Který profil stropu je lepší

Stretch stropy se objevily teprve nedávno, ale rychle se staly velmi populární. Přispívá k tomu, že dokonale zapadají do každého interiéru. Jednou z nejdůležitějších částí napínacího stropu je bageta - profil pro napínací stropy, ve kterém je tkanina zajištěna.

Obsah
  1. Druhy baget
  2. Plastová bageta
  3. Jak nainstalovat bagetu
  4. Technologie upevnění hliníkové bagety

Druhy bagety

Složení napínacích stropů, včetně víceúrovňových, zahrnuje několik částí, z nichž hlavní jsou: plech a speciální kolejnice, na které je tkanina připevněna po obvodu místnosti. Záleží velmi na jeho kvalitě. Buget podporuje návrh, neumožňuje, aby se plátno s časem propadlo. Proto je třeba se velmi pozorně podívat na jeho volbu. Může být odlišná a má různou konfiguraci. Existuje několik typů profilů:

  • Nástěnná montáž
  • Strop
  • Divizní
  • Univerzální

Profil stropů, včetně víceúrovňového, je navíc neviditelný a viditelný. To znamená viditelnost nebo naopak neviditelnost pod hranicí zavedeného plátna.

Profil pro tažné stropy je rovněž rozdělen podle materiálu, ze kterého je vyroben. Stropní profil je z plastu a hliníku. Než začnete instalovat strop, měli byste si vybrat, který z nich chcete upřednostnit. Nejčastěji se používá hliník. A existují důvody, protože je spolehlivější, krásnější a mnohem odolnějšíprofil pvc

Jeho popularita také přispívá k tomu, že hliníkový profil se objevil o něco dříve než plast, takže v průběhu času jsou odborníci zvyklí ho používat. Má však také nevýhody.

Hliník - poměrně drahý, navíc poměrně těžký. Z tohoto důvodu je montáž obtížnější. Navíc není možné jej použít na zakřivených úsecích. Z tohoto důvodu musí odborníci provádějící instalaci, zejména víceúrovňové systémy, částečně postříkat, což porušuje integritu profilu. Další nevýhodou - než zabijete profil šroubů, musíte vyvrtat díru do bagety. Trvá to déle.

Plastová bageta

Všechno se změnilo po vzhledu PVC rámu.Plastový upevňovací stojan je mnohem mobilnější a lehčí.Plastový stropní profil se dokonale ukázal na zakřivených úsecích a na víceúrovňových stropech. Co je důležité, jeho náklady jsou mnohem nižší a tyto stropy jsou levnější. Mnozí odborníci proto dnes raději používají pouze PVC bagetu. Je skvělý pro napínací stropy.

Dokonalé věci však neexistují a plastový stropní profil má také nevýhody, z nichž některé jsou poměrně významné. Pokud je silná síla látky, pak se PVC kolejnice může ohnout. Pokud se v procesu jeho výroby používá nekvalitní plast, pak se taková kolejnice může a zlomit. Z tohoto důvodu, než se zastavíte na nějaké variantě, je třeba pečlivě zvážit všechny výhody a nevýhody a pak zvolit možnost,použití, které bude v tomto konkrétním případě lepší.

Jak nainstalovat chybu

Před upevněním hliníkové bagety se vyžaduje značení. K tomuto účelu je třeba pomocí roviny přejít přes celý obvod místnosti, která je co nejblíže stropu návrhu. Mezi nimi je mezera rovná šířce profilu. Po tom, ještě na podlaze, dříve, v bagetě by měly být vyvrtány otvory pod šrouby. Tyto otvory by měly být od sebe vzdáleny nejvýše dvacet centimetrů.

Je třeba mít na paměti, že vzdálenost od okraje bagety by měla být nejméně pět centimetrů. Poté musíte upevnit stropní lištu ke stěně pomocí hmoždinek nebo samořezných šroubů. Při výběru musíte vzít v úvahu materiál, ze kterého jsou stěny místnosti vyrobeny. Délka bagety by se měla rovnat délce stěny. Doporučuje se vyhnout seškrabání a švům, hranu profilu je třeba řezat pod úhlem 45 stupňů. V tomto případě jsou spoje ideálně vzájemně přiléhající.

Upevnění na stěnu PVC profilu je prakticky stejné jako upevnění hliníkové kolejnice. V první řadě by měla být přizpůsobena velikosti místnosti, přebytečná bageta musí být vyhozena kyvnou pilou. Chcete-li jej připevnit ke zdi, perfektně vhodné hmoždinky, jejichž výroba je u nás založena. Doporučené velikosti hmoždinek: průměr 6 mm a délka 30 mm K tomuto účelu můžete připevnit plastový stropní profil, pro tento účel použijte speciální kancelářské sponky a pneumatické pistole.

Počet montážních bodůse vypočítá s přihlédnutím k úsilí stropní tkaniny na oddělení od profilu PVC, které se rovná 60 kg na lineární metr. V poslední době odborníci stále častěji upřednostňují používat právě takovou bagetu, protože nezanechává žádné nečistoty, snadno se montuje a nepoškozuje plátno.

Technologie upevnění hliníkové bagety

\ t

Existuje několik technologií upevnění stropu na rám. Nejrozšířenější technologií je harpuna. Tento typ vyžaduje profil, má určitou strukturu. To vám umožní rychle a efektivně namontovat a odstranit strop napětí. Speciální způsob kalení kovu umožňuje, aby bageta z hliníku vydržela poměrně velkou sílu napětí stropu a díky speciální konstrukci může zůstat neviditelná.
Tento neviditelný profil se připevňuje přímo ke stěně.

Existuje několik druhů, které se liší typem a hmotností. Díky vysoce kvalitnímu složení se tón neohýbá a nezlomí. Netřeba dodávat, že hliníková bageta na plátně nezanechává žádné skvrny a je velmi příjemná na dotek. Hlavním úkolem jakéhokoliv profilu je zajistit spolehlivou montáž napínacího stropu, zejména víceúrovňových systémů, po celou dobu jeho provozu. A tento úkol hliníkového profilu je skvělý a tyto stropy jsou velmi spolehlivé.