Kyselina boritá pro zelí: postřik a krmení

Kyselina boritá je široce používána zahradníky. Tato látka se také používá při pěstování zelí. Pomáhá zaplnit nedostatek bóru v půdě, bojovat proti škůdcům a povzbuzuje tvorbu základů močálů. Před použitím postřiku zelí kyselinou boritou musíte zjistit, v jakých případech je tento postup nezbytný a jak správně připravit roztok.

Kyselina boritá

Obsah
 1. Použití kyseliny borité pro zelí
 2. Jaký je nedostatek boru v krucifixu?
 3. Jak vařit kyselinu boritou pro zpracování zelí?
 4. Metody použití kyseliny borité na zelí
 5. Zpracování sadby
 6. Zalévání půdy
 7. Výživa kořenů
 8. Kyselina boritá pro kontrolu škůdců zelí, receptů

Výhody kyseliny borité pro zelí

\ t

Bor je důležitým prvkem v půdě. S nedostatkem zahrad, špatně svázané ovoce a žihadlo. Nedostatek látky vede k poklesu imunity zelí a rozvoji některých nemocí, jako je chrasta, shnilé nebo prázdnoty trupu.

Bór se podílí na procesu fotosyntézy a ovlivňuje metabolické procesy v rostlinných buňkách. Díky němu je zelí dobře plodné, váže velké a husté hlavy. Kromě toho se zlepšuje index těžkosti baldachýnu.

S pomocí boric acid zahradníci bojují proti škůdcům v postelích, přidávají látku do jedlé návnady, která je umístěna v postelích. Lékárnaošetřit semena před setím. V tomto případě bór působí jako antiseptický a růstový stimulátor, probouzí životně důležitou energii rostlinného materiálu.

Jaký je nedostatek boru v kříži?

U rostlin trpících nedostatkem minerálních látek se vzhled jejího vzhledu nevyhnutelně zhoršuje. Nedostatek bóru zelí může být diagnostikován z následujících důvodů:

 • Desky plechu jsou zkroucené a žíly na nich jsou žluté. Později se tkanina začne hnit.
 • Šlehané druhy zelí neváží ani nevytvářejí duté hlavy.
 • Na karfiolu se deficit bóru projevuje odlišně - jeho květenství je malé, deformované a průsvitné s charakteristickým rezavým nádechem.
 • Když si zahradník všiml na lůžku něco podobného, ​​měl by zelí ošetřit kyselinou boritou, dokud nebude pozdě. Krmení se provádí různými způsoby - postřikem nebo pod kořeny. Je důležité se naučit, jak správně připravit řešení.

  Krmné zelí

  \ t

  Jak vařit kyselinu boritou pro zpracování zelí?

  Pro usnadnění vaření pracovního roztoku o požadované koncentraci bude kyselina boritá potřebná ve formě prášku, který lze nalézt v lékárně. V jednom sáčku obsahuje 10 gramů hmoty. 1 litr tekutiny bude vyžadovat pouze 0,2 gramu kyseliny borité a 10 litrů - 2 gramy

  Aby bylo možné roztok řádně připravit a neporušit dávkování, doporučuje se rozpustit polovinu obsahu vaku v 1 litru horké vody. Výsledný koncentrát musí být zředěn v 25 litrech pokojové vodyteplota Pokud takové velké množství není potřeba, pak se půl litru koncentrátu zředí ve 12 litrech vody.

  Pozor! Krystaly kyseliny borité jsou zcela rozpustné v horké vodě. To je třeba vzít v úvahu při přípravě roztoku.

  Metody použití kyseliny borité na zelí

  \ t

  Lék se používá nejen pro zavlažování rostlin, ale také pro postřikování nadzemní části, jakož i pro namáčení semen před setím. V každém případě se použije vodný roztok.

  Zpracování sadby

  \ t

  Pokaždé před setím pěstitelé zeleniny provádějí různé manipulace se semeny zelí - jsou namočené v horké vodě, ochlazené, umístěné v roztoku manganu. Tyto akce pomáhají zničit infekce, které mohou být přítomny v sadbovém materiálu, jakož i zlepšit klíčivost semen.

