Malování tapety na strop sám

Malování stropních tapet pomocí měkkého malířského válečku

Je obtížné najít dekorativní materiál, který se používá častěji než tapeta. Na moderním trhu jsou různé typy, jejichž použití závisí na způsobu zpracování a typu opravy.
Kromě obvyklých vzorků, v současné době používá speciální tapety, určené pro další barvení.
Pokládání tapet a malování procesu stropu není složité, ale vyžaduje určitou přípravu a vývoj technologie. Také není zbytečné seznámit se s materiály pro práci a pravidly přípravy povrchu.

Obsah
 1. Druhy tapet pro malování
 2. Tapety na papír
 3. Tapety na plochu
 4. Čelní skla
 5. Lincruist
 6. Příprava betonového povrchu
 7. Příprava cihlových zdí
 8. Barvy pro nátěry tapet
 9. Nástroje
 10. Zbarvení tapet na flizelinu
 11. Vlastnosti malby vinylové tapety

Druhy tapet pro malování

Ve většině případů, při výběru dekorativních materiálů, tapeta zastaví volbu z důvodu jednoduchosti metody lepení.Vzhledem k tomu, že nakládání s tímto druhem práce může být prakticky jeho vlastními rukama, nevyžaduje to kromě toho velké dočasné a finanční náklady.
Je třeba poznamenat, že ne každý typ tapety je vhodný pro malování, protože musí splňovat určité požadavky a mít určité vlastnosti:

 • Alespoň jsoumusí být vyrobeny z vodotěsných materiálů
 • Současně dokonale absorbujte a udržujte barvu.

Použití zásobníku

Tapety na papír

Povrch papíru je nejčastěji opatřen potlačenými výkresy. Jejich tloušťka je o něco větší než tloušťka ostatních podobných materiálů a kromě toho se struktura skládá ze dvou vrstev.
Na trhu jsou papírové tapety, mezi nimiž výrobci uvádějí vrstvu pilin nebo štěpky.
Díky tomu je povrch opatřen reliéfním výkresem a vnější část je opatřena speciální vodoodpudivou směsí. Jejich fotografie se často nacházejí na stránkách internetových obchodů prodávajících dokončovací materiály.

Tapety na flizelin

Stejně jako u předchozích mají reliéfní strukturu povrchu, která napodobuje krajky a různé prokládání tkanin. Výrobek se skládá z flizelinové báze, která se aplikuje na pěnový vinyl.
Ve většině případů jsou tapety flizelinu bílé nebo malované v různých světelných tónech, což umožňuje zbarvení barviv v téměř jakékoli barvě. Pokyny pro jejich aplikaci jsou na každém balení.

Tapety ze skleněných vláken

\ t

Mají dobře definovanou strukturu, což je krásná imitace sítě, kmínu nebo jedle.
Vnější povrch je vyroben z tenkých skleněných vláken spojených určitým způsobem. Často se používá jako součást výzdoby při zpracování kanceláří a interiérů bytů.

Linchrust

Tento typ tapety se vyrábí pouze z přírodních surovin, v technologii, která se od roku 1877 nemění.
Jejich základ je vyroben z papíru nebo textilu a je potažen skladem, který zahrnuje vosk, křídu, lněný olej ze dřeva, mouku a malířství.
Dnes jsou tyto tapety považovány za nejdražší - cena jednoho role někdy dosahuje několika set eur.

Příprava povrchu betonu

\ t

Objem práce závisí na materiálu stěn, například povrchy betonu, nejčastěji potřebují pouze při spackingu. A omítky se provádějí v několika etapách: kresba polstrování, následovaná krytem hlavní vrstvy, tloušťka ne více než 6 mm
V cíli kryjí.
Takže:

 • Po zaschnutí omítky je povrch zarovnán špachtlí. Naneste ji ve dvou vrstvách, před každým povrchem ošetřete základním nátěrem (viz Primer pro strop - užitečná nutnost), což výrazně zlepší kvalitu dokončovacích prací.
  V poslední fázi jsou stěny a stropy zarovnány se smirkovým papírem.

