Léčit lodžii vlastními rukama

Po zasklení lodžie nebo balkonu přichází okamžik, kdy by se majitelé pokojů měli rozhodnout, jak budou používat další metry čtverečních obytného prostoru.

Tyto odrazy jsou příjemné, protože v dodatečném prostoru se může ubytovat dílna a konzervatoř, a jen stůl, na kterém můžete být rádi, že si můžete vypít šálek ranní kávy nebo čaje.

Tváří v tvář podlaze lodžie

Obsah
 1. Vlastnosti zpracování lodžií
 2. Zpracování různých materiálů
 3. Výběr materiálu pro povrchovou úpravu
 4. Nuance při zpracování lodžie různými dekorativními materiály
 5. Tapeta a malba při zpracování lodžie
 6. Metody dokončování podlahy a stropu lodžie

Vlastnosti zpracování lodžií

\ t

Zdobení lodžií vlastníma rukama - třídy nejsou příliš zatěžující, jejich oblast je zpravidla malá a můžete ukázat svůj vlastní vkus. Materiály i v tomto případě jsou vybírány s fantazií, potřebují dost, a proto cena nehraje tak důležitou roli.

Při rozhodování, jak nakládat s lodžií, je důležité vzít v úvahu, do jaké míry je chráněna před povětrnostními vlivy a izolována, výběr materiálů a způsob práce na jejím uspořádání bude záviset na ní .

Před ošetřením by měla být lodžie řádně izolována a připravena konstrukce pro upevnění dokončovacího materiálu

.

Jsem rád!

Bez ohledu na to, jak dobře byl izolován vnitřní prostor, lodžie zůstává lodžií, v létě bude vždy horká a v zimě chladnější než v pokojích.

Proto jsou zde požadavky na konečnou úpravu materiálů odlišné, musí vydržet jak sluneční světlo, tak vliv kondenzace.

Velká pomoc v této práci může poskytnout video na internetu - zpracování lodžie. Lodžie je na míru, ale mnoho rad může být užitečné.

Zpracování různých materiálů

\ t

Výběr materiálu pro povrchovou úpravu

Zpracování vlastní lodžie je možné použitím různých materiálů, které jsou dnes nabízeny ve stavebních hypermarketech a trzích.

Jako takové mohou hovořit:

 • obložení;

Lodžie zdobená dřevěným proutím

 • panely ze sádrokartonových desek;
 • korkový kryt;
 • vodotěsná překližka;
 • MDF panely;
 • dekorativní přírodní nebo umělý kámen;
 • plastové panely;
 • dlaždice;
 • sádra;
 • tapeta.

Následující materiály se považují za nejodolnější vůči výkyvům teploty a vlhkosti:

 • dekorativní přírodní nebo umělý kámen;
 • dlaždice;
 • kortikální povlaky;
 • obložení, vodotěsné as antiseptickými impregnacemi;
 • vodotěsná překližka.

V některých případech má smysl kombinovat několik druhů materiálů pro konečnou úpravu.

Nuance při zpracování lodžie různými dekorativními materiály

Zpracování plastových panelů

Vlastnosti různých materiálů při zpracování lodžie:

 • Tváří v tvář lodžii s plastovými panely - velmipraktická a levná možnost . Jsou odříznuty pomocí jednoduchého řezáku, vyrobeného z fragmentu plátěného nože pod pravítkem, s dalším poškozením, nejsou hrozné ani kapky teploty, ani vlhkost, a navíc jsou dokonale umyty.
  Upevnění přilehlých pláten se provádí pomocí "spike-groove" zámku, takže instalace nevyžaduje zvláštní školení.
 • Stejná technika zpracování a při použití na lodžii dřevěná podšívka, která je však dražší . Zde však existuje možnost volby, že je možné koupit panely třídy B nebo C, které jsou vyrobeny z neshodného dřeva, a trochu zkroucené, aby se dosáhlo zcela estetického vzhledu. Strom je dusný materiál, vyžaduje impregnaci a případně lakování.

