Materiály pro měkké střešní krytiny: tmel, membrána, střešní krytinový materiál

Obsah článku

 • Střešní krytinové materiály
 • \ t
 • Polymerní membrány
 • Šindele
 • Střešní stěrky
 • \ t

  materiály pro měkkou střechu

  \ t

  Každý chce mít nad hlavou trvanlivou a spolehlivou střechu. Rozhodli jste se vybudovat si vlastní dům nebo na střeše opravovat? V současné době je měkká střecha nejoblíbenější mezi developery. Materiály pro měkké střešní krytiny jsou silné, pružné, vodotěsné, mají vynikající antikorozní, antiseptické a tepelné, zvukotěsné vlastnosti. Jsou ideální pro individuální rozvoj a pro střechy průmyslových, skladových a komerčních zařízení.

  Při výběru zvláštní pozornosti je nutné věnovat pozornost indikátorům mechanické pružnosti, trvanlivosti a pružnosti, jakož i tepelně odolným materiálům. Nemluvíme ani o dlouhověkosti, je to nejdůležitější z vlastností jakéhokoliv materiálu.

  ?

  Obsah
  1. Válcové střešní materiály
  2. Polymerní membrány
  3. Asfaltové dlaždice
  4. Střešní tmely
  \ t

  Asfaltové válcované materiály - nejlevnější, takže trh pro ně je velmi vysoká poptávka. Jejich aplikace je ve stavebnictví velmi rozšířená. Poskytují dobrou odolnost proti vodě jak na plochých, tak na šikmých střechách se sklonem do 45 °.

  Nejjednodušší je běžná střešní krytina - je to střešní karta impregnovaná asfaltem s použitím minerálního plniva. Následně se nanese potahová vrstva a vnější impregnace asfaltového bitumenu.Existují dva typy střešních krytin - střešní a impregnační. Střešní ruberoid se vyrábí na bázi husté lepenky. Doba jeho služby je pět let.

  Aby mohly být válcované materiály pro střechu delší dobu dodávány, na jejich lepenkové bázi přidejte skleněnou tkaninu, polyesterovou tkaninu nebo skleněná vlákna. Na tomto principu je vyroben ze skleněných vláken (sklolaminátové sklo, hydroizolace ze skla).

  Rubemast se vyznačuje vysokým obsahem asfaltu ze dna plátna. Může sloužit až 10 let.

  Výroba těchto materiálů tkaninami a dodáváním v rolích. Jejich šířka je obvykle jeden metr a tloušťka je do 6 mm, v jednom válci 10 metrů.

  ?

  Polymerní membrány

  Polymerová PVC fólie

  Geosyntetické (polymerní) membrány jsou rovněž materiály v rolích, ale jsou vyrobeny z různých polymerů. Z hlavní složky jsou nabízeny následující typy membrán:

  • termoplastický polyolefin
  • PVC (polyvinylchlorid)
  • EPDM (syntetický kaučuk)

  Moderní varianta asfaltového válcovaného materiálu je polymerní membrána (eurobobioid). Udělejte to na bázi syntetických (polyesterových) nebo skleněných vláken (ze skleněných vláken nebo skleněných vláken). Aplikuje se krycí asfaltová vrstva smíchaná s polymerními přísadami.

  Membrány jsou vyrobeny poměrně široce. Používají se na velkých plochách - střechách obchodních komplexů, velkých průmyslových a sportovních areálech. Jedná se o vynikající materiály pro opravu střechy. Současně bude minimální počet kloubů.

  Tato skrýšamateriál je pevný, elastický a odolný vůči různým atmosférickým srážkám. Výborně odolává teplu a silným mrazům, pokud je vyřešen třemi vrstvami. Můžete pracovat nezávisle na ročním období. Výrobci garantují servis těchto nátěrů bez oprav po dobu asi dvaceti let. Již se objevily TPO a PVC materiály simulující cín, mosaz a měď.

  Syntetické membrány jsou drahé střešní materiály, protože jsou dodávány ze zahraničí. Práce s nimi není nákladná díky technologii spojování plátna (vyžaduje speciální lepicí pásku). TPO membrány nižší než pružnost PVC membrán, které jsou špatně odolné vůči rozpouštědlu.

  ?

  Asfaltové dlaždice

  \ t

  měkké dlaždice

  \ t

  Další materiál obsahující asfalt - měkké dlaždice. Je vyroben z malých plochých plechů, které jsou řezány z asfaltových tkanin ze skleněných vláken. Na jednom listu jsou 3 nebo 4 dlaždice. Na trzích najdete velmi odlišné barevné řešení vytvořené s různými barvivy. Pro výrobu exkluzivních výrobků napodobujících přírodní obklady, pokryté mechem a lišejníky, jsou zřízeny některé výroby.

  Výroba různých forem byla upravena. K dispozici bitumen dlaždice vlnité, obdélníkové, šestihranné a další. písmen Tento materiál je jako umělý, ale je zařazen jako role měkkých materiálů. Vzhledem ke složkám a konstrukci patří k měkké střeše.

  Naneste asfaltovou dlaždici pouze na šikmou střechu s odchylkou větší než 10 °. Úhel může být někdy až 90 °stupňů Tyto hydroizolační materiály se používají k zakrytí stěn, vertikálně přilehlých ke střeše. Schopnost aplikovat na střechy různých tvarů, speciální složitosti a konfigurace (včetně trojúhelníkových a kopulovitých ploch) - hlavní výhodou asfaltových dlaždic.

  Tato dlaždice se podává 15-20 let. Má vynikající zvukotěsné vlastnosti. Při rekonstrukci střechy byly desky položeny přímo na povrch poškozených, vyčištěných připravených nátěrů.

  ?

  tmel na bitumenové krytiny

  \ t

  Zvláštní pozornost je věnována tmelu střechy. Jeho obrovskou výhodou je nedostatek spojů a spojů. Na povrchu střechy se vytváří homogenní a monolitický povlak.

  Přidání různých barviv před použitím nebo při výrobě dodá požadovanou barvu zakrytého povrchu. Pro lepší trvanlivost musí být vyztužena skleněnými vlákny nebo skleněnými vlákny. Pokud je to nutné, pak zcela, ale můžete selektivně, například na spojích střešních konstrukcí.

  Složení jeho bitumenového tmelu je vyrobeno z polymeru bitumenového polymeru. Dodává se v jedné a dvou komponentách. Lze dodávat sklad připravený k okamžitému použití nebo dvoukomponentní komponenty, které jsou skladovány odděleně po velmi dlouhou dobu.

  Tmely pro měkkou střechu se nastavují dvěma způsoby - za studena nebo za tepla. Hlavní výhodou použití horké směsi - rychlé vytvrzování kompozice. Střecha, takto vyrobená, se nazývá tmel. Kdy"Plnicí střecha" se používá pro tmely kalené za studena.

  Při obnově střešních konstrukcí se v poškozených prostorách střechy aplikuje horký tmel pro opravu měkké střechy. Je velmi důležité pečlivě provádět práce, aby byla zajištěna kontinuita povlaku a rovnoměrných vrstev.

  Materiály pro měkkou střechu provádějí hydroizolaci a zajišťují řádnou izolaci střechy. Chrání střešní krytinu před teplotními výkyvy, prodlužují životnost střechy. Hrají obrovskou roli při zlepšování mikroklima budovy.