Příprava povrchu stropu

Příprava cihlových zdí

\ t

Takže:

 • Veškeré práce začínají odstraněním starého zpracování.Opotřebované tapety jsou odstraněny pomocí akutní kovové špachtle.
  Stěny a stropy před tím, než je žádoucí navlhčit vodou. Pro to, co můžete použít měkký váleček a široké štětce - stejné nástroje se používají pro malovánístropní tapety.
 • Máte-li problémy s demontáží, můžete použít starou a osvědčenou metodu: stěny jsou navlhčeny vodou a na nich je zažehleno železem. Jak praxe ukazuje, ani ta nejodolnější lepidla nestojí před touto metodou.
 • Barva na vodní bázi může být promyta nebo nanesena na základní nátěr. Stěny a stropy, které jsou pokryty olejovou barvou, se čistí špachtlí, po které se stohují a brousí brusným papírem (viz Správné broušení stropu).
 • Jsou-li na stěnách praskliny a malé praskliny, jsou tato místa omítnutá. Jakmile je omítka suchá, stěny se stohují stejným způsobem, jak je popsáno výše.

Jak opravit tapety lze nalézt na mnoha internetových publikacích. Pak se pojďme zabývat tím, co barvy jsou použity pro malování tapety, protože článek, především, je o tom, jak malovat stropní tapety.

Nátěrové hmoty pro nátěry stěn

\ t

Tip: Zkušení stavitelé doporučují používat nátěry na bázi vody: latex, akryl nebo disperze. Liší se světelnou odolností, čistotou prostředí a nebrání pronikání vzduchu, tj. Stěny pod nimi „dýchají“.

V závislosti na účinku barvení se dělí na:

 • matný
 • lesklý.

Zbarvení stropních tapet s takovými barvami dodává povrchu výrazu a navíc je spolehlivým a trvanlivým povlakem. Barvy dělají z matného povrchu nejlepší, pokud je potřeba skrýt malévady na povrchu stěn a stropů.

Nástroje

Jak malovat tapetu na strop, nebo spíše co? K tomu můžete použít měkký váleček nebo postřikovač - vše záleží na ploše a tapetovém materiálu.
Rovněž bude třeba pracovat stabilní výškový žebřík.

Natírání stropů

\ t

Jsem rád! Před barvením začněte až po vysušení lepidla. Pokud se plánuje malovat staré tapety, v tomto případě bude nutné je předběžně očistit od prachu a odstranit (pokud existují) různé mastné skvrny.

Zbarvení flizelinovyh tapeta

Jak bylo uvedeno výše, barvy na bázi vody jsou vybírány pro práci.Jediným omezením je, že olejové barvy nebo barviva nelze použít, což může poškodit strukturu dokončovacího materiálu.
Jak malovat stropní tapety a získat intenzivnější barvu?
K tomu je třeba použít některé ze složitostí samotného procesu malby:

 • V některých případech se barvení provádí před přilnutím tapety.
 • Další možnost: naneste hladkou vrstvu barvy a otřete ji po celém povrchu měkkým hadříkem. To vytváří efekt hlasitosti.

Vlastnosti vinylové tapety

Jak malovat stropní tapety z vinylu? Jaké jsou zvláštnosti práce?
Jejich malba v mnoha ohledech je podobná léčbě flizelinovyh tapetu. V prvním případě můžete použít obraz na vnitřní straně.
Druhá možnost spočívá v silném barveníředěná barva Pro vinylové tapety jsou nejvhodnější pro akrylové barvy.
Barvení stropních svítidel ze skleněných vláken se provádí pomocí měkkého válce nebo kladky se všemi stejnými akrylovými barvami.Jejich bohatá paleta umožňuje vytvořit v místnosti atmosféru domova a pohodlí.
Pro podrobnější informace o všech podrobnostech procesu malování stropu můžete použít video materiály, které jsou na stránkách webu.