Materiály pro bednění pro založení sloupu domu a schéma jeho instalace

Při konstrukci konstrukcí s malou hmotností může být úspěšným řešením stavba základu ze sloupů. To je dáno tím, že se jeho konstrukce liší jednoduchostí a dostupností.

Tento typ nadace se doporučuje pro stavbu budov v komplexních půdách - bažinatých, rašelinných a písčitých. Pro stavbu železobetonových sloupů nadace je nutné použít bednění pro základ sloupu.

Obsah
 1. Popis bednění
 2. Materiály pro výrobu
 3. Střešní bednění
 4. Plechy a trubky
 5. \ t
 6. Dřevo a překližka
 7. Montáž a demontáž bednění

Popis bednění

Hlavním účelem každého bednění je poskytnout formu konkrétního řešení. Proto je nutné, aby bednicí systémy splňovaly následující požadavky:

 • musí být spolehlivé a stabilní, aby odolaly tlaku betonové směsi;
 • instalace a demontáž by měla být prováděna jednoduše a rychle;
 • Formy musí být utěsněny, aby se zabránilo impregnaci betonového roztoku.

Bednění pro základ sloupového typu může být:

 • Nesmrtelný. Toto řešení je vhodné, protože systémy se rychle montují a nevyžadují demontáž po dokončení stavebního procesu. Formy navždy zůstávají součástí návrhu a dále posilují odlévací konstrukci.
 • Snímatelný. Formuláře jsou vyrobeny z dřevěných nebo překližkových štítů. Po utěsnění betonového roztoku se bednění demontuje.

Materiály provýroba

Tvarové tvary pro sloupkové základy mohou být vyrobeny z různých materiálů. Nejčastěji se používá k vytvoření stromu nebo překližky nebo méně plechů. Je velmi vhodné použít jako hotové trubky vyrobené z polymerních materiálů nebo azbestového cementu.

Používejte je jako neodstranitelné formuláře. Pokud se plánuje použití vyjímatelných forem, pak se zpravidla používá dřevo. Stejný materiál je skvělý pro výrobu bednění pro základnu sloupu vlastníma rukama.

Pro montáž bednění lze použít desky o šířce 15-20 cm a tloušťce 25-40 mm. Kromě desek, pro montáž panelů použití:

 • dřevotřískové desky;
 • překližka s laminovaným povrchem;
 • ocelové plechy.

Jsem rád! Šroubové spoje a ocelové rohy se používají pro montáž tvarů z ocelových plechů.

Při umístění sloupového základu do husté zeminy lze použít bednění ze střešní krytiny. Tato možnost je častěji používána pro vrtací piloty, které jsou instalovány ve velké hloubce.

Střešní bednění

\ t

Na konstrukci sloupového základu lze použít trvalé štítové bednění tovární výroby. Jedná se o laminované překližkové desky v kovovém rámu, upevněné speciálním uzávěrem.

Štíty sbírají tvary o velikosti rovné vnějšímu průměru budoucího pilíře. Při použití standardního bednění není nutné nakupovat materiály pro montážformulářů, ale bude muset zaplatit za pronájem vybavení.

Plechy a trubky

\ t

K vytvoření sloupcových sloupů lze použít kovové trubky nebo plechy válcované do trubek. Tento materiál se používá pro stavbu neodstranitelných forem. Kovové formy dále posilují strukturu nadace a chrání je před negativními vnějšími vlivy.

Nejjednodušší je použití trubek požadovaného průměru. Z plechů o tloušťce nejvýše 0,8 mm ohněte tvar kruhového a čtvercového průřezu. Spoje hran se provádějí pomocí šroubů. Lze použít pro montážní úhly montáže, které jsou instalovány zvenku.

Dřevo a překližka

\ t

Dřevo a překližka - to jsou nejoblíbenější materiály pro stavbu bednění, včetně základů sloupů. Materiály jsou cenově dostupné a snadno se používají. Z materiálu sbírají štíty, z nichž pak tvoří krabice.

K zajištění hladkého a snadnějšího oddělení povrchu skříně od betonových povrchů se pro montáž používají hoblované desky nebo laminovaná dýha.

Montáž a demontáž bednění

Montáž bednění z desek se provádí takto:

 • je provedeno značení sloupců;
 • je vyroben šálek jam, jehož velikost přesahuje alespoň třikrát velikost konstrukčního sloupku;

 • je uspořádán pískový polštář;
 • ocelová konstrukce je smontována;
 • řezací desky a desky pro montážštíty;
 • Desky se musí rozmělnit podle dané velikosti;

Jsem rád! Na vnitřním povrchu panelů je připevněna polyethylenová fólie, takže se štíty po lepení lépe oddělují.

 • je nyní možné přistoupit k montáži bednění ze štítů sbírajících sloupkové formy;
 • provádí se lití betonu;
 • před demontáží může začít po ztuhnutí roztoku.

V důsledku toho lze bednění pro stavbu sloupového základu sestavit z různých materiálů. Pro vytvoření neodstranitelných forem dokonale připravených trubek, mohou být provedeny z kovu, azbestového cementu nebo polymerních materiálů. Pro vytváření odnímatelných forem, nejčastěji používaných dřevěných nebo dřevěných materiálů, jako je překližka.