Litinové radiátory: základní technické vlastnosti a doporučení pro výběr

Obsah
 1. Obsah
 2. Pocta tradici nebo skutečným přínosům? ?
 3. Co nás vybírá litinovou baterii?
 4. Charakteristika?
 5. Vybalení a kontrola litinové baterie NOVÝ STI (VIDEO)?
 6. Domácí nebo dovážené? ?
 7. Nevýhody a nevýhody?
 8. Kvalita a vzhled?
 9. Litinové červené radiátory?
 10. Dílčí modely nové generace?
 11. Instalace. Jak sbírat radiátory?
 12. Proč zvolit litinu? ?
 13. Srovnání účinnosti hliníkových a litinových radiátorů?
 14. Cena?

Obsah

 • Pocta tradici nebo skutečným přínosům?
 • Charakteristika
 • Vybalení a kontrola litinové baterie NEW STI (VIDEO)
 • Domácí nebo dovážené?
 • Nevýhody a nevýhody
 • Kvalita a vzhled
 • \ t
 • Litinové retro radiátory
 • Sekční modely nové generace
 • \ t
 • Instalace. Jak sbírat tepelné radiátory
 • \ t
 • Proč zvolit litinu?
 • Srovnání účinnosti hliníkových a litinových radiátorů
 • \ t
 • Cena
 • \ t

Litinové radiátory se vyznačují největší silou mezi zástupci velké rodiny topných zařízení

.

Pocta tradici nebo skutečným přínosům? ?

Co nás vybírá z litinové baterie?

Teplota v domě, bez ohledu na sezónu, by měla být taková, aby nepociťovala nepohodlí ani při silném mrazu na ulici. Takový pocit může zajistit pouze kvalitní infrastruktura zásobování teplem. Topení radiátoryv celém systému vytápění hrají velmi malou roli. A nejen Rusko, ale i řada dalších zemí upřednostňuje jiné než železné baterie, které se v naší zemi staly jakousi tradicí. Volba však není neopodstatněná.

Litinové radiátory se zpravidla používají po dlouhou dobu - desetiletí, zatímco v odpadech jsou nenáročné, nevyžadují zbytečné náklady na opravy a údržbu. Litinové baterie jsou nejodolnější a trvanlivé, například litina nad všemi ostatními materiály je odolná vůči vysokému tlaku, stejně jako všechny možné nečistoty, které jsou obvykle ve formě tekoucí vody.

Charakteristika?

Je možné uvažovat o mnoha různých technických kritériích, které by bylo důležité zvážit a které by určily nejvhodnější typ radiátorů pro sebe. Uvažujme o nejdůležitějších, bez kterých nemůžeme dělat.

Musím říci o parametrech přenosu tepla. Závisí na velikosti místnosti připravené k vytápění. Také pro mnoho lidí je důležitá váha jedné části litinového radiátoru a váží hodně, jak chápete, a pokud z jednotlivých částí postavíte jednu baterii, může se stát, že bude ve velkých rozměrech zcela nesnesitelná. Tak například, pokud instalujete baterii ve 2. patře, je lepší umístit oddělené sekce předem, jinak může dojít k problému s přepravou na místo instalace. Také potřebujete znát velikost sekcí, to je šířka, hloubka, výška a další parametry.

Vybalení a kontrola surového železa NOVÝ STI (VIDEO)?

Pro jednotlivcevenkovské domy budou plně vybavené zařízení na 6 atm. Pro výpočet tepelného výkonu radiátorů, abyste pochopili, která baterie je dostatečně přijatelná pro každou konkrétní budovu domu, můžete použít velmi jednoduché pravidlo:

Moderní litinové radiátory

 • S jednou vnější stěnou a jedním oknem v místnosti stačí 1 kW tepelného výkonu na 10 metrů čtverečních. metrů čtverečních.
 • Pokud jsou v místnosti dvě vnější stěny a jedno okno, pak bude optimální výkon 1,2 kW na 10 metrů čtverečních. metrů čtverečních.
 • Se dvěma vnějšími stěnami a dvěma okny areálu potřebuje více kapacity - 1,3 kW na 10 metrů čtverečních. metrů čtverečních.

V souladu s tím, v případě místností s většími prostory, zvyšte výkon v poměru ke zvýšení počtu úseků.

Samozřejmě je možné použít sofistikovanější metody výpočtu. Ale zpravidla pro domácí účely a to je dost.

Domácí nebo dovezené? ?

Pro výpočet počtu sekcí potřebných pro váš pokoj je nutné znát informace o tom, kolik KVT vyrábí jeden díl litinového radiátoru. A zde přichází v platnost potřeba pochopit rozdíly mezi dováženými a domácími železnými radiátory.

Klasika. Radiátory МС-140, jejich pracovní tlak 9 atm., Lisovací tlaky - 15 atm. Takové radiátory se používají již mnoho let. Jejich kvalita již byla testována časem. Litina má dobrou (i vynikající) tepelnou vodivost. To je neutrální k drtivé většině chladiv. Litinové radiátory jsou přesně to, co mohouaplikovat i v systémech s nízkým nebo znečištěným chladivem.

