Listová břidlice a její typy

Obsah článku

 • PVC břidlice
 • Azbestocementová břidlice a její odrůdy
 • \ t
 • Cementová břidlice vlastními rukama
 • Asfaltová břidlice
 • \ t
 • Plechy pro zastřešení
 • \ t
 • Montáž střešní krytiny
 • Materiály střešních krytin jsou vyrobeny z kovu, azbestocementu, polyvinylchloridu a směsí obsahujících asfalt. Desky z azbestu a cementu se používají ve stavebnictví již století a dodnes zůstávají relevantní.

  ?

  Obsah
  1. Nůžky na PVC
  2. Azbestocementová břidlice a její odrůdy
  3. Cementová břidlice vlastními rukama
  4. Asfaltová břidlice
  5. Plechy pro střešní krytinu
  6. \ t
  7. Montáž plechových střešních krytin

  V poslední době získala popularita plastový břidlicový list polymeru. V soukromé výstavbě se nejčastěji používá k zakrytí skleníků a skleníků, uspořádání zimních zahrad, baldachýnů nad altány a bazény, jako jsou markýzy nad vchodem do domu. Tento materiál je k dispozici jak v plochých fóliích, tak i ve vlnité vrstvě, která se podobá břidlice z azbestového cementu. Kromě toho výrobci vyrábějí speciální druh břidlice z plastu "Bio", který je určen pro skleníky a skleníky.

  Plastový posuvník se liší od běžného jevu tím, že:

  • má vysokou odolnost proti korozi;
  • je možné řezat, ohýbat, vrtat a přibíjet hřebíky;
  • má vysokou mechanickou pevnost a nízkou hmotnost;
  • hopropustnost světla blízko skla;
  • dobře se drží;
  • má vysoké zvukotěsné vlastnosti.

  Navzdory skutečnosti, že cena plastů z břidlicové desky je prakticky stejná jako sklo, její kvalita několikrát překračuje poslední materiál, i když životnost skla je vyšší.

  PVC břidlice

  ?

  \ t

  Azbestové cementové desky se vyrábějí ve formě ploché břidlice a používají se především pro stavbu uzavíracích konstrukcí, ale mohou sloužit také jako střešní krytina. Břidlice z azbestového cementu může být dvou typů - lisovaná a nestlačená. Tento materiál je široce používán v chemickém průmyslu díky své odolnosti vůči účinkům agresivního chemického prostředí. Materiál je nenákladný a snadno se instaluje a plocha plechů umožňuje rychle postavit potřebné struktury. Hlavní výhody:

  • vysoká odolnost proti agresivním a chemickým účinkům;
  • dobrá tepelná a zvuková izolace;
  • nízké náklady;
  • snadnost instalace.

  Lisy se liší vysokou požární odolností, ale její tepelná a zvukotěsná kvalita je nižší než u nestlačené břidlice.

  První typ se nejčastěji používá pro stavbu uzavíracích konstrukcí vyžadujících vysokou požární bezpečnost.

  Listová břidlice je k dispozici v různých velikostech a lze ji objednat u výrobce pro jednotlivé velikosti.

  Tloušťka plechu se pohybuje od 6 do 30 mm. Břidliceplochý list má standardní velikost listů:

  • 150 ^ 100sm;
  • 175x113sm;
  • 200x150 cm;
  • 300 x 150 cm.

  Cena listové břidlice závisí především na jejím typu (lisované je dražší), velikosti písmen, zakoupeném objemu, vzdálenosti dodávky.

  Lisovaná plochá břidlice

  Nejčastěji se břidlice skládají z azbestu a cementu jako střešní krytina vyráběná vlnou. Nejrozšířenějším osmivlnným deskovým skenerem jsou rozměry: délka-175cm, šířka-113cm, hmotnost cca 20kg, tloušťka plechu 4,8mm.

  ?

  Cementová břidlice vlastními rukama

  Vlastní břidlice se vyrábí následujícím způsobem:

  Jako forma se použijí alespoň dva listy tohoto břidlicového nebo profilového plechu požadované velikosti a polyethylenové fólie, protože břidlice je vyrobena ve velikosti.Materiálem pro výrobu domácí břidlice bude cement a hustá, hustá bavlněná tkanina.Lze použít jako tkaninu, plátno, plachtu nebo pytlovinu. Technologie samoobslužné břidlice spočívá v tom, že bavlněná tkanina je impregnována cementovými mléky, načež je fólie uložena ve předem nanesené šifře s vrstvou impregnovanou tekutým cementem ve dvou vrstvách a je opět potažena polyethylenem shora a je lisována druhou vrstvou břidlice.

