Kuřecí plemena: Léčba, příčiny, příznaky, prevence

Každý chovatel drůbeže, ať už se jedná o začínajícího specialistu nebo osobu se zkušenostmi, by měl být informován o nemocech, které se vyskytují u ptáků způsobených parazity. Chovatel musí být schopen identifikovat zdravotní problémy v nejranějším stadiu, aby mohla včas zahájit léčbu. Domácí kuřata často trpí peredoes. Tyto parazity se nejen šíří rychle, ale také dávají ptákům velké nepohodlí. Kvůli nim mohou ptáci přestat nosit vejce. Chovatelé kuřat potřebují okamžitou léčbu, protože i tato malá, zdánlivě problémová komplikace nastává.

Obsah
 1. Kauzativní původce
 2. Důvody pro zdání
 3. Symptomika
 4. Zpracování
 5. Preventivní opatření
 6. Videa. Kuřecí plemena: Léčba

Pathogen

Je parazitický hmyz velmi malý? asi dva milimetry. Raději žít v peří a dolů ptáků, jíst peří. Jinak se nazývají "kuřecí vši". Srovnání není zcela správné: na rozdíl od posledně uvedeného se peredoes nekrmí krví, ale peřím a chmýřím. V některých případech paraziti emitují keratinové částice kůže a mohou pít krev, která se projeví jako následek traumy kůže ptáků. Silné nepohodlí způsobuje, že kuřata hřebeny nebo postříkají místa hromadění hmyzu.

Mallofagové - tzv. Veterinární specialisté porážejí brouky, ke kterým dochází u drůbeže, nejčastěji trpí kuřaty. Paraziti se pohybujívelmi aktivně se jedná o mladší jednotlivce. U kuřat jsou jednoduše viděny vizuálně. Perestomy vypadají jako drobné tyčinky tmavé barvy. Celý život je hmyz, který parazituje v peřích.

Paraziti mají plochý kmen a vystupují před ním s velkou hlavou, která vypadá jako trojúhelník. Ústní část je reprezentována zařízením pro hlodání, posunutým dolů k tělu. Kufr je pokryt pevným kulovým pláštěm. Vejce, položená samicemi, se nacházejí v blízkosti kůže na peří. Vývoj probíhá v týdnu. Životnost perodů 32 dní. Z jednoho páru je mnoho potomků, více než 100 tisíc kusů.

Distribuce parazitů u kuřat? tento jev je zcela běžný. Nejčastěji v rizikové zóně je pták, který je obsažen nouzovým způsobem. Peredovy dávají přednost usazování v oblastech zad a křídel, s jedním kuře může mít asi 10 tisíc hmyzu.

Odolnost a odolnost vůči stanovišti? hlavní charakteristiky parazitů. V nepřítomnosti moci zůstávají dlouhodobě životaschopní. Majitelé mohou chovatele identifikovat nejen u hospodářských zvířat, ale také u inventářních nástrojů, sedel, hnízdišť, pokud jsou vyrobeny z dřevěných materiálů, stejně jako ve vrhu.

Příčiny výskytu

\ t

Paraziti se mohou objevit v následujících případech:

  30) nedodržování veterinárních hygienických podmínek pro domácí ptáky;
 • malá místnost pro kuřáka;
 • nepřítomnost suchých lázní naplněných popelem nebo pískem.

Distribuované parazity v kontaktuzdravý dobytek s nemocnou osobou, s použitím inventáře, a také psovodem může být osoba, která vstupuje do chovatelů z jedné místnosti do druhé. Proces napadení je blesk, to je dost pro ptáky, aby krátce spadnout do špíny nebo vyzvednout něco chutného ze země. To je dostačující pro parazita, který bude v peří.

Sejměte kuřata poprvé, a to nejen na jejich území, ale také od divokých zástupců: holubů, vrabců, havranů, kteří nesou malofagózu. Létáním do zemědělské půdy a kontaktováním domácích hospodářských zvířat přenášejí parazity. Chovatelé jsou zcela závislí na svých majitelích. Pokud dojde ke smrti ptáka, pak také paraziti, kteří jsou zvyklí žít v určitém teplotním režimu, který podporoval teplo kuřete pod peřím, umírají.

