Květ nepřetržitého kvetení - plánování celoroční květinové zahrady

Možná jste přišli k myšlence vytvořit na svém místě, kromě obvyklých sezónních záhonů, záhon, který by byl dekorativní od počátku jara do mrazu, a dokonce ani v zimě neztratil své kouzlo. Není snadné vytvořit takový záhon, ale je možné s ním určitě zařídit určité znalosti, zejména pokud máte volnou plochu o rozloze nejméně 6 m2 - tato velikost vám umožní umístit na něj nejen hlavní květinové plodiny, ale také cibuli, stejně jako dekorativní bylinky.

Obsah
 1. Obsah
 2. Vyberte si místo pro budoucí záhon
 3. Plánování záhonů
 4. Základní zásady výběru zařízení
 5. Schéma záhonu nepřetržitého kvetení

Obsah

 • Vyberte si místo pro budoucí záhonu
 • Plánování záhonu
 • Základní zásady výběru zařízení
 • Schéma záhonů s kontinuálním kvetením
 • \ t

Aby se vytvořil záhon s kontinuálním kvetením, je nutné řádně sbírat rostliny, fáze kvetení, které nejsou simultánní, ale vzájemně se mění. To bere v úvahu nejen dobu kvetení, ale také soulad odstínů současně se překrývajících květenství, stejně jako velikost rostlin. To není jednoduchý úkol, ale každý odborník ve svém oboru ví, že hlavní je začít. Začněme tedy od samého počátku s kroky, které spočívají v tvorbě záhonu nepřetržitého kvetení.

Vyberte si místo pro budoucí záhon

Prvním krokem na cestě do našeho záhonu bude výběr správného místa. To musí být nutně dobře osvětlené místo, ale spadnout doExtrém nestojí za to - hořící slunce je nepravděpodobné, že by se přidat k kráse vaší květinové zahradě, pokud, samozřejmě, že se rozhodnete zasadit s jen jeden kaktus. Nejlepší ze všeho je, pokud vaše volba přebývá na vrhovém prostoru, osvětleném přímým slunečním zářením ne více než 5-6 hodin denně - v tomto případě můžete zasadit na stejný květinový záhon jako odstín - a světlem milující rostliny. Pokud chcete, aby váš záhon byl předmětem závisti sousedů - rozbít to u plotu, pokud názor kolemjdoucích nezáleží - vyberte si místo, které se vám líbí osobně.

Otevřený pozemek - skvělé místo pro celoroční květinovou zahradu

Při výběru místa zvažte jedno důležité pravidlo: minimální vzdálenost, od které můžete zkoumat krásu záhonů a obdivovat je, se shoduje s dvojitou výškou nejvyšších barev. Proto je žádoucí zasadit rostliny ne půl metru blíže k hranám dráhy nebo jiného úhlu pohledu, ale ne dále 2,5 m.

A v neposlední řadě nezapomeňte, že většina květin se obrací ke slunci, takže pokud se podíváte na záhonu na severní straně, může to vypadat jednostranně a ne příliš velkolepě.

Plánování záhonu

Květ nepřetržitého kvetení se plánuje stejným způsobem jako každý jiný, tj. S přihlédnutím k velikosti rostlin a barevnosti. Rostliny musí být vysazeny ve skupinách takovým způsobem, aby se některé nepřekrývaly s ostatními. Chcete-li to, je to dost zasadit vyšší květiny v pozadí, a nižší na přední straně. Ujistěte se, že necháte mezi rostlinami dostatek prostoru, který bude v turbulentním obdobírůst nemusel řešit plevel a odstranění "nadbytečných", ne umístěných výhonků.

Pokud jde o výběr barevných odstínů, hlavní jsou červené, modré a žluté. Pokud jsou neustále přítomni v barvě záhonu, celý obraz bude vypadat velmi harmonicky. Dobře vypadající a přechodné tóny hlavních barev - růžová, modrá, oranžová.

Hlavní barvy na záhonu - žlutá, modrá, červená

Základní zásady výběru zařízení

\ t

Při výsadbě rostlin, jako je třeba, je třeba mít na paměti, že některé z nich se po kvetení stávají zcela neatraktivní, například krokusy zcela suché listy a v záhonu mohou tvořit holohlavé listy. Aby se to nestalo, je nutné vedle jarních cibulí zasadit opadavé a opadavé trvalky, které pokrývají jeho zelení vybledlými listy. Nicméně, základem jakékoliv kontinuální kvetoucí květiny musí být stále rostliny, které je třeba maskovat, ale ty, které zůstávají dekorativní i po odkvětu. To může být lilyniks, ubytovny, Badanas, vlci, Geichers.

