Kuri Orpington: fotografie a popis masa a plemene vajec

Moderní hospodářství zaměřená na chov drůbeže stále více upřednostňují odvětví masných vajec v průmyslu. U těchto plemen je vynikající produktivita, rychle rostoucí a dobrá kvalita masa. Dobrý kukin jubilejní, plymutrock, stejně jako orpington, fotografie a popis, které jsou uvedeny níže, dosáhly dobré popularity.

Obsah
 1. Původ plemene
 2. Vlastnosti vzhledu
 3. Jaké známky může manželství vzniknout?
 4. Nejběžněji používaný orpingtonský oblek
 5. Produktivita
 6. Jak udržovat a krmit orpington?
 7. Výhody a nevýhody
 8. Videa. Kuri Orpington

Původ plemene

\ t

Pokud hovoříme o klasickém anglickém standardu, můžete si vzít příklad orpingtonu. Název kuřat by měl poděkovat oblasti, kde byly vyřazeny. Vlasti se nachází ve městě Orpington, které je součástí kraje Kent. Začátek chovu lze nazvat 1876 a práce byla prodloužena o několik desetiletí. Díky Williamovi Cookovi začalo tvořit nové plemeno. Chovatel si stanovil cíl přivést kuřata s plným dodržováním standardu Anglie. Všichni zástupci by měli mít sněhově bílou kůži, protože tato vlastnost je pro spotřebitele atraktivní.

První orpingtony disponovaly černým oblekem a řadou rysů smíšeného plemene. V budoucnu se díky výběru primárních defektů podařilo zbavit. Klasické orpintony vyšly kvůli křížis černými kohinchines. Ale i po zlepšení tohoto plemene se specialistům podařilo získat několik nových obleků: žlutých a bledých, ale stalo se to v roce 1894. Poté, co zástupci plemene nakoupili drůbež z Německa, objevila se další barva opeření - červená. Pak následovaly kříže s Leghorn kuřaty a v důsledku toho se objevily bílé orpintony.

Vlastnosti vzhledu

Pro kuřata a kohout se vyznačuje silným přidáním těla, které má kubický tvar.

Muži mohou být rozlišováni těmito rysy:

 • k hlavě malé velikosti;
 • se zaobleným hřebenem ve tvaru listu s rovným tvarem. Dříve byla přípustná přítomnost hřebenového lopatky a pak bylo takové označení považováno za manželství;
 • zbarvení náušnic a nočka - červená;
 • těžká, silná krční jednotka s tlustým víčkem;
 • oči s různými odstíny v rozsahu od oranžové po uhlí;
 • pro masivní, širokou páteřní jednotku;
 • těžká, hladká bez ostrého obrysu hrudní kosti;
 • s krátkými křídly přitlačenými k tělu;
 • barva končetin a zobáku závisí na základním obleku.

Pokud jde o medvěda, jedná se o omezené kopie kohoutů, pouze s více zaobleným žaludkem a nižším růstem.

Jaké známky může mít manželství?

Kvůli některým vnějším neshodám standardu plemene je pták odeslán, aby skončil. To vede k následujícím odchylkám:

 • přítomnost velmi úzkého těla;
 • jsou příliš krátkénebo dlouhé končetiny;
 • Plochá torakální jednotka bez vyčnívání dopředu;
 • na ušních lalůčkách a náušnicích je bílý plak;
 • světle zbarvené oči;
 • zobák nebo plyš mají jinou barvu než norma.

Nejběžněji používaný orpingtonský oblek

Patří sem řada oblastí, které se vyskytují u ptáků:

 • černá;
 • Bledý;
 • zlato;
 • sněhově bílá;
 • modrá;
 • bílá;
 • mramor.

Podrobněji si můžete prohlédnout následující obleky

Black Orpinton

Ptáci této barvy patří k předkům plemene. Tento oblek poskytuje nasycené uhlí smaragdovým stínem. Dokonce i barva končetin, zobáku a dolů je výhradně černá. Zároveň však kůže zůstává bílá. Přípustná barva očí? od tmavé po hnědou. Vzorky se zlikvidují s matným peřím a fialovými odstíny, stejně jako s vložkou třetí barvy.

Bílý oblek

Podobný výše popsanému vzhledu, ale liší se barvou. Zobák a plussen budou samozřejmě bílé. Ptáci jsou oranžovo-červené oči. Sekání se provádí v přítomnosti žlutých pruhů nebo skvrn na peří a na vrcholcích.

Bledé zbarvení

Další jméno je žluté orpintons kvůli skutečnosti, že barva pera může být srovnána se starým zlatem. Barva je rovnoměrně rozložena po kmeni, na spodní části zada límec v kohoutcích může pozorovat silný lesk. Barva očí je oranžově červená. V domácnostech je nejčastějším druhem bledý druh. Ptáci mají velmi zajímavou vlastnost - standardní hmotnost asi 5 kg, ale žluté ruce přibývají na váze o 2 kg více.

Golden Orpinton

Tento oblek má velké množství variant. Pero může být jak zlaté, tak hnědé s černým povrchem, který může vytvořit jedinečný vzor. Na žaludku jsou černá peří se zlatými vměstky. Barva plus a zobák světla je stejná a blízko očí.

