Materiály dokončovací pro koupelny - klady minus, vlastnosti stavebních materiálů

Dokončovací materiály pro koupelnu, aby z běžné místnosti - roh pohodlí pro majitele bytů. První věc, která upoutá pozornost osoby, která do ní vstupuje, je její zpracování, které může být provedeno v několika variantách. Dále se budeme zabývat tím, jaké materiály pro koupelnové úpravy lze použít.

Obsah
 1. Panely plastové
 2. \ t
 3. Barvy disperzní ve vodě
 4. Dekorativní omítka strukturální
 5. Skleněné tvárnice
 6. Pokládka bloků se provádí dvěma způsoby:
 7. Mozaika
 8. Tento materiál je rozdělen do několika poddruhů:
 9. Keramická deska

Plastové panely

Jejich hlavní výhodou je jednoduchost a rychlost instalace. Těsně před instalací PVC panelů v koupelně je nutné předem ošetřit povrch stěn speciálními směsmi, které jim dodávají odolnost proti vodě. Vytvořte lištu s lištami v sekci 20x40 nebo z profilu pro sádrokartonové desky a můžete zahájit instalaci. Více informací naleznete v našem článku "Povrchová úprava koupelen plastovými panely"

.

Koupelnové panely z PVC - vynikající řešení koupelí a toalet

Barvy disperzní ve vodě

\ t

Tento materiál je vhodný pro ty majitele domů, kteří preferují malované povrchy v interiéru. Takový materiál je z hlediska ekologie bezpečný, protože nevypouští škodlivé látky do ovzduší. Toto rozhodnutí je rozpočet a snadno realizovatelné.

Co se týče negativních vlastností tohoto druhu povlaků, lze z nich poznamenatpouze propustnost par, kterými může dojít k tvorbě nadýmání na natřeném povrchu. Chcete-li tento problém vyřešit, měli byste si koupit barvu s jednosměrnou propustností pro páry. Tato vlastnost umožňuje, aby vlhkost pronikla stěnami přes povlak volně a nedovolila, aby spadala pod kryt. Více v článku "Malování stěn v koupelně"

Zbarvení stěn v koupelně

Dekorativní omítka strukturální

\ t

S tímto dokončovacím materiálem pro koupelnu můžete skrýt malé vady povrchu stěn a vytvořit povrch s daným reliéfem. Dekorativní omítka je vhodná k zakrytí stěny, která se nachází na protější straně vany, která nedostane vodu. Dekorativní omítka je ideální pro maximalizaci přirozeného efektu, zdůraznění stylu vybraného interiéru.

Negativní stránkou tohoto materiálu je složitost jeho nahrazení něčím jiným. Stěnu drží velmi dobře. Před nanesením dekorativní omítky je nutné na ošetřenou stěnu vložit speciální papír. Díky ní lze tento dokončovací materiál snadno odstranit.

Dekorativní omítka v koupelně

\ t

Skleněné tvárnice

Jedná se o velmi dekorativní materiál, který se vyznačuje velkým množstvím druhů - rozptylem světla a jeho vodítky, vytvořenými ve tvaru obdélníků a čtverců, vyrobených ze skla barevného, ​​bezbarvého, bloků a tak dále. Původní vynikající kompozice jsou vytvořeny díky kombinaci produktů různých matrací,textura, průhlednost a kresby. Dalším pozitivním aspektem použití skleněných tvárnic je snadnost montáže takového zpracování.

Čalouněný nábytek v koupelně

\ t

Uspořádání bloků se provádí dvěma způsoby:

 • Použití speciálních modulů, plastových nebo dřevěných, ve kterých je každý ze skleněných tvárnic uzavřen v samostatném rámu. Díky tomu se toto pole jeví jako stejné a tempo jeho sběru je velmi vysoké.
 • Použití konzol ve tvaru kříže a cementové malty. Nemůžete použít hrubý písek, který je schopen poškrábat povrch skla.
 • Více v článku: "Skleněné tvárnice v koupelně"

  Mozaika

  Tento materiál je rozdělen do několika poddruhů:

  Mosaicje jedním z nejstarších stavebních materiálů a trendů ve výtvarném umění na naší planetě. Může se pochlubit širokou škálou barev a výběrem vzorů z různých designových studií.

 • Mozaika ze skla je nejpřístupnější forma, kromě toho, že je odolná vůči nejrůznějším aktivním chemikáliím, vyznačuje se pevností, odolností proti vodě a tepelnou odolností. Nejdražší typy skleněných mozaik jsou zdobeny polodrahokamy - aventurinem, jehož bod tání je stejný jako ve skle.
 • Mozaikové dlaždice. Je vyroben z českého skla se vzorem na zadním povrchu. Toto uspořádání umožňuje cítit extra objem ve spojení s vhodným osvětlením. Vyrobily se jen krásné obložené kulaté tvaryzpůsobem, který kopíruje vzhled mořských oblázků a vydává se v náhodném pořadí. Čtvercová mozaika je širší než ostatní a čím menší je velikost jednotlivých částí fragmentů, tím podrobněji jsou na nich detailněji zobrazeny obrázky a samotná mozaika.
 • Mozaika vyrobená z různých přírodních kamenů. Pro jeho výrobu se používají různé druhy kamenů, v případě jsou kusy mramoru, onyxu, žuly a jasperu. Je nesrovnatelně odolnější než analogy, vyžaduje však zvláštní péči. Mozaika by měla být vložena na obličej papírem a položena na lepidlo. Ihned poté by měla být odstraněna papírová základna. Rychlé odstranění papíru je nutné včas najít a nahradit oblasti mozaiky, které jsou vdané - popraskané, ucpané, stejně jako non-odpovídající stehy a další problémy. A aby se předešlo nesrovnalostem v oblastech mozaiky i v málo nápadných odstínech, vezměte si ji z jedné dodávky.
 • Mozaika v koupelně

  Keramické dlaždice

  \ t

  V naší době je tento materiál nejoblíbenější. Její pozitivní stránky jsou dobře známé - je praktická a nevyžaduje nic, zvláštní péči o sebe, nehromadí nečistoty, umýt. Kromě toho, keramické dlaždice do koupelny je žáruvzdorný, pod vlivem vysoké teploty se neroztaví, nevydává škodlivé látky a nepodléhá deformaci.

  Keramické dlaždice v koupelně

  \ t

  Tento materiál podléhá přísným požadavkům. ÚhlyKaždá dlaždice musí být správná a povrch je naprosto plochý. Při výběru dlaždice do koupelny je třeba věnovat pozornost v první řadě - jednotnému nátěru, bez nátěrů barvy a bělavým okrajům. Mnoho projekčních kanceláří vyvíjí originální řešení koupelnového vybavení. Každý seriózní výrobce každoročně potěší své zákazníky novými kolekcemi, které splňují nejnovější trendy ve světě stavebních modů. Zákazníci mohou materiál vyzvednout pouze podle svého vkusu a peněženky.