Kuchyňské dlaždice: jak udělat správnou volbu

Většina žen v domácnosti jednoznačně souhlasí s tím, že nejpohodlnějším, praktickým a roztomilým vařením je keramická dlažba. Ve většině budov je samotná kuchyň považována za nejnavštěvovanější místo, takže povlak by měl být spolehlivý a vydržet poměrně vážné mechanické působení. Jeho vzhled by se neměl měnit, pokud se tuk náhle vyleje na podlahu nebo kus horkého jídla padá. Stejně důležité je, aby podlaha v kuchyni byla odolná proti vlhkosti. S ohledem na všechny tyto vlastnosti, dlaždice do kuchyně je nejoptimálnější nátěr.

Keramická deskase vyrábí spalováním s postupným zvyšováním teploty, což zaručuje její vysokou stabilitu. Dlaždice je rozhodně výhodnější volba než linoleum nebo koberec.

Při výběru kuchyňské dlaždice je důležité a skutečnost, že její rozsah je velmi široký. Tváří v tvář interiéru kuchyně, majitelé domu s pomocí keramických dlaždic mohou realizovat velmi originální řešení podlahové krytiny. To může také být stylizované pro kámen nebo strom, a avantgardní vzor s originálním stínem, a monochromatický klasický dlaždice. Výběr barvy podlahové dlaždice je často poměrně složitým řešením. Designérům se doporučuje, aby si pečlivě zvážili a zvážili vše, než si koupí dlaždici v tmavě barevné kuchyni.

Tmavé odstíny absorbují světlo, takže černé nebo tmavě hnědé dlaždice na malé kuchyni mohou vizuálně „ukrást“ prostor. Ve stejné době, dlaždiceSvětlé tóny mohou vizuálně zvětšit místnost a vytvořit dojem prostoru. Je také důležité, že kuchyň je často teplejší než v jiných místnostech v domě. Dlažba teplých tónů tak vytvoří dojem ještě většího tepla. Proto se ve většině případů nedoporučuje používat červené, oranžové, žluté odstíny pro kuchyňské obklady. Současně, dlaždice s variantami modré nebo zelené může výrazně osvěžit kuchyňský prostor.

Při výběru keramické dlažby pro podlahu je třeba vzít v úvahu nejen vlastní chuť a výhodu ostatních obyvatel domu. Jeho další funkce určují některé vlastnosti podlahové krytiny. Například výrazný reliéf na dlažbě může významně zkomplikovat život hospodyně, protože aktivně usadí tukové částice. Odstranění tohoto podlaží je mnohem obtížnější. Hladká, lesklá kuchyňská deska však také není správná volba při zpracování kuchyně. Konec konců, trochu vody nebo tuku při zásahu na takový povrch okamžitě zvyšuje riziko zranění.

Při nákupu dlaždice se musíte nutně zajímat o účel, pro který je určena - pro podlahu nebo stěny. Keramická dlažba pro podlahu má protiskluzový povrch, je silnější a silnější než dlaždice, která je obklopena stěnami.

Neméně důležitými vlastnostmi dlažby v kuchyni jsou její pevnost a trvanlivost. Speciální označení se používá k určení, jak vysoká je dlaždice odolná proti oděru a opotřebení.

Přítomnost pravých úhlů aHladký povrch dlaždice pro podlahu výrazně zjednoduší práci mistrů a vyhne se obtížím a rozporům v procesu stohování.

kuchyňské dlaždiceby měly být rovněž odolné vůči dráždivým látkám, které způsobují vlhkost i chemikálie. Vnější design dlaždice pro kuchyňské stěny nabízí neuvěřitelný prostor pro realizaci fantazie a originálních nápadů. Hlavní věc - tak, aby se po ní kuchyně ukázala být pohodlná a harmonická.