Kuchyňské tapety: 9 metod zdobení interiéru

Osvěžte interiér kuchyně a pomocí originálních tapet si k němu přiveďte nějaké zvýraznění. Existuje mnoho možností pro navrhování této místnosti v zajímavém a atraktivním stylu.
Kuchyňské tapety mohou být nejen podkladem pro podlahy, nábytek a další doplňky.

Můžete je učinit hlavním dekorem místnosti. K dnešnímu dni je zde obrovský výběr obložení stěn, s nimiž můžete ozdobit kuchyni pro každý vkus.
Zvažte design kuchyně.

1.Nejjednodušší možností je vložit stěny místnosti černobílými tapetami. Zároveň budou působit jako zázemí pro záclony, dekorační prvky a kuchyňský nábytek. Často, když omítky takové monotónní tapety přinést nějaké jasné prvky. Použijte například originální zástěru, která je umístěna nad pracovním prostorem, bude používat vícebarevné textilie, skleněný štít se aplikuje fotoprintem.

2.Pozoruhodnější způsob zdobení kuchyně - použití tapet světlých odstínů (s květinami, různými abstrakcemi a obrazy). Také s vložkami podobných nátěrových hmot můžete zředit jednobarevnou kuchyň. Například bohatá zelená barva bude vypadat dobře proti bílým stěnám, bílé podlaze nebo kuchyňskému náčiní.
Taková tapeta nezůstane bez povšimnutí. Je třeba poznamenat, že tak, že kuchyň není příliš nasycená různými odstíny, je nutné ji ředit běžným lakonickým nábytkem. Kdyto by mělo být upřednostňováno ve světelném gamutu, stejně jako u položek s hladkou fasádou as minimálním množstvím tvarovek.
Kuchyňská tapeta může být také použita k přidělení konkrétní oblasti (části kuchyně). Také tento povlak může být velkou kulisou pro otevřené stropy s otevřeným typem.

3.Pokud chcete uspořádat kuchyň s jasnou, extravagantní tapetou, pak návrháři doporučují lepit tento typ krytu pouze na jednu stěnu. Správné umístění osvětlovacích zařízení může být provedeno tak, aby obraz na stěnách byl neustále přehráván: pak zmizel, pak se objevil. Díky tomuto příjmu je možné vytvořit efekt vizuálního zvětšení prostoru. Tímto způsobem můžete vyzdobit pouze jídelní kout. Ostatní stěny mohou být vloženy tapetou jedné barvy.

4.Pokud chcete vložit kuchyň s tapetou se znatelným obrazem (květy nebo svislé a vodorovné pruhy), ale obáváte se, že výsledek je příliš strakatý, pak to můžete udělat dno zdi je monofonní. V tomto případě můžete použít nejen tapety, ale i barvy, stejně jako plastové panely. V důsledku toho nebude prostor vypadat vizuálně přetížen.
Kromě toho mohou tapety ve svislém pruhu vytvořit iluzi vysokých stropů. K tomu, aby takový vzor na kuchyňské tapety není znuděný, je doporučeno používat sbírky s nízkým kontrastem obrazů.
Nejoptimálnějším řešením je zachytit obraz, který odpovídá barvě příslušenství,kování a textilu. Kuchyně, zařízená v podobném stylu, bude vypadat harmonicky a originálně. To otevírá mnoho příležitostí pro experimenty. Chcete-li, aby kuchyně vypadala monotónní, můžete přinést brilantní akcenty. Pro zeď, která bude umístěna nástěnné hodiny nebo dekorativní panel, jako tapeta tapety se doporučuje používat s klidným vzorem.

5.Pokud jde o fototapety, v kuchyni se používají jen zřídka. S jejich pomocí se však můžete soustředit na interiér a vizuálně rozšířit hranice prostoru. Při vyplňování kuchyně těmito tapetami musí dodržovat následující princip: jasnější a bezpečnější obraz, tím uvolněnější by mělo být pozadí (jiné stěny a kuchyňský nábytek).

6.V kuchyni jsou také vhodné tapety, které napodobují různé povrchové textury. Může to být například obraz, který reprodukuje texturu stromu, tkaniny, dlaždice a dalších drahých povlaků. Jejich cena je mnohem nižší než původní materiál. Stojí za to použít imitaci obálky správně, jinak se může ztratit zajímavý a neobvyklý designový efekt.

7.Stěny kuchyně můžete ozdobit tapetou s tradičními kuchyňskými nákresy. V tomto případě by mělo být pozadí neutrální z hlediska obrazu a barvy. Zvláště zvýraznění obrubníků. Obraz by měl být vybrán podle stylu interiéru. Pro kuchyň, která je zařízená v klasickém stylu, se vejdou do reliéfních ozdob, slušné zátišía neutrální květinové vzory. Pokud je místnost ve stylu francouzského bistra, pak se tapeta se vzorem šálků kávy nebo něco v tomto duchu vejde. Do vnitrozemí země lze vybrat venkovské obrazy (venkovské krajiny, skot apod.). V moderní kuchyni můžete použít geometrické nebo abstraktní kresby.
Je také možné kombinovat tapety s tematickými fotomontážemi. Krásné rostliny nebo originální zátiší mohou být také prvky vaší kuchyně, kterým budou hosté věnovat pozornost.

8.Díky krásné tapetě můžete nad pracovní plochou vytvořit stylovou a originální zástěru. Vynikající pro takové účely obraz s městy a velké kresby s rostlinami a květinami. Také kuchyně bude vypadat efektně komplexními vizuálními efekty a různými simulacemi. Přestřihněte tapetu na požadovanou velikost a položte ji na stěnu, která je nad pracovní plochou, a pak ji nad ní upevněte.

9.Pokud v blízké budoucnosti neplánujete vyměnit nábytek, je možné jej učinit zajímavějším tapetami. Například, aby bylo možné upravit jídelní stůl, stačí střih kus krásné tapety a přikryjeme sklem určité velikosti. Police bude vypadat originálně v neutrální barvě. Můžete také kombinovat tapety jedné barvy, ale s různými obrázky.

Originalita a styl závisí pouze na vaší představivosti. Přejeme Vám úspěšné pokusy a pozitivní výsledek!