Květiny pro květináče - výběr a výsadba mobilních zahradních rostlin

Obvykle ve dvoře soukromého domu nebo na letní chatě mnoho míst, postavených na chodníku. Chtěl bych tyto rohy rostlin vyzdobit, ale jak na to? Ideálním řešením pro takovou otázku budou květináče s květinami, které se snadno instalují na jakémkoliv vhodném místě a mohou být přepravovány během deště nebo zimy v domě.

Chcete-li úspěšně pěstovat květiny v květináčích v zemi, musíte pochopit některé triky. Pokud si myslíte, že nějaká rostlina přežije v omezeném objemu kontejnerové země, pak se mýlíte. Některé druhy a odrůdy absolutně netolerují zajetí, proto jejich kořenový systém může odmítnout vyvíjet se v zajetí. Existují i ​​jiné rostliny, které naopak rostou lépe ve vázách a při pokusu o jejich transplantaci do lůžek dlouho nemocných nebo umírajících.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jaké květiny zasadit v květináčích?
 3. Výsadba květin v květináčích - funkce, které potřebujete vědět
 4. Květiny v květináčích: sbírka fotografií

Obsah

 • Jaké květiny zasadit do květináče?
 • Výsadba květin v květináčích - funkce, které potřebujete vědět
 • Květiny v květináčích: sbírka fotografií

Jaké květiny zasadit v květináčích?

Nejčastěji se na krajích Petunie zastavili naši krajané, kteří si vybrali květiny pro hrnce. Díky různorodosti tvarů a barev této rostliny můžete vytvořit celou řadu elegantních kompozic. Petúnie má však značnou nevýhodu - je to rozmarná, takže by měla růst pouze zkušená květinářka, dobře orientovaná v zemědělských strojích a pravidlech péče. V druhéV tomto případě i ten nejkrásnější druh petunie rychle ztratí svůj dekorativní charakter.

Obojživelné petunie - oblíbené květiny pro hrnce

Řada "petrochemických" kontejnerů se aktualizuje každý rok. Více nedávno, chovatelé přinesli novou skupinu hybridních petúnie volal kly. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že boční stranové výhonky rostliny jsou tvořeny bez špetky a bez jakéhokoliv zásahu osoby. To znamená, že je dost na to, abyste zasadili hromadu a po chvíli obdivovali dokonale rozvětvené a svěží keře se spoustou květin.

Brambory - nová rostlina pro vázy

\ t

V Evropě jsou nejoblíbenějšími květinami pro pouliční vázy různé druhy pelargonia ampel, jejichž výhodou je obrovská tolerance vůči suchu, která je zvláště důležitá při pěstování nádob. Také se nebojí větru, horkého slunce a deště.

Plyshlist Pelargonium a Tagetes

Je-li petúnie a pelargonium a tolik ve vašich záhonech, je čas věnovat pozornost fuchsii, jejímu druhu, které se dokonale rozvíjí a rozkvétá v omezeném množství půdy. Jediné, co je třeba mít na paměti při pěstování fuchsie je rostlina pro stinná a nemrzlá místa, takže její vystavení otevřenému slunci se nedoporučuje.

Ampel Fuchsia - nejlepší volba pro stinná místa

Další úspěšné květiny pro pouliční vázy - lobelie, voňavý hrášek, nasturtiums, tradscanca, Waller Balsam. Jako rámec pro centrální rostlinu ve váze může být vybrán: rabolistamáta, cineraria, brčál, Chlorophytum, dyusheneya Ind. V případě, že hrnce ve vaší zahradě bude pod úrovní očí, že není nutné je pouze ampelnye Výrobna - v ideálním případě bude vypadat zakrslé a květiny a zemlepokryvni: rozchodník, různé druhy lomikámen a Sempervivum. Pružina může ozdobit své hrnce a žárovky: krokus, narcisy, tulipány, hyacinty.

žárovky - jarní květiny pro vázy

Výsadba květiny v květináčích - zejména co potřebujete vědět,

Půda pro „kontejnerové“ rostliny si můžete koupit v každém květinářství nebo připravit sami. K tomu úrodnou půdu smíchané s pískem, vermikulit nebo perlit. Také v případě, že hrnec má umístit na otevřeném slunci, kde se půda vyschne během několika hodin, je žádoucí přidat do hydrogelu půdy.

před usínáním připravený podklad v květináčích, musí mít drenážní otvory a drenážní vrstvu keramzitu, pěny nebo jiného vhodného materiálu. Tato vrstva by měla být alespoň 2-5 cm nadměrné vlhkosti volně tekla do hrnce odvodňovací otvory a nevedla k hnití kořenů.

Poté, co se substrát je pokryt s rostlinami a zasadil Někteří pěstitelé květin pokrytí povrchu půdy štěrku nebo malými oblázky. To se provádí za účelem snížení odpařování z půdy a chránit zahradní cesty nebo stěny domu s špinavé kapkami deště a zavlažování.

hrál povrchu půdy,

Wellzde jsou vaše květiny vysazeny! Teď je to malá záležitost - pravidelně vodu a vyživovat rostliny. Pamatujte, že jídlo a vlhkost obyvatel vázy se dostanou přesně tak, jak je v malém množství půdy, takže budou muset věnovat více pozornosti než jejich příbuzní "květinového záhonu". Ale stojí to za to! Podívejte se, jakou krásu můžete vytvořit ve vaší oblasti, přidejte spoustu úsilí a představivosti.

Květiny v květináčích: sbírka fotografií

Viz články pro podobná témata:

 • Vertikální postele: jednoduché nápady pro pěstování rostlin vertikálně
 • Květ nepřetržitého květu - plánování celoroční květinové zahrady
 • Jak vytvořit růženec v zemi vlastníma rukama - průvodce krok za krokem
 • Pravidla pro pěstování sazenic - jdeme daleko od osiva ke keři
 • Zahradní muž vlastníma rukama - postavíme vizitku pozemku
 • Kvetinové květiny pro záhony - vybíráme hodnotné exempláře