  Totéž lze provést s kyselinou boritou, rozpuštěním 200 mg prášku v 1 litru vody . Semena jsou zabalena do gázy a spuštěna do skladu s bórem po dobu 12 hodin. Po zákroku můžete přistoupit k setí, aniž byste se obávali, že materiál na výsadbu je infikován spórami hub nebo bakterií. Ošetřená semena budou rychle a jednostranně klesat a výsledné rostliny budou zdravé a schopné odolat negativním faktorům.

  Zalévání půdy

  \ t

  Když zjistili na lůžku rostlin se známkami nedostatku boru, stojí za to kapustovou kyselinu zelenou. Roztok se připraví podle stejného principu. Pro každý keř bude zapotřebí 1 litr tekutiny. Pro zavlažování je vhodné použít stříkací pistoli.

  Pozor! Zpracování velkoplošných zahrádkářů v případě potřeby nepoužívá roztok kyseliny borité a rozprostře 1 g látky na 1 m2 půdy. Prášek se smíchá s jemnozrnným pískem. Po zpracování je oblast hojně napojena.

  Výživa kořenů

  \ t

  Gorodnikové se zajímali o to, jak správně postříkat zelí kyselinou boritou. Domácí výživa dává dobré výsledky, stimuluje tvorbu vaječníků. Provádí se v červnu až červenci, kdy se listy uvnitř objímky začínají otáčet v dutině.

  Rozprašovací roztok se liší od nižší koncentrace boru. Uvaří se tak - 1 g prášku se rozpustí v 1 litru horké vody a výsledný koncentrát se upraví na objem 10 litrů. Léčba zelí pro vaječník je velmi důležitá, je žádoucí jej opakovat během 3 týdnů, což stimuluje aktivní růst hlíz.

  Kyselina boritá v prášku

  \ t

  Připravený sklad se nalije do kontejneru s rozprašovací tryskou a rozstříknutými listy zelí z horní a dolní strany. Procedura se provádí za jasného dne ve večerních hodinách, jinak slunce opálí rostliny.

  Kyselina boritá pro kontrolu škůdců zelí, receptů

  \ t

  S pomocí lékárny bojují zahrádkáři proti škůdcům. Přidávají prášek s borem do jedlé návnady. Hmyz jídla, jídla hmyzu jíst lahůdky a zemřít brzy. Zvažte možné možnosti použití kyseliny borité proti škůdcům:

 • Rozpusťte v ½ šálku horké vody 5 gramů boruprášek, přidejte do kapaliny lžíci medu a 40 g cukrového sirupu. Médium se nalije do malých nádob a umístí na místo. Takové lahůdky budou příjemné pro šneky, pokud do nich vložíte malé pivo nebo droždí.
 • Vařte 2 vejce, odstraňte žloutky a potřete je 5 g kyseliny borité. Z získané hmoty si stáhněte malé kuličky a položte je na místa, kde se hromadí škůdci.
 • Další recept na výrobu návnady pro hmyz přitahuje mravence a hlemýždi. Vezměte 2 vařené brambory, 2 žloutky, lžíci cukru a 10 g kyseliny borité ve formě prášku. Brambory a žloutky se rozpadají, důkladně promíchají všechny složky a stáhnou kuličky. Dejte je pod křoví zelí.
 • Pomoc. Někteří pěstitelé zeleniny neztrácejí čas přípravou návnad, ale jen rozptylují kyselinu boritou na problematických místech lokality, například v blízkosti mravenců.

  Je zapotřebí saturace zelí kyselinou boritou, protože řeší několik problémů najednou - stimuluje vznik vaječníků, zlepšuje těžkost hlíz, posiluje imunitu rostliny. Lékárna pomáhá chránit zahradu a město před škůdci. Při přípravě roztoku je důležité přesně sledovat dávkování, jinak můžete rostliny poškodit.

  https://youtu.be/JGsc6G6qj8A