Lepidlo na keramické obklady

Lepidlo na dlaždice

\ t

Pro každého majitele bytu jsem se rozhodl provést opravy v mém domě vlastníma rukama, abych ušetřil peníze nebo sám sebe uplatnil, mohu říci následující:

Nebojte se experimentovat - ve skutečnosti, s moderními nástroji a stavebními materiály, se z opravy stane vzrušující, někde dokonce příjemné, dobrodružství, jehož výsledek se stane dobře organizovaným, vhodným pro vás na všech 100% bytech.

Sto procent, protože design a zpracování jsou prováděny osobně. A nebudete schopni zpracovat obydlí s materiálem, který vzhled nebo kvalita nemá rád.

Cílem mého příběhu je takový stavební materiál. Kvalitativní a jednoduché, s nimiž se vyrovná i profán v případě opravy.

Obsah
 1. Lepidlo na keramické obklady
 2. Oblast působnosti
 3. \ t
 4. Příprava lepidla na dlaždice
 5. Tipy pro "mistry"

Lepidlo na keramické obklady

Roztok lepku je založen na obvyklém šedém cementu. Výrobci například často vyrábějí směs mikroskopických strouhanek z celulózy. Plnivem je písek z jemných zrn, obvykle křemen.

Konstrukční směs se snadno používá a proces kreslení je velmi jednoduchý, takže ji zvládne i opravář, který začal opravovat vlastními rukama.

Lepidlo na dlaždice je velmi hospodárným materiálem v práci a mohu si stále uvědomit jeho dlouhou životaschopnost po vaření, která trvá až půl hodiny.

Příprava řešení pro prácinevyžaduje zvláštní dovednosti. Snadno se mísí s vodou, tvarování v důsledku hmoty, která má absolutní plasticitu a vysokou schopnost, má homogenní konzistenci.

Lepidlo na dlaždice má vysoký poměr adheze s téměř libovolným povrchem. Při použití lepidla na dlaždice, při ošetřování stěn nebo podlah budete mít jistotu, že dekorativní materiál bude bezpečně upevněn.

Stavební materiál se doporučuje používat v místech, kde je povrch v kontaktu s potravinami, protože je šetrný k životnímu prostředí, protože obsahuje pouze přírodní složky.

Oblast působnosti

\ t

Lepicí dlaždice je určena pro pokládku keramických obkladů a dlažeb, jakož i pro instalaci "keramiky" na fasády budov.

Pro použití tohoto řešení se doporučují tyto druhy základního materiálu:

 • cihly;
 • beton;
 • standardní cementový pískový potěr;
 • anhydridový potěr;
 • cementová nebo cemento-písková omítka;
 • GVL nebo GKL;
 • sádra.

Všechny tyto materiály, před použitím lepidla, doporučujeme ošetřit hlubokým penetrací, aby se dosáhlo nejlepší přilnavosti lepidla k povrchu.

Příprava lepidla na dlaždice

\ t

Příprava roztoku

\ t

Aby se získala směs připravená k použití, vezměte si čistou nádobu o objemu nejméně 15 litrů, naplňte ji polovičním obsahem 25 kg balení suché směsi, nalijte 3 litry vody a smíchejte s tryskou mixéru na vrtáku.

Míchejte až dozískat homogenní, bez hrudek hmoty, konzistence husté zakysané smetany. Je-li to nutné, přidejte vodu, pokud je hmota příliš hustá nebo suchá, když je tekutá.

Lepidlo na dlaždice se nechá zrát po dobu 5 minut, aby se všechny organické složky zcela rozpustily ve vodě a pak se znovu promíchaly v mixéru.

Tipy pro "mistry"

Odstranění přebytků zubovou špachtlí

Lepidlo na keramické dlaždice se aplikuje na povrch, který má být ošetřen běžnou stěrkou. Poté přebytečný materiál odstraňte pomocí zubové stěrky.

V důsledku takových manipulací jsou na stěně nebo podlaze vytvořeny lepicí pásy na dlaždice o určité výšce, tloušťce a ve stejných intervalech. Velikost článků převodového nástroje může být odlišná a závisí na velikosti keramické dlaždice.

Roztok naneste na plochu stěny nebo podlahy, kterou můžete zpracovat během 10 - 15 minut. Tato doba závisí na stupni nasákavosti podkladu (což je důvod, proč je potřeba ošetření základním nátěrem - úroveň absorpce vody snížena) a podmínky uvnitř místnosti (teplotní režim, přítomnost větrání, vlhkost).

Je třeba poznamenat, že jakákoli adhezivní kompozice obsahuje cement, který ve vlhkém stavu může způsobit drobné poškození otevřených ploch kůže. Proto se řiďte bezpečnostními pokyny, pracujte v rukavicích a používejte ochranné brýle, abyste předešli nechtěnému poškození očí při vystříknutí.