti chernozem, pak můžete použít a kravského hnoje, protože půda sama o sobě je docela úrodná.

 • Kůň. Vzhledem k nízké prevalenci koní je nejtěžší extrakce koňského hnoje, ale stojí za to. 1 kg čerstvého materiálu obsahuje: asi 7 gramů dusíku, 2,5 gramu fosforu, více než 7 gramů draslíku. Vzhledem ke své volné struktuře se rychle rozkládá, při zvýraznění tepla až do 70 ° Ft. Kůň je vhodný pro všechny typy půd, zejména pro chernozem, vhodný pro pokládku skleníků do půdy. Obsahuje také draslík a fosfor, které rostliny rychle absorbují.
 • Kráva. Je mnohem snazší s kravským hnojem, protože krávy se šíří všude. Je třeba postupovat opatrně, protože přebytek dusičnanů bude mít nepříznivý vliv na vaše přistání. Substrát 1 kg kakaových exkrementů obsahuje: 3,5 g dusíku, 3 g vápníku, 3 g fosforu, 1,4 g draslíku. Množství živin se mírně liší od věku, pohlaví a krmiva pro krávy. Přenos tepla materiálu je malý (ve srovnání s výkonem koní) - 28-46 ° С, je-li půda černá země. Zřetelným přínosem použití kravských výkalů je nemožnost přesycení půdy a rostlin NPK prvky, což znamená, že černá země nebude otrávena dusičnany.
 • Vepřové maso. Není obvyklé používat vepřový hnůj, který se skládá z pevných nebo kapalných výkalů se zbytky krmiva, štětinami a slámou a také obsahuje největší množství dusíku. Pro 1 kg materiálu je nutné: 8,13 g dusíku, 7,7 g vápníku, 7,9 g fosforu, 4,5 g draslíku. Vepřové výkaly - řídké suspenzemalé množství pevných látek; jsou méně náchylné ke stratifikaci. I po zpracování obsahuje velké množství semen plevelů. Obvykle se vepřový hnůj používá společně s koňským výkonem ke zlepšení humusu.
 • Králík. Výkaly králíků jsou mnohem sušší než plýtvání životem jiných zvířat, neobsahují semena plevelů. Ve srovnání s jinými hnojivy - obsahuje méně škodlivých mikroorganismů, což umožňuje jejich použití bez předchozí přípravy a úpravy. Z vrhů králíků se často vyrábí prášek, který lze použít jako hnojivo na květiny doma. Na 1 kg materiálu je třeba: 2,2 g dusíku, 1,9 g fosforu, 1,5 g draslíku, 0,6 g vápníku.

 • Ovčí kůže (ovce). Důsledky beranů a ovcí jsou nejméně požadovány jako hnojiva, navzdory vysokému obsahu dusíku, častěji se používají jako biopaliva. Pro 1 kg výkalů je nezbytné: 1,8-4,2 g dusíku, 2,5 g draslíku, 0,6 g fosforu. Nepopularita tohoto typu výkalů je způsobena složitostí zpracování a použití. Jsou špatně smíchány s podestýlkou ​​ze slámy, rychle se rozkládají, dávají příliš špatný zápach, který lze odstranit rašelinou. Rašelina je jedním z prvků čištění prostor po jehněčí kompost. Ve všech ostatních termínech je rozklad příliš velký, což z něj dělá nejziskovější investici fondů.
 • Vraťme se k hledání nejživějšího hnoje. Hospodářská zvířata (ovce, prasata) produkují hnojiva s minimálním množstvím organických prvků. Často je takový materiál používán jako biopalivo, méně často pro použití v biopalivechhlinitá hlinitá půda. Kravské mléko je nejběžnější, ale také není příliš výživné, ale také lehké. Zůstává pouze hnojení půdy koňským hnojem, protože je užitečná, je nejstabilnější.

  Video "Vše o organických hnojivech"

  Informační video o výhodách organických hnojiv a pravidlech používání.

