Lavičky pro zemi a zahradu - praktičnost nebo elegance?

Všichni milujeme tolik, především, protože to může odpočívat lépe než kterékoli Kanárské ostrovy a solária. Už žádné potěšení, než přemýšlet nad současnou vodou fontány, hrát ptáky nebo pískat z větru s květinami. A to nejlepší na pohodlné lavičce dacha, stojící v nejkrásnějších místech zahrady a sama o sobě - ​​nedílnou součástí jeho výzdoby.

Dnes mohou být lavice na darování zakoupeny a vyrobeny pro sebe. Vše záleží na zvoleném stylu krajinářského designu dachy, materiálních schopnostech a tendenci vytvářet vše vlastníma rukama. Samozřejmě, odpočinek na lavičce, která byla investována do všech dovedností a duše, což je příjemnější. Hlavní věc je, že takový nábytek sloužil po dlouhou dobu v souladu s praktičností a vzhledem k části zahrady, kde se nachází.

Obsah
 1. Obsah
 2. Typy laviček pro zahradu a vily umístěním
 3. Druhy laviček pro chaty a zahrady podle materiálu

Obsah

 • Druhy laviček pro zahradu a chaty pro umístění
 • Typy laviček pro venkovské domy a zahradní materiály
 • \ t

Nejčastěji používané lavičky na výrobu dřeva, kované, kamenné a plastové. Nejjednodušší a nejlevnější variantou je plast bez pochyb, ale postrádá rafinovanost, útulnost a estetiku, i když dobře snáší jakékoliv povětrnostní podmínky a trvanlivost. Kované a vyřezávané lavičky jsou však vždy ekologické v zahradě jakékoli stylizace, zejména kombinované - ty, které kombinují několik materiálů najednou.

Druhy laviček pro zahradu a chaty pro umístění

V důsledku toho mohou být všechny prodejny rozděleny podle typu.

Lavičky parketové

\ t

Tyto lavičky stojí vždy před vstupem do domu a hosté mají často odpočinek. Pro tento typ je obvyklé zvolit materiál, který by byl v souladu s výzdobou samotné chaty - kámen, kování, dřevo. Jedná se o tradičně nejkrásnější lavičky pro dávání: na nich jsou vytvořeny fotografie celé rodiny a přátel.

Bílá prolamovaná lavička pro zahradu

\ t

Lavičky na vodu

Tyto lavičky se vždy nacházejí v blízkosti rybníka - rybníka, potoka, vodopádu nebo kaskády fontán. A takový nábytek by měl být pouze vodotěsné materiály - kámen, přírodní nebo umělé a betonové.

Prodejna plastů pro neobvyklé tvary

Jídelní stanice

Jídelní lavice jsou umístěny na jakémkoli místě v zahradě, kde se rodina může obvykle najíst: v hlubinách, vedle grilu na terase. Materiál může být jakýkoliv, ale zejména robustní a snadno se udržovatelný plast.

Klasická dřevěná lavička pro zemi a zahradu

\ t

Zahradní lavičky

\ t

Tyto lavičky slouží k tomu, aby milovníci mohli na zahradě pravidelně odpočívat. Proto by měly být umístěny blíže záhonu a lůžek. Jako materiál, dřevo, plast a réva se vejdou, které budou vypadat harmonicky na barevném pozadí kvetoucí zeleniny a pivoněk. Není těžké dělat takové lavičky pro dávání vlastníma rukama, zejména proto, že pro ně neexistují žádné zvláštní estetické požadavky.

Útulná lavička ve venkovském stylu

Relaxační lavičky

\ t

Tyto lavičky se nacházejí v nejkrásnějších zákoutích zahrady, kde nic neříká a okolní krajina odpočívá. Ideální materiály pro výrobu takových obchodů - strom a vinná réva.

Velmi krásná proutěná lavička

Sezónní lavičky

\ t

Tyto lavičky pro zahradu by měly být lehké a trvanlivé, pokud možno složité, aby mohly být čas od času přemísťovány - v horkém počasí ve stínu a na jaře nebo na podzim - na slunci. Nejlepší materiál pro ně je plast.

Letní obchod v pohádkovém stylu

Druhy laviček pro chaty a zahrady podle materiálu

U zahradních laviček se nakupují a vyrábějí vlastními silami nejrůznějších typů a materiálů.

Lavičky dřevěné

\ t

Obecně platí, že lavičky pro zahradu vlastními rukama mohou být zhotoveny z jakéhokoliv materiálu, ale krása a estetika, která přenáší přírodní dřevo, nelze napodobovat jiným materiálem. Tato přírodní textura dokonale doplňuje každou krajinu a vypadá vždy jen vítězně.

Roztomilá dřevěná lavička ve stylu brutalismu

Pokud se tedy pro zahradní lavičky bude jednat pouze dřevěná, pak je důležité dát v tomto případě výhodu nejodolnější proti hnijícím horninám. To je třešeň, líska, dub, týk, modřín a mnoho jehličnanů. A chránit takové lavičky před nepříznivými podmínkami, obvykle pokrytými barvou nebo lakem. Takže pro zahradu v rustikálním stylu se dokonale hodí některé hrubé lavičky z polen.

Kovové lavičky

\ t

Lavice z kovu - \ todolné a praktické. Jsou málo ovlivněn srážkami a dokonce i čas a péči o ně tak jednoduché, jak je to možné. Jediný problém laviček - kovovou lovci.

Romantické kované lavičky

, ale celý kovové lavičky mají možnost podívat se monumentální, zatížit prostor. A toto - nedostatek komfortu a určitý stupeň komfortu. Proto jeho příměstských oblastí, kde lepší zapálit jemné variace. Tak, lavice s komplikovaným designem se perfektně hodí do formální zahrady a vintage styl, ale kované minimalismu bez závitu a vzory budou dobře kombinovat s přírodním stylu. Zahradní styl ocení moderní železné lavičky.

kamenné lavičky

Hlavní výhodou kamenné lavičky - to je jejich trvanlivost a pevnost. Tato možnost je považována za ideální ty, kteří chtěli dělat všechno po celá desetiletí, „vnoučata odpočinku.“ A jako materiál pro kamenné lavičky často považována křemenec, žula, mramor bílé a barevné.

Kámen lavice s hladkým povrchem

Například v zahradách a venkovské krajiny styl lavičky mohou bezpečně dát na hrubý kámen, zatímco v krajině pravidelné fit styling obchod pouze s dokonale hladkým povrchem, a to vždy s řezbami.

plastové lavice

Bez zvláštní požadavkem na vysoké estetické plast - nejvýhodnější a výhodná volba. Hlavními výhodami - je přenosnost, snadnost a široká barevná škála. Ale ne designer jistě lavičkyDělat plast nebude nazýván dekorativním prvkem. Je však možné uvažovat o volném, sezónním a rozpočtovém řešení.

Dřevěné schodiště z bílého plastu

\ t

Z jakých plastových obchodů nebyly vyrobeny, je důležité je ozdobit: měkké barevné polštáře z nejzábavnějších barev, roztomilé svítilny, zavěšené zvony a, samozřejmě, obklopující květiny se všemi létajícími živými tvory.

Viz články pro podobná témata:

 • Kachlová dlažba - kontrola a odkládání
 • Terasy - terasovité desky a zahradní parkety
 • Umělecké kování - sbírka fotografií a skic
 • Původní nápady pro zahradu a letní sídlo - vysíláme fantazii do zahradní zahrady
 • Pokládání překližkových desek vlastníma rukama - technologie a stupně
 • Solární svítilny - klasifikace a příklady instalace