Lázeňský dům s rámovou technologií

Rám technologie v konstrukci venkovských domů šetří a čas potřebný k vybudování objektu, a peníze. Existuje celá řada dalších důležitých výhod: nízké náklady na výstavbu základny a dlouhé podmínky nečinnosti budovy. Za zmínku stojí také ekologická čistota domů pro rámovou techniku, komfort a úplná bezpečnost pro obyvatele rámových domů.

Obsah
  1. Výhody rámových kleneb
  2. Konstrukce a dekorace dřevěné rámové vany
  3. Co si vybrat pro dřevěnou koupel?

Výhody rámovacích koupelí

Je ještě výhodnější vybudovat pohodlnou koupel pro rámovou technologii. Taková lázeň se rychleji zahřeje a déle drží teplo, takže při provozu budou náklady na jeho ohřev výrazně nižší. Praxe také ukázala, že lázně s technologií rámu mají delší životnost.

Její vlastník v první po uvedení do provozu po dobu 25 let rozhodně nebude muset řešit velké opravy stěn, stropů a podlah. To znamená, že vysoká kvalita konstrukce při nízkých nákladech a zkrácení termínů - to vše pro mnoho příznivců lázeňských procedur je argumentem pro rámovou koupel.

Konstrukce a dekorace dřevěné rámové vany

\ t

Konstrukce základu jakékoliv dřevěné rámové konstrukce je dána terénem a typem půdy vybrané lokality. Celková hmotnost konstrukce je však v každém případě menší než v lázni kulatiny nebo dřevěných trámů. Proto nemůžete kopat jámu nebo zákop podPásové základové koupele, a to na základě betonových cementových trubek naplněných betonem.

Pro takový základ, studny 1,2-1,5 metry hluboké. Pak jsou tyto trubky instalovány v těchto studnách. Je velmi důležité, aby byly před nalitím písku a litím betonu pečlivě předem vyrovnány. Pak jsou opatrně zastrčeni.

Pod rámovou lázní se tvoří základ a za použití betonových polštářů. Přímo na nich je položena cihla a hydroizolace ve dvou vrstvách ruberoidu. Z výše uvedeného je upraveno antiseptické ložisko.

Konstrukční rám vany je nosná základna. Přineste to, zpravidla, z desek, ošetřených antiseptickým. Při výpočtu rozměrů desek je třeba vzít v úvahu nejen funkci zajištění garantované únosnosti, ale také velikost zvoleného ohřívače. Vrstvy ohřívače jsou umístěny mezi regály rámu, takže by neměly být větší než šířka desky v tloušťce. To znamená, že celý "nádivek" by měl být umístěn přesně uvnitř.

Spodní a horní obložení rámu, jakož i rohové regály, jsou obvykle vyrobeny ze silnější desky nebo nosníku. Před instalací spodní popruh je izolován od základu, kterým se vrstva ruberoid. Krok pro mezilehlé regály je zvolen s ohledem na zvolený rám lázně.

Vnější i vnitřní obložení rámu také zajišťují pevnost celé konstrukce. Různé možnosti zpracování - další výhodou při výběru technologie rámové konstrukce. Opláštění vany lze provést naprosto bez jakéhokoliv materiálu: vlečka, deska, dekorativní dlaždice jakékoliv velikosti. Stěny mohou být dokonce omítky nebo raženy srubem a lázeňský dům bude navenek odlišný od sekaného.

Nejodpovědnější fází výstavby lázně pro rámovou technologii je její izolace. A úkolem není jen správný výběr materiálu, ale také přesné dodržování technologie při jeho instalaci. Jako ohřívač lze použít jak pěnu, tak polystyren, pinazol a desky na bázi minerální vlny.

Extrudované pěnové polystyreny mají prakticky nulovou odvodňovací kapacitu a slouží jako vodní bariéra pro nepřekonatelnou bariéru. Desky z nich jsou upevněny zevnitř do rámu rámu pomocí montážního lepidla a prostory jsou vyplněny montážní pěnou.

Z vnitřní strany lázně zakryjte fólii pro parotěsné zábrany vrstvou fólie na jedné straně. Fólie je umístěna uvnitř místnosti. Všechny spoje se lepí páskou. Vrstva kovové fólie odráží teplo a pára rychle získává teplotu. V horní části filmu je stěna pokrytá tlustým proutím.

Nejvhodnější je umístit jej horizontálně - to poskytne stěnám vyšší pevnost. A výměna páry a výměna vzduchu stěnami takových "termosek" chybí, takže byste měli věnovat zvláštní pozornost dobré ventilaci.

Co si vybrat pro dřevěnou koupel?

Dřevěné koupele se tradičně budují buď kombinací parní lázně a dřezu, nebo oddělením mycích zařízení a parků. Koupele prvního typu jsou velmi kompaktní a levné. Vana jsou druháTypicky je zpravidla také prostorný salonek, který může mít bar, bazén, kulečník a další vybavení. Takové velké lázně jsou zvláště výhodné pro stavbu na rámové technologii. Stavba umožňuje ztělesnit jakoukoliv architektonickou fantazii zákazníka.

Co si vybrat při stavbě dřevěné lázně: nosník nebo rám? Co se liší technologií stavby zarámované lázně od konstrukce sauny s paprskem?

U dřevěných van, postavených na rámové technologii, jsou všechny hlavní výhody rámových domů obzvláště důležité:

  • Rám může být zkrácen za několik dní a nevyžaduje smrštění. Dřevěné rámové domy proto zesílí a rychlost výstavby vám umožní ušetřit peníze
  • .
  • Pro izolaci rámové vany si můžete bez omezení zvolit jakýkoliv moderní izolační materiál, v důsledku tepla, páry a hydroizolace je konstrukce velmi vysoká.
  • S využitím technologie rámové konstrukce existují nové příležitosti pro vytváření originálních architektonických forem. To je obzvláště důležité, když je vybudován velký kulturní a rekreační komplex.

V důsledku toho se rámová lázeň vyrobená v souladu s technologickými normami ukáže jako teplejší a hospodárnější než dřevěná vana z kulatiny. To lze tvrdit alespoň proto, že hodnota koeficientu tepelné vodivosti dřevěné stěny je od 0,13 do 0,15, u moderních izolačních vložek je řádově vyšší.