Kyselina sírová jako hnojivo: aplikace

Za účelem získání bohaté sklizně, velcí zemědělci a majitelé malých venkovských domů úspěšně používají draslík sírový - jako účinné hnojivo. Jeho aplikace poskytuje dobré výsledky jak při hnojení plodin v otevřené půdě, tak v podmínkách skleníků.

Obsah
 1. Vlastnosti hmoty
 2. \ t
 3. Jak používat draslík sírový
 4. Video "Užitečné tipy a rady týkající se užívání draslíku"
 5. Které rostliny lze použít
 6. Interakce s hnojivy
 7. Bezpečnostní opatření při použití
 8. Video "Vše o krmení tukem"

Vlastnosti hmoty

\ t

Vlastnosti síranu draselného jsou určeny jeho složením, tj. Že více než 50% celkové hmotnosti je draslík. Hnojivo neobsahuje chlor, což činí jeho použití naprosto neškodným pro rostliny a lidi. Přidání kořenových a kořenových kultur síranu draselného v ovoci vytváří vysoké hladiny cukru a vitamínu. Navíc doplňkové potraviny mohou chránit rostliny před škodlivými účinky patogenních bakterií a šedé hniloby.

Trvalky jsou v extrémní potřebě dodatečného hnojení, aby se úspěšně přeceňovaly, takže použití sirného draslíku v zahradě bude v tomto případě velmi účinné. Podzimní hnojení pod ovocnými stromy a keři dokáže dokonale zvládnout i při silném mrazu. Vysoký obsah draslíku v minerálních hnojivech má zvláště příznivý vliv na plodinyrodina křížů. Nepřítomnost chloru a zanedbatelná přítomnost oxidu siřičitého umožňuje přidávat agrochemikálie pro krmení řepy, všech druhů zelí, ředkviček a dalších zástupců této rodiny. Kromě draslíku a síry obsahují minerální hnojiva nečistoty jiných ne méně užitečných prvků: železa, sodíku a vápníku. Na kyselých půdách se doporučuje použití síranu draselného.

Jak používat draslík s kyselinou sírovou

Použití síranu draselného lze použít k hnojení různých plodin a citlivost na hnojení vám umožňuje získat skutečně bohaté plodiny i na špatných půdách.Zavedení agrochemikálií je však stále v přísných poměrech v závislosti na typu půdy, ve které rostlina roste. Nedoporučuje se vyrábět těžké hlinité půdy.

Pokud jde o obvaz kořenů, jeho použití se doporučuje na podzim. Je nutné jej provést odstraněním horní vrstvy půdy o 10-30 sm. Pro krmení dospělých plodin, můžete použít shurfs - to jsou vertikální kanály, které jsou vyrobeny v úhlu 45 stupňů kolem rostliny, do kořenového systému. Poté hnojivo hnojte v potřebném poměru a nalijte do připravených jamek. Krmení ovocných stromů probíhá přímo při vykládce, to znamená, že v přístavišti spolu s fosfátovými hnojivy se připravují připravené agrochemikálie.

Video "Užitečné tipy a triky na používání draslíku"

Informační video s užitečnými tipy a radami o používání draslíku v zahradě a zahradách.

S nímmohou být použity rostliny

Citlivost rostlinných plodin, ovocných stromů, bobulí a keřů je činí prakticky všude. Zvažte způsoby, jak aplikovat hnojiva na nejčastěji pěstované plodiny při kopání půdy na jaře:

 • krmit rajčata budete potřebovat následující poměr - 20 g na 1 km Km. m.
 • okurky - 15 g na 1 čtverec. m.
 • zelí a tuřín - 25 g. Na 1 km čtvereční. m.
 • pro brambory bude stačit, aby 30-35 g hnojiva na 1 km Km. m.
 • bobule vyžadují 20 gramů draslíku na 1 čtvereční. m.

U rostlinných plodin (rajčata, okurky, zelí, brambory a kořenové plodiny) je lepší hnojit hnojivo na podzim při kopání půdy. Ovocné stromy jsou krmeny ihned - do přistávacího otvoru musí být zavedeno 150-200 g hnojiva. Jahodové plody mohou být krmeny pouze po plodění. Berry keře vyžadují další výživu během vegetace - 15-20 g na 1 km Km. m. půda.

Další krmení lze provést v polovině léta, avšak s přihlédnutím k výše uvedeným informacím. Tentokrát můžete použít: připravený roztok síranu draselného nebo suchou frakci agrochemikálií. Aplikace v řešení je efektivnější, protože rychle vstupuje do kořenového systému a živí ho. Existují dvě možnosti provedení druhého krmení:

 • Na písčitých půdách je poměrně snadné zasadit kořen.
 • Na hlinité půdě je nezbytné provádět krmení na listu. Za tímto účelem se 35-40 g agrochemikálií rozpustí v 10 litrech vody a dobře promíchá až do úplného rozpuštění.Doporučuje se použít ihned připravenou látku v množství 3-4 m půdy.
 • Suchá frakce síranu draselného je vhodná pro rutinní pěstování, protože mezi řadami a drážkami se tvoří hnojiva. Ovocné stromy jsou krmeny rychlostí 150-200 g na kruh s ostnatým okem. V tomto případě se musí krystaly hnojiv poněkud prohloubit v půdě kolem kmene stromu.

  Se kterými hnojiva komunikují

  Vzhledem k nedostatku chloru lze přidávat hnojiva i s jinými přísadami, avšak podle následujících pravidel:

  • síran draselný je neslučitelný s močovinou a křídou;
  • připravit látku z hnojiv draslíku a dusíku z kyseliny sírové pouze před přímým zaváděním do půdy;
  • pro dosažení lepšího účinku na kyselé půdy není žádoucí přidávat takovou přísadu společně s vápnem.

  Zavedení agrochemikálií pro všechny plodiny musí být pozastaveno na 14 dní před datem sklizně.

  Bezpečnostní opatření při použití

  Agrochemikálie jsou považovány za výbušné a snadno hořlavé, když jsou v kontaktu s ohněm, proto je uchovávejte v suchých chladných prostorách chráněných před sluncem a topnými zařízeními. Při práci vyžaduje povinné použití opravných prostředků:

  • použít respirátor nebo obvaz k ochraně ústní dutiny a nosu;
  • Pro ochranu kůže rukou používejte silné rukavice z gumy;
  • pro ochranu očí - ochranné brýle.

  Po dokončení práce je to důležitéUmyjte si ruce a nástroje důkladně v tekoucí vodě.

  Video "Vše o krmení tukem"

  Užitečné vlastnosti endokrinní výživy, kterou lze provádět, a draslíku.