Výběr rostlin pro záhon s kontinuálním kvetením

\ t

Schéma záhonů s kontinuálním kvetením

\ t

Nyní, když znáte základní pravidla pro vytvoření záhonu s kontinuálním kvetením, musíte mít plán, před kterým budou rostliny vysazeny. Pro zjednodušení vašeho úkolu nabízíme hotové schéma, které můžete reprodukovat zcela nebo částečně s jinými komponenty.

Takže velikosttento záhonu je 4x2 m. Ve schématu žluté květy jsou označeny jarní květy, oranžová - léto, červená - podzim, modrá - zima.

Květinové schéma

\ t

1 - muscariae; 2 - výstřel; 3 - Rhesus Caucasian; 4 - růžové růžové tulipány; 5 - mladé žluté tulipány; 6 - modré povodí; 7 - žluté narcisy; 8 - smetanové narcisy; 9 - žluté tulipány; 10 - východní morass; 11 - polyanthia rose; 12 - malé humry; 13 - Palačinky; 14 - modré reproduktory; 15 - levandule úzkolistá; 16 - modlitba holubice; 17 - kosmetika; 18 - královská lilie; 19 - Echinacea purpura; 20 - malva; 21 - verbena; 22 - zhivoskost vysoká; 23 - dendranthema; 24 - japonská sasanka; 25 - závěs.

A teď se podívejme, jak bude náš květinový záhon vypadat v různých obdobích roku.

Květy trvalého kvetení na jaře

\ t

Nepřetržitý květ květu na jaře

První z nich na počátku jara vypěstují první květy - cibuli, zasazené na podzim v zemi. O něco později se mezi prvními pastevci na jaře začnou prorážet semena trvalek.

V popředí jsou záhony na obou stranách svaloviny

nebo hyacinty myší, vedle nichž kveta kavkazský rhesus
  . Ve druhé řadě jsou nádherné růžové
 1. a žlutétulipány. Žluté tulipánytaké zdobí střed kompozice, zasazené v pánvi na čepici. Nádherným doplňkem k záhonu budou vonné narcisy ze žlutýcha krémových
 2. barev.

  Na jaře odhalte jejich nádherné květiny, morose

 3. aPovodí
 4. , které se nachází na levé straně záhonu. No, v květnu začne kvetení a vybrané keře - šeřík malý
 5. a růže polyanthia .

  Letní vzpoura na záhonu nepřetržitého kvetení

  Letní vzpoura na záhonu nepřetržitého kvetení

  V létě, v popředí záhonu, zaujalo krásné lilie sólo

 6. , jehož luxus zdůrazňuje kosmetiku
 7. , také v květináči na parapetu. Ve středu kompozice jsou vyvýšenina

  a delfín

  . Tmavě růžové květenství obchoďáku jsou dobře v souladu s růžovými květy růže diamantu , který se nachází v blízkosti. Na druhé straně, fialové verbeny květiny

  úspěšně odstín modré "svíčky" delfína.

  Neméně luxusní na letním vzhledu květinového záhonu a společenských závodech, personál, který má hlavní barvy. Tato důležitá role je hrána ostny modré houby

  , zatímco květenství květů plivatještě nebyl odhalený, a svěží polštáře jsou modré v modlitbě
 8. . Vlevo od pozadí je obrazový obraz doplněný Echinacea purpura
 9. a ve středu fascinuje svou vůní levandule z úzkých listů
 10. Po zvážení takového jednoduchého příkladu je zřejmé, že záhony nepřetržitého kvetení, zachovávající krásu po celý rok, jsou realitou. Hlavní věc, po výsadbě rostlin nezapomeňte na ně, starat se a hnojit. Pak odpoví na vaši péči s upřímnou láskou, kterou můžete - kvetoucí krásou!

  Viz články pro podobná témata:

  • Květiny pro květináče - výběr a výsadba rostlin mobilní zahrady
  • Jak vytvořit růženec ve vaší zemi vlastníma rukama - průvodce krok za krokem
  • Rám květu rostlin - výběr trvalek pro okraj květinového záhonu
  • Barevné řešení pro zahradu nebo všechny základy krajinného zbarvení
  • Podzimní práce v zahradě a v zemi - jaká práce je zapotřebí?
  • Péče o růže na podzim - Pravidla a tipy