Mramorový oblek

Již z názvu lze usuzovat, že kuřata mají bílý a černý vzhled podobný mramorovému vzoru. Na každém černém okraji je hranicí bílý bod. Barva plussen a zobák světla mají být tmavé skvrny. Stejně jako ostatní chovatelé mají slepice oranžově červené žáky.

Orpintons blue mask

Hlavní oblek je modrý, jsou zde nečistoty šeříkové. Hlavním požadavkem je jednotnost barvy a nepřítomnost cizí barvy. Peří má tmavě modrý okraj, v bederní oblasti i na límci, oblek se stává tmavším, černým a modrým. Slepice mají tmavé oči, takovou barvu v zobáku a plussenu.

Trpasličí forma

Tento druh stojí za to se blíže podívat. Německo je díky tomuto úsilí domovem miniaturních ptákůMístní chovatelé se narodili v roce 1907. Pro křížení, vybral trpasličí paletu kokhinchini a černé bentamic. A pokud jsou vnější znaky dětí podobné obvyklým orpingtonům, pak je rozdíl ve velikosti evidentní. Zvláštní pozornost si zaslouží svěží peří, díky čemuž ptáci vypadají jako kuličky.

Produktivita

Velké orpingtony jsou velmi cennou soutěží pro některé hybridní ptáky, kteří byli chováni pro průmyslové využití, to vše díky jejich ukazatelům výkonnosti.

Kuřata jsou schopna získat velkou živou hmotnost. Pro muže je tento popruh 5 kg a pro kuřata 4 kg. Hlavní výhodou v obsahu plemene je produktivita masa. Jatečně upravené tělo má bílou kůži a tato vlastnost nemá vliv na původní oblek. Z pera nejsou žádné černé slepice, což činí konečného produktu atraktivnějším pro spotřebitele.

Ve srovnání s plemeny také patří do směru masa, pak mají orpingtony malou nevýhodu, což je pomalá rychlost. Mladí lidé rychle rostou při vysokých nákladech na krmiva. Stojí za zmínku, že dospělí jedinci mají také obžerství. Velké rozměry vrstev nepodporují mobilní životní styl, proto se u některých zástupců může rozvinout obezita, což má negativní vliv na produktivitu vajec.

Recenze říkají, že v prvních 365 dnech od jednoho kuřete můžete získat až 180 vajec, v příštím roce života se toto číslo nevyhnutelně sníží. Vaječné výrobky samotné jsou malé, středníHmotnost se pohybuje od 50 do 60 gramů. Tento ukazatel je však typický pro většinu kuřat, která konzumují maso. Vejce jsou pokryta žlutými nebo krémově žlutými skořápkami. Pokud sestry dostanou vyváženou stravu, budou dostatečně silné.

Jak udržovat a krmit orpington?

Když jsme se rozhodli zřídit Orpintony ve své vlastní ekonomice, je důležité nezapomenout na některé rysy jejich obsahu. Je důležité vzít v úvahu hmotnost peří, která je velmi malá a proto je nejlepší použít metodu podlah s hlubokou podestýlkou. Práce se provádí v následujícím pořadí: aby se zabránilo hnilobnému procesu podlahy, usněte s vápnem a teprve potom je možné pokládat podkladové vrstvy do několika vrstev. Může to být piliny, sláma, seno. Všechny tyto komponenty by samozřejmě neměly být vlhké. Vrh bude nevyhnutelně kontaminován shora, a aby nedošlo k šíření šíření parazitárních nemocí nebo infekcí, všechny nečistoty by měly být odstraněny okamžitě.

Na poznámku farmáře! S příchodem zimy mohou výrobci skal Orpinton mít deficit kyslíku, který se vyvíjí v anémii. Aby se takovým problémům zabránilo, měl by každý majitel věnovat maximální pozornost správnému provozu ventilačního systému a ventilaci kurníku.

Neméně důležité je udržet krok s krmením. Jak bylo uvedeno výše, chovatelé jsou náchylní k obezitě. To platí nejen pro dospělé ptáky, ale i pro malá zvířata. V zimních měsících je tento problém ještě zhoršován poklesem či absencíprocházky To znamená, že strava musí být revidována směrem dolů. Pokud mluvíme o krmivu jako o celku, pak orpingtony dostávají všechny stejné přísady jako ostatní kuřata.

Doporučuje se systematicky uspořádat stravu ptáků, zejména s počátkem období snášení vajec. Udělejte to jednoduše snížením denních dávek krmiva odstraněním vysoce kalorických druhů obilí. To vše je nahrazeno užitečným krmivem z kukuřice a bylinnou moukou.

Výhody a nevýhody

V důsledku toho stojí za to zvážit pozitivní a negativní aspekty plemene, které budou uvedeny v následující tabulce:

Profesionálové Nevýhody vynikající kvalita masa\ t nevraživost mladých zvířat a dospělých a v důsledku toho velké množství peněz na potraviny . v produktech s vynikající chutí\ t pomalý růst kuřat pokles kvality snášení vajec s věkem nelze nazvat velmi hmatatelným . ve srovnání s jinými plemeny, index nízké plodnosti pták má klidný charakter, což značně usnadňuje péči o něj . královna má dobře vyvinutý mateřský instinkt

Video. Kuri Orpington