Malování stěn v kuchyni bez vysokých finančních nákladů + foto

Chci se podělit o své osobní zkušenosti, jak učinit Váš interiér zajímavějším, a to pomocí malování stěn v kuchyni. Kromě toho, moje metoda nevyžaduje velké finanční náklady.

Takovou mini-opravu lze provést do 4 dnů. A to nejen ve vlastním obytném prostoru, ale i v pronajatém bytě, jak jsem se odvážil udělat. Myšlenkou bylo osvěžit kuchyň, přidat lehkost do interiéru a trochu stylizace do Provence, přidávat květinové prvky.

Pro malování stěn v kuchyni jsem potřeboval následující materiály:

  • super bílá barva na bázi vody, používaná Snowflake. Jeho vlastnosti jsou vhodné pro kuchyňskou místnost - odpuzující vlhkost, bez zápachu a prachu;
  • akvarel. Každá barva se vám bude líbit. Vybral jsem si oranžovou a modrou;
  • válec s měkkým povlakem;
  • tři kartáče. Dva umělecké - široké a tenké, pro kreslení prvků malby. Je lepší, když jsou syntetičtí, nenechají chlupy na obrázku. A jednoduchý, středně velký štětec k malování hlavního pozadí stěn na těžko přístupných místech válečku;
  • nátěrová páska, mísy pro malování různých velikostí.

První věc, kterou musíte udělat, je nakreslit náčrt vašeho návrhu. Už jsem byl sklizen předem. Základna pro malování stěn byla koncipována v květinově růžových tónech, rozdělených do barevných zón - horní koruna, spodní část růžových stěn.

Připravit podklady

Volné pokoje z nábytku a nástěnných polic. Samostatné lakováníSkotská stěna do zóny tak, aby byly jasné hranice různých barev pozadí. Je třeba poznamenat, že dřívější obklady stěn byly také přikrývkou a překvapivě je lepidlo na takovém povrchu velmi dobře udržováno.

Na fotografii jsou dva typy pravého rohu kuchyně - nalevo je označení lepicí páskou na starém krytu a částečný začátek zbarvení pozadí v růžové barvě a na pravé straně je celý povrch této kuchyňské plochy natřen válečkem pojatých barev.

Druhá polovina mé kuchyně. Na levé straně je její dřívější vzhled a na pravé straně jsou všechny police odstraněny, roh se již začíná reinkarnovat. Jak vidíte, spodní část stěny již našla svou světle růžovou barvu a vrchol v očekávání změn pastelových kortexů.

Nátěrová páska po malování stěn by měla být odstraněna a pruh ponechán na ozdobení. Pračka a kamna také prováděly práci, vše je růžové.

Příprava nátěru

\ t

Stojí za to říci, v jakých proporcích a jakým způsobem je nutné rozředit bílou barvou kolo. Abych získal barvu chrpy, přidal jsem na půl litru bílé emulze celou čajovou lžičku. A pro růžový odstín, 3 porce pro stejné množství bílé barvy.

Je třeba doplnit ne všechny najednou, postupně. A po každém přídavku velmi pečlivě promíchejte.

Oživujeme stěny s květinovými motivy

Poté, co je pozadí obrazu připraveno, můžete se rozloučit s válečkem. On věrně sloužil jeho vlastní, a moci “nechat bubliny” v nějaké misce. A vezmeme do rukou umělecké štětce a přistoupíme k nejzajímavějším. V mémpřípad je dekorativní mák. Jsou velké a ne příliš, otevřené a zcela válcované do nerozbitných pupenů.

Jak je vidět na fotografii, spodní část stěny je zdobena. Pokud nemáte dovednosti ve kreslení, pak můžete použít šablonu. Věřte mi, že to bude taky pěkné.

V procesu přípravy zdí jsem měl představu o "zapononitové" části stěny, jde na chodbu do pevné chrpy, aby se na ní vytvořily květiny v jiném barevném schématu.

Fotografie vlevo ukazuje, jak to mělo být, blízký plán červeného máku a to, co se ukázalo na žlutých fantasy květinách na jemném modrém pozadí. Podle mého názoru jsem si tyto květy kvetl ve fialovém měřítku.

Pod fotografií můžete vidět zeď bez malby a již se žlutými květy. Aby nedocházelo k průsvitnosti staré krycí stěny, musí být potažena ve třech vrstvách.

Oprava umění, kterou jsem udělal sám, po dobu dvou let mě těší, a moji hosté. Barvy nevymizely a nepraskly.

Je tu malá aplikace, kterou jsem přidal o něco později, připojil kolem potoka malý plexisklový list. Máky milují vlhkost, ale můj dekorativní vzhled není potřeba.