Na domácím trhu existují radiátory různých výrobců, mezi nimi nejen ruské, běloruské, ale také prezentované modely z jiných zemí. V případě potřeby lze zakoupit litinové baterie z Turecka, České republiky, Itálie, Anglie, Španělska. Zrušení dovážených modelů je zřejmě především kvalitativnější. To se však odráží v dalších parametrech. Jeden a tentýž výkon lze tedy získat na menších úsecích úseku (např. Lze uvést následující údaje: kapacita MS-140 - 1,3 l, radiátor TERMO (společnost Viadrus, Česká republika) - 0,8 l - rozdíl se zdá být dostačující v objemu slušné, s výkonem zařízení prakticky rovným). Navíc dodávané ze zahraničí mají litinové radiátory obvykle hladký vnitřní povrch, což zase snižuje hydraulický odpor.

Vysoká odolnost proti korozi, která umožňuje úspěšné použití železných radiátorů v otevřených systémech, kde obsah kyslíku v chladivech obvykle převyšuje průměr a stěny visokie zabraňují otěru. To je obzvláště důležité, když chladivo obsahuje značné množství pevných částic. Všechny litinové radiátory se zpravidla prodávají v obchodní síti barevné nebo naložené antikorozním povlakem.

Nevýhody a nevýhody?

Téměř "Designer Radiators from Pig Iron. Modely v retro stylu jsou obzvláště oblíbené u moderních spotřebitelů

.

Zdá se, že litinové radiátory na všech stranáchnení špatné Jejich nevýhodou je, že nejsou velmi odolné vůči hydraulickým otřesům.

Všechny ruské a běloruské exempláře (na rozdíl od analogů ze západu) vyžadují malbu povrchu a průsečíky uzlů. To je však stále neznamená, že by mohli konkurovat dováženým kolečkům za cenu.

Při spalování na tuhá paliva pro litinové radiátory charakterizované zvýšenou setrvačností. V Rusku však tento bod vůbec nelze považovat za mínus pro naše chladné zimy.

Kvalita a vzhled?

Někteří argumentují, že litinové radiátory jsou v současné době obzvláště populární, například že teplo, které vyzařuje, je mnohem užitečnější než z jiných typů radiátorů. Tady nebudu soudit, ale obecně, co pro vás? Ať tak či onak, pokud jste zastavili volbu na litinové verzi, můžete si dnes vybrat stylový vzhled ve formě - například v retro stylu. Dnes jsou tyto designérské baterie vyráběny mnoha výrobci a vypadají jako takové modely docela pěkně.

Litinové retro radiátory?

Dílčí modely nové generace?

Měli by jim věnovat zvláštní pozornost. Jedná se o kompaktní modely - jednolitinové, dvoukanálové a tříkanálové sekční radiátory vyráběné v Rusku, které patří do nové generace nouzových případů, mají poměrně zajímavý originální design, který umožňuje jejich použití v jakémkoli místě a stylu. Tyto modely mají stejné zlepšené vlastnosti tepelné ochrany, které se překrývajípro maximální délku výklenku okna. I v malých místnostech s kompaktním výklenkem okna, nebo dokonce i v jeho nepřítomnosti, může použití takových radiátorů minimalizovat prostor, který zabere topný systém.

Poměr konstrukce a základního výkonu série bateriových havarijních situací se optimálně používá při vytápění různých budov a staveb. Který obecně dovoluje je přiřadit k perspektivním topným zařízením domácího výrobce.

Sekční radiátory z moderní ruské řady SS jsou vyrobeny ze šedé litiny metodou odlévání v písčitých hliněných formách v pecích s vysoce kvalitní automatizací, což umožňuje sledovat kvalitu a udržet vysoké vlastnosti výrobku. Svislé okraje sekcí poskytují vysokou tepelnou návratnost. Esteticky a hygienicky moderní litinové radiátory jsou také znatelně zlepšeny, přinejmenším proto, že nejsou žádné zbytečné dutiny, kde je možné hromadění prachu.

Instalace. Jak sbírat radiátory?

Proč zvolit litinu? ?

Při volbě litinové baterie je nutné, je-li to možné, vzít v úvahu všechny specifikace, které jsou popsány v pokynech výrobce. To pomůže při instalaci, aby se zabránilo rozbití materiálu ve švech a spojích.

Pokud jde o jejich účinnost - o tom není pochyb, je poměrně vysoká. Přibližně 70% tepla uvolňovaného do okolního vzduchu je distribuováno zářením a pouze zbývajících 30% je způsobeno konvekčním teplem.

Litinové radiátory - optimální volba z mnoha důvodů. Litina v termických termínech je inertní.Samozřejmě, že již tedy rozcvičení před topnou sezónu, ale vzhledem k této vlastnosti takové baterie by si měly zachovat a přenosu tepla do vzduchu je příčinou prodloužení doby zahřívání akumulátoru na začátku topné sezóny, ale na druhou stranu, vzhledem k setrvačnosti železo baterie Dokáže uchovávat a přenášet teplo prostor vzdušného prostoru na delší dobu v případě nouzového vypnutí. V této situaci, jiné typy radiátorů (hliník, ocel nebo bimetalové) zastavit mnohem rychlejší oteplování.

Ze srovnání účinnosti hliníku a litinové radiátory?

Litinové baterie jsou považovány ze stejných důvodů, nejlepší volba v bytech vícepodlažních budov. Po náhlém vypnutí krátce DH nestane. A v této situaci, jen železo baterie může tento nepříjemný jev téměř nepostřehnutelné.

Cena?

Zde se samozřejmě hraje určitou roli i cena. On-železo baterie je nižší než radiátory moderních kovových slitin. Je-li nutné vybavit dům a dokonce i ve dvou patrech, že ekonomika výrazně roste.