  Tímto způsobem lze po uchopení a úplném vyschnutí cementu získat jeden list samonosné břidlice. Když přejíždíte několik vrstev tkaniny s polyethylenem, je zde příležitost, jak to udělatněkolik listů břidlice. Pro formulář můžete použít v minulosti, staré břidlice nebo listy z vlnité lepenky. Výsledná samonosná střešní krytina musí být pokryta speciální barvou, aby se snížila její pórovitost a prodloužila životnost.

  ?

  Asfaltová břidlice

  Nedávno se objevil nový druh břidlice, vyrobený na bázi asfaltových materiálů. Je to dobrá alternativa k azbestocementovým vrstvám, vzhledem k nízkým nákladům. Jedná se o tzv. Ondulin euroshift a.

  Skleněná vlákna nebo skleněná vlákna jsou impregnována speciálním asfaltem, aplikuje se polymerní vrstva s barvicími pigmenty, což vede k zastřešení různých barev, což umožňuje, aby byla střecha estetičtější.

  Kromě toho má bitumenová břidlice nižší hmotnost než azbestový cement, což umožňuje opravu střechy bez odstranění starého nátěru a nezesílení střešního systému . Tento materiál má dobrou zvukovou izolaci a mechanickou pevnost. Vzhledem ke svému tvaru, podobně jako azbestový cement, se instalace břidlicových desek z materiálů obsahujících asfalt provádí stejným způsobem jako jakýkoliv jiný zvlněný střešní materiál.

  ?

  Plechy

  Břidlicové železo, dříve vyrobené ze železných kovů, se díky své nízké odolnosti vůči korozi rychle stalo nevhodným. Moderní technologie však prodloužila životnost tohoto typu střešní krytiny až na 50 let za předpokladu, že je správně instalována.

  Plech může být také přičítán kovovým materiálům s profilem ve tvaru vlny nebo lichoběžníku. Je vyrobena z tenkého plechu válcovaného zinkem, potažena polymerními kompozicemi a má různé barevné odstíny a odstíny.

  Tento materiál byl také široce používán díky nízkým nákladům, životnosti a snadné instalaci.

  Kovová břidlice vydrží značné teplotní výkyvy, aniž by ztratila své provozní vlastnosti, má vysokou mechanickou pevnost a nízkou hmotnost ve srovnání s břidlicí azbestového cementu. Jednoduchá zinkovaná břidlice se nedoporučuje používat v kyselých a alkalických prostředích bez odpovídajícího ochranného nátěru.

  Kovová břidlice

  \ t

  ?

  \ t

  Pro správné zařízení břidlice plechu na střeše je nejprve nutné řádně vytvořit mřížku s přihlédnutím k hmotnosti zvoleného typu břidlice, rozměrů a profilu.

  Listy jsou stohovány zdola nahoru, přičemž je nutné vytvořit lesy za hranicemi sítě - římsou o rozměru 300 mm štítu - 120 mm. Pro všechny typy břidlic je mřížka opatřena mezerami. U břidlice asfaltové, se sklonem střechy do 10 stupňů, je mřížka uspořádána jako pevná podlaha. Také velikost lezeckých plechů závisí na úhlu střechy. Je-li úhel sklonu střechy 10 stupňů, pak klapka jedné řady nad druhou bude 300 mm a svislé listy by se měly překrývat se dvěma vlnami.

  V rohu svahu střechy 15stupňů a více klapek horizontálně bude 150 - 200 mm, svisle jedna vlna. Pokud první řádek začíná stohováním celých listů, pak druhý a všechny následující spárované řádky musí být naskládány na polovinu listu.To znamená, že svislá čára listů jedné řady by měla zapadat do středu celého listu následující řady.

  Vložení šroubů nebo hřebíků s připevněním břidlicových listů by mělo být provedeno s takovou přesností, aby nedošlo k poškození samotného materiálu, ale stačí ho pevně spojit se saténem. Použijte gumové podložky pro upevnění prvků, abyste vytvořili maximální těsnost střechy.

  Koník pro břidlici je vyroben z pozinkovaného kovu samotného nebo použitý při výrobě továrny. Výrobci vyrábějí oddělené tvarové části azbestového cementu, asfaltových materiálů a kovů, které samozřejmě budou na střeše vypadat lépe a estetičtěji než domácí.

  Ale být kobylkou, aby se zajistila těsnost prostoru pod střechou, aby se zabránilo pádu sněhu a deště.