  Druhy hnoje (podle stupně zralosti)

  Kvalita a druhy kompostu jsou určeny nejen původem, ale i stupněm zralosti. Je důležité vědět, kdy je lepší použít humus, se kterým se smíchá černá země, která hnojí půdu a v jaké fázi. To pomůže zlepšit celkový stav města.

 • Čerstvý hnoj - používá se velmi zřídka, vzhledem k vysokému obsahu škodlivých organismů, dusíku, semen plevelů. Vyžaduje důkladné zpracování před použitím, aby se ukázaly jeho pozitivní vlastnosti.
 • Polokondenzované hnojivo - zaváděné do půdy na podzim v množství 5 kg na 1 km2. V této fázi zpracování jsou krmeny zelí, dýně, špenát, okurky, cuketa. Také vyžaduje opatrnost při použití - je nutné ředit hnoj, vodu kolem rostliny, ale ne pod samotným kořenem.
 • Rozdrcený hnoj - mnohem menší hmotnost než čerstvá surovina, se obvykle zavádí do půdy ve formě směsi. Pokud se rozhodnete kopat spiknutí, pak budete potřebovat 10 kg přelidněné hmoty na 1 km čtvereční. m město, rašelina pro základnu.
 • Peregnny - poslední fáze přeměny pumkinové hmoty. Svými vlastnostmi a složením je nejvhodnější pro vaše výsadby. Jehopoužívá se pro směsi (často používané rašeliny a černozem) ke zlepšení půdy. Peregny je vítaným hostem v dírách cibule, ředkviček, brambor, rajčat, zelení. Aby byl zaveden na podzim, kopat město, míchat humus s pozemkem v poměru 1: 4.
 • Jak správně krmit

  Správně hnojit půdu před výsadbou - nepostradatelnou dovedností, která zvýší úrodu, zdraví rostlin a kvalitu půdy. Vzhledem k tomu, že různé druhy hnoje mají své vlastní vlastnosti a vlastnosti, je důležité vědět, kdy a jaký materiál je v půdě lepší.

  Pro kravský hnoje bude norma 7–10 kg na 1 m2 Km. m, ale je nutné, aby to jednou za 3 roky, pokud je půda černá půda; 2 roky, pokud je půda písčitá. Všimněte si, že lehká půda urychluje expanzi, takže bude vyžadovat méně místa pro skleník než pro otevřené plochy. Kůň bude potřebovat pouze 5 kg na 1 km čtvereční. m území. Obvykle je položen na rašelinu a shora se nalije na černou zem. Výška vrstvy by měla být minimálně 20 cm Peregnny zahřeje vaše rostliny a rašelina, jako podestýlka, bude zadržovat vlhkost.

  Vepřový hnůj je používán pouze jako med, protože obsahuje vysoký obsah parazitů v surovém a polojasném materiálu. Pro zlepšení jeho kvality smíchejte rašelinu s dolomitovou moukou. Když je půda kyselá, míchá se s vápnem, aby se zvýšil obsah vápenatých solí, což je špatný vepřový hnůj.

  Zvlnění exkrementů se používá pro pěstování stromů a keřů rychlostí 1,5-2 kg na 12 litrů vody. Pro hnojení pokojových rostlin použijte prášekpodíl: 3 lžíce půdy na 1 lžíci hnoje. Vždy používejte rašelinu jako kompostovou podšívku, abyste zajistili přirozený snímač vlhkosti. Pro studenou půdu se vejdou výkaly ovcí a králíků, protože jejich hustota a suchost zpomaluje pomaleji. Při výběru, který hnůj použít ve vaší oblasti, zvažte výše uvedené nuance a pak vaše sklizeň bude bohatá, chutná, zdravá.

  Video «O používání trusu krav»

  Uváděné video s užitečnými radami o používání výkalů krav jako hnojiva pro půdu.