Lopata slaniny: děláme si vlastní

V zahradnictví existuje několik pracovních nástrojů, které se týkají, ne-li v každé, téměř každé operaci. Násypka pro jízdu na hřebenech, hrábě pro vyrovnání terénu a sbírání pokosené trávy nebo stopky, vidlice pro převrácení kompostu nebo zvednutí rostliny ze země a samozřejmě zahradní lopaty. Lopatkový bajonet je obdélníkový - nepostradatelný nástroj pro upínání, tvarování hřebenů, oddělování hlíz a kořenů. Obecně platí, že zahradnictví bez něj je prakticky nemožné. Dnes budeme hovořit o typech, způsobech výroby a použití různých typů lopat.

Obsah
  1. Použití
  2. Video "Lopatky lopaty pro město"
  3. Jak udělat
  4. Požadovaný materiál
  5. Výběr formy lopaty
  6. Délka dříku a materiálu rukojeti
  7. Video «Výběr lopaty z nerezové oceli»

Použití

Rozsah použití lopat je tak velký, že pouhé přečtení možných způsobů použití bude trvat několik hodin. Navzdory tomu, že v dětství mnoho z nás vidělo použití pouze jednoho (maximálně dvou) typů lopat, jsou pro různé zemědělské práce vhodné různé druhy tkanin, tj. Pracovní část nástroje. Lopata bajonet je obdélníková - přímo používaná při zahradnických pracích.

Má obdélníkové plátno a na konci je rukojeť speciálním perem pro pohodlnější zachycení. Zahradní lopatka tohoto typu je vhodná pro všechny druhy prací, zejména pokud je dobře naostřená. Materiál pro výrobu tkanin - kolejniceoceli Ačkoli titanová odrůda získává v poslední době na popularitě, protože je o něco jednodušší.

Kmen lopaty je zkrácen - mezi motoristy získal velkou popularitu, protože netrvá dlouho. To je také skvělé pro lidi s nízkou výškou - délka řapíku umožňuje použít bez poškození zad a svalů. Stejně jako plátno pro obdélníkovou lopatu se používá železnice nebo titanová směs k vytvoření kbelíku kratších lopat.

Teleskopická lopatka je v podstatě zkrácený a konvenční hybrid. Vzhledem k tomu, že délku řapíku lze během práce upravit, je vhodná pro osoby různého postavení. Teleskopická lopatka je vhodná pro práci s pevnými, jílovitými půdami, což umožňuje vyřezávat kořeny, vykopávat zákopy a formovat lůžka. To znamená, že je určen k provádění všech druhů zahradnických a stavebních prací.Tvar čepele se volí v závislosti na typu ošetřované půdy.Pro uvolněnou nebo písčitou půdu je tedy vhodnější použít obdélníkový kbelík, zatímco pro pevnou hliněnou půdu je lepší pracovat se zaobleným hadříkem.

Video "Lopaty lopaty pro město"

Přehled videa různých typů a typů zahradního nářadí.

Jak udělat

Ve věku progresivního vývoje vědy a techniky není montáž lopaty tak složitá. Nemusíte hledat materiál, nést ho do kovárny, počkat, až bude plátno postaveno podle vašich představ. Stačí jít do nejbližšího obchodu se zahradním inventářema vybrat komponenty. Nákup může být připraven lopaty lopaty a náhradní díly. Například bajonet lopata bez kliky - prodávány ve všech částech světa.

Požadovaná látka

Materiál listové čepele hrají klíčovou roli v tom, jak snadné to bude fungovat. Jedním z nejdůležitějších faktorů - tendence ke korozi. Souhlasíte s tím, je-li několik týdnů po zakoupení plátno je pokryt rzí je nejen těžká práce, ale také uvažovat o hozený „fuč“ peněz.

nejoblíbenější materiál pro výrobu - ocelové zábradlí. Navzdory skutečnosti, že tento nástroj bude těžké, bude vám sloužit po mnoho let, a to zejména v případě, že kvalitní ocel. Ocelový plech dlouho udrží pevnost (tj tkanina nepraskne z ničeho). Při výběru bloku v obchodě veden zvukem - dobrá ocelový kroužek, když udeřil.