Zpracování loggie ze sádrokartonových desek

\ t
 • Pokud je úkolem vytvořit lakonické prostředí bez záblesků uvnitř zasklené lodžie, je nejlepší použít panely ze sádrokartonu , většinou odolné proti vlhkosti.

Jsem rád!

Nasaďte spáry, můžete jednoduše malovat stěny vodou ředitelnou barvou pro vnější práci, nebo vložit tapetu.

 • PVC panelyjsou velmi krásné, vyrábějí se v široké škále různých barev a textur.
  Při nákupu je nutné zůstat na mrazuvzdorných odrůdách, obvyklých pro provoz při pokojové teplotě, a v případě přehřátí mohou ztratit své vlastnosti.
 • Vývrtkyjsou krásným, ekologickým materiálem, který vlastníspeciální zvukové a tepelně izolační vlastnosti, baktericidní vlastnosti a nebojí se slunečního světla.
  Je pravda, že není drahý, ale vzhledem k tomu, že zpracování lodžie bude prováděno vlastníma rukama, a to je poměrně snadné, pak to obecně nebude stát ani tak sumu.

Korek při zpracování lodžie

\ t
 • MDF panely- drahé a odolné vůči účinkům tepelných a světelných faktorů materiálu, mají mnoho výhod: trvanlivost, různorodost barev a reliéfů textur.
  Existuje však také nevýhoda - cena často „přeteče“. Pokud je volba stále volena ve prospěch MDF, je třeba mít na paměti, že nářadí je potřeba, protože ruční ostré materiály mohou všechno zničit, protože panely jsou poměrně drahé. Pravidlo je "Měření sedmkrát", dokud nikdo nezruší.
 • Sidingje moderní materiál pro ty, kteří uvažují o tom, jak udělat lodžii. Vlečka je kovová a plastová, pro vnitřní potřeby je dost velká.
  Dobrá věc je, že jeho pokládka může být kombinována s izolací balkonů a lodžií, protože to stačí jen položit pod skleněnou vlnu a antikondenzační fólii.
 • Přírodní a umělé obkladové kamenymohou vytvořit skutečně jedinečné interiéry, které simulují úhel hliněné chýše v džungli pro zimní zahradu a zeď starého hradu, ale je to něco jiného?
  Jedním z typů tohoto materiálu je speciální cihla, která vytváří dojem hrubého zdiva.
  Je to velmi stylové, ale musíte vzít v úvahu přizpůsobení vybranéhozpůsobů návrhu celkové vnitřní výzdoby bydlení.

Tapeta a malba při zpracování lodžie

Zpracování tapet

Nejdostupnější způsoby dekorace interiéru. Tapety na lodžii se vybírají tak, aby nevyhořely, ale neměly by být příliš těžké, jinak pod vlivem vlhkosti, která rychle kondenzuje. Zvláštní požadavky na rovnost povrchu, takže tato metoda může být kombinována s dříve zmiňovanými sádrokartonovými deskami.

Malba odhalí všechny nedostatky léčby, takže pokud je výplň použita jako vyrovnávací vrstva, pak by měla být dobře utěsněna.

Jsem rád!

Barva je nejlepší použít ten, který je určen pro venkovní práce, je perfektně uchováván po mnoho let.

V každém případě tato metoda zahrnuje předběžnou izolaci a vysoce kvalitní hydroizolaci.

Způsoby dokončování podlahy a stropu lodžie

Dokončení lodžie s dlaždicí

Nejpraktičtější podlahou lodžie je dlaždice. Dlažba pro lodžii je vybrána tak, aby ladila se zbytkem barevné situace, podlaha je umístěna hrubší, což vylučuje klouzání, dokonce i ve vlhkém stavu .

Pro stropní obložení neexistují žádná zvláštní pravidla. Může být zavěšena, prostá omítka, sestavena z plastových panelů nebo z jiného materiálu. Nejdůležitější je, aby se „netlačili“ na ty, kteří jsou pod ním, a nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je, aby to bylo světlo.

Technologie zpracování lodžie je maláse liší od obložení interiéru bytu, proto, pro ty, kteří se samostatně zabývají opravami bydlení, nebude pracovat kvalitativně as chutí vybavit lodžii.