V mullahphagose trvá několik dní, než zničí celou populaci, i když byla nejprve infikována pouze jedna osoba. Rodiče migrují do mladých ptáků z dospělých ptáků. Největší náchylnost k onemocnění je pozorována u slabých kuřat a mladých ptáků. Dospělá kuřata oloupají peří, zbavují se této cesty, z části peredoes.

Symptomika

Parazitární onemocnění primárně ovlivňuje behaviorální vlastnosti kuřat. Navzdory tomu, že peredoes se usadili pouze na ptáka a nezpůsobili mu mnoho škod, jednotlivci začínají být nervózní, odmítají se živit, neustále hledají zobák v peří. Je nutné pečlivě zkoumat slepice, aby jim včas pomohly.Mezi hlavní příznaky patří:

 • odmítnutí krmiva;
 • ptáci vytáhnou peří na zádech a křídlech i pod nimi;
 • jsou bastardi;
 • mladí lidé zaostávají v růstu;
 • přítomnost dermatitidy;
 • ztráta nosnosti;
 • se může vyvinout zánět spojivek.

V důsledku omrzlin jsou možné fatální výsledky.

Léčba

Boj proti parazitům? je to docela nepříjemné. Léčba může trvat od 30 dnů do šesti měsíců. Jakmile je nemoc identifikována, je nutné ji začít bojovat. V současné době se používají chemické a lidové metody.

Užívání léků se týká nejúčinnějších způsobů. Jedná se o řadu hotových léků používaných externě, často je doporučují veterináři. Tam je zpracování hospodářského zvířete, v důsledku kterého nervový systém peredoes je ovlivněn, končit smrtí parazitů. Veterinární prostředky neohrožují zdraví kuřat.

Samostatně je třeba poznamenat použití bary, Frontline, Neostamozan. Jsou předepsány k boji s malofagozomem. Carbofos je vhodný pro zpracování místnosti.

Jedna léčba bude nedostatečná, doporučuje se opětovné použití léku. To pomůže zničit parazity, kteří se vynořili z vajec. Léčebná opatření jsou nejúčinnější při plném ošetření peří všech hospodářských zvířat.

Mezi lidovými nástroji se dlouhodobě používá široké použití petroleje. On jeŠkodlivě postihuje dospělé parazity a ničí vejce pokrytá chitinem. K léčení se přidá petrolej s vodou zředěnou octem a výsledná směs se zpracuje peřím.

Řešení pro ptáky je dalším řešením. Bezvodý alkohol se smísí s petrolejem a benzenem. Ovlivňuje nápravu nejen chemickými prostředky, ale také ostrým zápachem, ze kterého peredoes umírají. Tato stejná směs je také vhodná pro ošetřování ptáků.

Další metodou zbavení hospodářských zvířat parazitů je soubor trav, který zahrnuje: heřmánek, tyran, plivat. Specifický zápach rostlin děsí hmyz a opouští peří slepic.

Preventivní opatření

Veterináři doporučují, aby byla přijata opatření, aby se zabránilo parazitům. Leží takto:

 • pravidelná úprava místnosti pomocí vařící vody a páry;
 • zastaralé krmivo a stelivo by měly být včas očištěny;
 • ložní prádlo se liší podle stupně znečištění;
 • vynakládají veškeré úsilí, aby omezily kontakt mezi drůbeží a volně žijícími živočichy;
 • Celá hospodářská zvířata by se měla systematicky zabývat tématem infekce parazitem.

Doporučuje se v uzavřených prostorách instalovat kapacity s pískovou a mýdlovou směsí. Vytváří speciální ochrannou vrstvu na peru ptáka. Takové opatření zabraňuje možnosti infekce a pomáhá kuřatům zbavit se již žijících z nich peredov.

Připravit směs jednoduše, bude zapotřebí popel a prosetý říční písek. Vše smíchejte a nalijte do nádoby s nízkou kapacitoupo stranách, kde budou kuřata volně stoupat. Je důležité zajistit, aby směs zůstala suchá, a můžete se vykoupat na nádvoří nebo ve vnitřním prostoru.

Videa. Kuřecí plemena: Léčba