Ložnice pro malé pokoje

V sadě nábytku pro ložnici tradičně patří určitý seznam položek pro odpočinek, ubytování každodenních předmětů a doplňků. Velký počet sad s minimálním nebo rozšířeným rozsahem nabízí obchodní síť. Mohou zahrnovat: postel, noční stolky, šatní skříň, komodu, zrcadlo na zeď nebo toaletní stolek, toaletní stolek, pouf, židle, stoličky.

Obsah:

 • Obecné požadavky na registraci
 • \ t
 • Prvky spacího nábytku
 • \ t

  Obecné požadavky na konstrukci

  Prvky z navrhovaných souprav jsou praktické, provedené v jediném barevném řešení, s přihlédnutím k požadavkům zvoleného stylu. Nicméně, ne všechny byty mají dostatečnou velikost k instalaci moderní, krásné a praktické kit. Jak vyzvednout ložnice sady pro malé pokoje, takže majitelé byli pohodlní k odpočinku, a byt nevypadal jako sklad věcí?

  Práce designérů, architektů přesvědčivě ukazuje, že s existujícími požadavky na zpracování, umístění správně navrženého nábytku, můžete dosáhnout skvělých výsledků a získat co nejvíce vybavení, a to i v malých místnostech o rozloze 12 metrů čtverečních. m.

  Pro zvětšení ložnice je důležité uspořádat interiér tak, aby měl co nejvíce prostoru.

  Design

  Pro tyto účely může být dobrou volbou minimalistický designový styl:

  • podkroví;

  • Japonština;

  • hi-tech;

  • Skandinávský;

  • Art Nouveau;

  • techno.

  S největší pravděpodobností nebude možné v těsné místnosti umístit hotovou náhlavní soupravu se standardním vybavením.

  Nábytek na míru

  Nejlepší možností je objednat nábytek s přihlédnutím k jednotlivým vlastnostem místnosti. Aby se maximalizovalo uvolnění centrálního prostoru, stojí za to zaplnit volné plochy v rozích, výklencích, zavěsit velké police nebo skříně nad postel.

  Barevný gamut

  Volbou barvy stěn a nábytku potřebujete vědět, že bohaté, tmavé barvy vyžadují velké místnosti, ale lehké zabarvení vizuálně rozšiřuje okraje, což činí místnost atraktivnější a útulnější.

  Malé místnosti mají samozřejmě nízké stropy. Pokud nemohou být fyzicky zvýšeny, musíte se pokusit to udělat vizuálně. Dobrý výsledek dává bílé nebo velmi světlé stropy.

  Stropní konstrukce

  Velkou příležitostí k vytvoření efektu vysokých zdí jsou moderní zavěšené systémy sádrokartonových desek nebo typy stropů.

  S jejich pomocí můžete v interiéru ztělesnit úžasné nápady pro výzdobu místností různých úrovní složitosti.

  Osvětlení

  Je velmi důležité mít dobré osvětlení malé místnosti. Vzhledem k tomu, že ložnice je určena pro nejúplnější obnovu sil, duševní rovnováhy, celá myšlenkana to by mělo být zaměřeno vytváření interiéru.

  Další údaje

  Často se stává, že v malém bytě vedle postele je třeba zařídit pracovní stůl.

  Aby místnost nezasahovala do ostatních, měla by mít místnost několik úrovní osvětlení: obecné, zonální.

  Můžete nastavit stojací lampu nebo stojan na nočním stolku, stolní lampu nebo lampu nad pracovištěm, útulné LED podsvícení pro večerní odpočinek.

  Nábytek pro malou místnost by měl být funkční. Měla by odstranit nahromadění zbytečných předmětů, ponechat pouze ty praktické a nezbytné prvky, příslušenství. Pokoj může zdobit stylová svítidla, fotografie, obrázky na stěnách.

  Barva nábytku by měla být v souladu s ostatními částmi interiéru, může být kontrastní nebo zdobená odstínem stěn.

  Vizuálně roztažte fasády prostorového nábytku lesklým nebo zrcadleným povrchem.

  Prvky spacího nábytku

  \ t

  Základem místa na spaní by mělo být místo pro odpočinek. Je to nejlepší, když je to pohodlná postel.

  Vzhledem ke skromnému prostoru v místnosti je nepravděpodobné, že by se tam mohly umístit vzorky velké velikosti a neobvyklého tvaru.

  Můžete si koupit standardní model vyzvednutím pěkné matrace s ortopedickými vlastnostmi. Pro zvýšenífunkčnost, stojí za to věnovat pozornost odrůdám se zásuvkami, které zabírají volný prostor pod postelí.

  V případech, kdy není možné umístit masivní lůžko, mnozí vidí výjezd při nákupu pohovky.

  Moderní modely jsou poměrně pohodlné z hlediska rekreace a nezabírají mnoho místa ve složeném stavu.

  Mladí lidé s inovativním přístupem, kteří si přejí vytvořit originální a jedinečný design v malé místnosti, aniž by se omezili na úroveň komfortu při spaní, mohou využít variantu skládání postele.

  Skříň je nezbytná i v malé ložnici.

  Moderní konstrukce s posuvnými dveřmi nebudou mít velký prostor a zrcadlové obložení umožní vizuálně odpojit stěny a opustit těžkopádné držení nebo velké zrcadlo.

  Záclony a truhly jednotlivých velikostí a tvarů pomáhají stylizovat místnost a zajišťují dostatek místa pro uložení velkého množství ložního prádla a potřeb pro domácnost.

  Malý pokoj s originální ložnicí se může stát útulným, funkčním pokojem s moderním nábytkem a podmínkami pro dokonalý a pohodlný pobyt.

  Přečtěte si také: Spací souprava pro malou ložnici, Malý design ložnice - Foto, Standardní velikost manželské postele