Druhý nejoblíbenější materiál - titan směs. To titan základní materiál snižuje hmotnost nástroje a jeho adhezní vlastnosti v kontaktu se zemí. Kbelíky tohoto materiálu mají obvykle ohyby. Ze zřejmých nevýhod - tkanina neohýbá, a tak může prasknout velké úsilí.

na konci seznamu materiálu - nerezové oceli. Kromě zvýšené odolnosti vůči korozi, nerezové oceli, nerezové oceli, je robustnější ve srovnání s nízkouhlíkové oceli. Zvýšená pevnost umožňuje delší použití nástroje pro práci bez obav o neplánované náhradní plátnem.

Výběr formy korby

Tvar lopaty je dalším důležitým momentem po určení materiálu, ze kterého je vyroben. Povrch tkaniny musí být hladký, bez viditelných vad, třísek a trhlin.

Konvenční lopatkové lopaty mají pravoúhlý tvar, který se používá hlavně pro písek, jemný štěrk, tj. Sypké materiály. Nepostradatelný asistent při přípravě hnojiv nebo betonových směsí. Ploché ploché plátno s posuny, které zabraňují hromadění zeminy. Ideální pro přerušení půdy, kopání půdy na podzim nebo při vysoké vlhkosti.

Kbelík na odklízení sněhu je podobný sovku, ale má více útoku a hloubky. Lopata pro pojezdovou lopatu má zaoblené hrany, vzhledem ke stopce je pod úhlem 45 stupňů. Taková lopatka pohodlně čistí místo, kopá malé zákopy, jamy, díry.

Délka dříku a materiálu rukojeti

Držák hřídele má vliv na výkon a snadnost použití. Hlavním kritériem pro výběr řapíku je jeho výška. Při výběru se ujistěte, že držák musí být o 10 cm nižší než ohyb ramene nebo loktů.

Dřevo je nejběžnějším materiálem pro výrobu sloupů. Ujistěte se, že na dřevěné rukojeti nejsou žádné praskliny, uzly a praskliny, které by vám mohly ublížit. Obvykle se používá borovice, akácie, dub, modřín. Plast není méně populární, ale křehčí než dřevo. Plastové řízky jsou mnohem jednodušší, ale nejsou vhodné pro mnoho tvrdých pracímateriálů.

Ocel je volbou pro fyzicky silné lidi. Tento zásobník není snadné rozbít, ale zároveň s ním bude mnohem těžší se s ním vyrovnat. Rukojeť nebo hrot zásobníku je volitelná položka, ale práce je mnohem snazší. K dispozici jsou tvary ve tvaru písmene D, kruhové a trojúhelníkové. Jeho hlavním účelem je snížit rotaci lopaty během provozu, tj. Kopat jámu a házet zem, nebudete se bát, že se držitel ve vašich rukou otočí nahoru a země se vrátí do jámy. Pero také pomáhá řídit fyzickou námahu, zejména při práci s pevnou zeminou nebo hlínou. Materiál pro výrobu nejrůznějších - ocel, dřevo, plast.

Nejlepší je vybrat dřevěné rukojeti: ruce se na nich nebudou držet, sníží se pravděpodobnost zlomení nebo zlomení, můžete pracovat při jakékoliv teplotě. Jak vidíte, sbírání vlastní lopaty je jednoduchá záležitost. Hlavní věcí je rozhodnout se s přední částí díla, nakoupit komponenty a během několika minut je sestavit do hotového nástroje pro úpravu domácnosti nebo stavebních prací. Tato volba vám umožní nastavit parametry nožů co nejvíce, což zase výrazně zvýší produktivitu a radost z práce.

Video «Výběr lopaty z nerezové oceli»

Zobrazit video s doporučeními pro výběr lopat.