Kultivátor vlastními rukama

Kultivátor vlastníma rukama

Dat.vydání: 14-06-2014, 13:05

V dnešní době jsou velmi populární motorové bloky a kultivátory, které se v naší zemi hojně používají. Za zmínku stojí zejména to, že se často používají na soukromých pozemcích při orbě půdy pro výsadbu různých plodin a jiné vegetace. Charakteristickým rysem všech těchto "mechanických pluhů" je, že mají velmi vysokou cenu. Z tohoto důvodu je tak populární nezávislý design takové technologie. Kultivátor můžete vyrobit mnoha způsoby, například použitím dílů z skútru, zejména jeho motoru.

Tak, první věc, kterou musíte dostat, a pak jít přes motor "ant". Pod ní je pak nutné vyrobit rám z ocelového plechu v tloušťce 4 mm a trubky o průměru 4 cm. Pro upevnění motoru k rámu je třeba použít tři pevné podpěry.

Dalším krokem je zahájení instalace karburátoru, vzduchového filtru, magnetu a tlumiče. Aby bylo možné přehřátí motoru, je nutné shora opatřit kryt nuceného chlazení.

Pokud jde o převodovku řetězu, musí být poháněna skládacími rampami, jako jsou rampy na kombajnech. Současně je nutné zodpovědně se orientovat na frekvenci otáčení hřídelí. V takovém případě, pokud budete uneseni s jedinou frekvencí, pak rám jednoduše přejde po zemi.

Samozřejmě, že všechny části musí být mazány olejem pro tento účel, musíte udělat lžíce zálivu a odtok.

Jako kormidelníkpřípad, kdy můžete použít nejjednodušší ocelovou trubku. Takový agregát může pracovat na třech převodech, i když pro první použití se používá pouze první. Mimochodem, karburátor je řízen ručně.

V důsledku toho bude struktura vážit přibližně 90 kg.

U trysek musím říci, že mohou být vyrobeny z ocelových trubek a ocelových rohů, jejich upevnění na hřídeli se provádí pomocí čepové vložky do drážky. Pro vyloučení axiálního posunu je konstrukce v upevnění upevněna šroubem.

Mimochodem, lano s takovou jednotkou je potěšením, pracuje v hloubce bajonetové čepele, která je pro soukromé použití zcela přijatelná.