Který laminát je lepší zvolit

Laminát je moderní typ podlahové krytiny, kterou spotřebitelé dnes stále více preferují. V článku se pokusíme porozumět , který laminát je lepší zvolit a proč.

Jaké jsou hlavní výhody laminátových podlah? Laminát nevyžaduje složité montážní práce a speciální péči během provozu, je pohodlný a šetrný k životnímu prostředí. Při zodpovězení otázky, který laminát je vhodnější zvolit, musíte se podrobněji zabývat třemi klíčovými body:

1. Třída použití

Při nákupu laminátového nátěru dbejte především na jeho třídu. Výrobci laminátu obvykle uvádějí třídu výrobků v dokumentaci k nim připojené.

Existují tyto třídy zatížení, optimální pro použití v místnostech různých míst:
- Prostor pro bydlení:
- ložnice, třída 21 (střední zatížení);
- obývací pokoj, dětský pokoj, třída 22 (průměrná nosnost);
- hala, kuchyně, třída 23 (intenzivní zatížení);

- Obchodní sféra:
- malé kanceláře, vyjednávání, třída 31 (nízká průchodnost);
- hotely, velké kanceláře, třída 32 (průměrná průchodnost);
- obchody, restaurace, třída 33 (skipas).

Pokud znáte třídu nátěru, je snadné vyřešit problém, kterou laminátovou podlahu zvolit pro konkrétní místnost.

Například, pokud potřebujete vybrat laminát pro ložnici, můžete si vybrat laminátovou třídu 21, ale pro dítě je lepší použít třídu materiálu 22. Všimněte si, že laminovaný nátěr první třídy je vyroben z levnýchmateriály, proto takový laminát potrvá pouze 2-4 roky.

Laminované povlaky vztahující se k třídám 31-33 se používají hlavně ve veřejných prostorách. Takové povlaky jsou nejdražší, jejich životnost je 15-20 let. Metody pokládání laminátu.

2. Odolnost vůči vodě

Toto je další nuance, kterou je třeba vzít v úvahu v otázce , kterou laminát zvolit lépe.

Ačkoliv povrch laminovaných desek nebude trpět hojnou vlhkostí, pokud voda vnikne do místa spojů desek a proudí dovnitř, základna laminátových desek nabobtná a ztratí tvar. Proto při výběru laminátu dávejte pozor na vzorky, které mají vodotěsné vlastnosti.

Existují možnosti boje s přebytečnou vlhkostí, např. Impregnace spojů desek speciálním vodoodpudivým roztokem pomocí plastového podkladu, spoje spoje vodoodpudivým lepidlem.

Univerzální rada vybere laminát nejvyšší třídy, jako je tomu v tomto případě, bude povlak schopen odolat kontaktu s vodou i několik hodin bez velkého poškození. Všimněte si, že obvyklé mokré čištění laminátu je naprosto neškodné, ale pokud je to možné, vyhněte se použití mýdlových bublin, protože mohou poškodit spoje laminátových desek.

3.Zbarvené nebo lepené lamináty?

Desky z vrstveného povlaku mohou být upevněny různými způsoby. Odpověď na otázku:který laminát je lepší zvolit- týmnebo lepkavé, poznamenejte si následující:

- prefabrikované (se zámky) laminát je snáze položitelný a nevyžaduje použití speciálních nástrojů.

Desky jsou snadno propojitelné a chráněné. V případě potřeby lze tyto podlahy demontovat a použít v jiných prostorách. Nicméně, "minus" kombinovaného laminátu je jeho vysoká cena a nízká odolnost proti vlhkosti. Na obalu prefabrikovaného laminátu bude obraz zámků.

- lepidlo laminát je lepší svěřit profesionálům, protože instalace zde není tak jednoduchá jako u prefabrikovaného nátěru.

Tento laminát je vodotěsný (zejména pokud bylo při montáži použito vodotěsné lepidlo). Lepkavý laminát však nelze rozebrat a znovu použít, ani se nedoporučuje pokládat na „teplé podlahy“. Všimněte si, že pro běžné použití s ​​teplými podlahami použijte laminátové označení "Warm Wasser". Někteří výrobci laminátu v balení dodávají také topný systém, který umožňuje pokládku nátěru spolu s instalací topného systému.

Který laminát je lepší zvolit , aby vám sloužil nejen věrně a dlouho, ale také s radostí z očí? Volba vnějšku povrchu laminátu - otázka vkusu každého kupujícího. Důležité je pouze to, aby se podlahová krytina shodovala s celkovým stylistickým designem interiéru. Nejběžnější verzí laminátového vzoru je imitace různých dřevěných, mramorových, kachlových povrchů, ale můžete si koupit něco navícexotické
Záruka na laminát je obvykle 5 až 15 let, přesnější informace o záruční době mohou být uvedeny od prodávajícího.

Střih:Marina Tesiger