Materiály pro úpravu stropů mohou uspokojit i kritiky umění

stropní zpracování - foto

Strop v bytě - velmi zábavná část místnosti. Pokud je prováděn naprosto stejně, nezajímá pozornost, ale pokud má defekty (například zkreslení), stává se stálým podnětem. Tuto skutečnost lze vysvětlit dnešním vzhledem mnoha způsoby, že zpracování stropu.

Možnosti dokončování lze rozdělit do dvou velkých skupin podle typu instalace. Uvnitř jsou způsoby zpracování stropu rozděleny podle typů a forem materiálů. Reprezentovat všechny palety metod zpracování může být takto:

 • Spojovací materiál pro základní strop:
  • vápno;
  • malování;
  • konečná úprava stropních tapet;
  • povrchové úpravy stropních desek.
 • Závěsné konzoly (závěsné stropy):
  • Modulární:
   • kazeta (rastr);
   • kolejnice;
   • mříž.
  • Obecně:
   • lepenka;
   • tah.

Uvažujme podrobněji o způsobech zacházení se stropy.

Základna pro montáž na strop

tapety na plochu - foto

Upevnění dokončovacích materiálů k základnímu stropu je relativně snadný způsob zdobení. Nevyžaduje výstavbu dalších staveb, což snižuje finanční náklady na materiál a dočasnou instalaci. Při instalaci materiálu na základní strop není zmenšena výška místnosti. Existuje mnoho různých dekorativních materiálů. Existují však určité nevýhody tohoto způsobu zpracování. Například kudrnaté struktury se neinstalují podobným způsobem. ExtrémněJe obtížné do nich umístit a zabudované prvky - lampy, větrací otvory atd.

Bělení je nejjednodušší a nejméně nákladný způsob, jak zušlechťovat strop. Jako dekorační materiál používáme šindel nebo vápno. Chcete-li je aplikovat na povrch stropu, použijte kartáče nebo válečky.

Malba - nejjednodušší způsob, jak zvládnout strop. Povrch je jednoduše natřen ve vhodné barvě. Je možné, samozřejmě, malovat není snadné - použít vzory, re-malovat obraz umělce - ale v tomto případě, náklady na zpracování se zvýší mnohokrát, zejména pokud najal pro tyto účely sami umělci. Jako možnost si na strop položte kopii slavného malířství K. Malevicha - a přijde levně a vkusně.

Dnes je možné stěny ošetřit nejen použitím nátěrových roztoků. Moderní materiály pro zdobení stropů mají odlišný tvar a princip upevnění.

Dekorace stropu dekorativní omítkou - video

Úprava stropů může zdobit horní část místnosti bez větších finančních a časových nákladů. Speciální stropní tapety skrýt nerovnosti, vytvořit atraktivní úlevu. V sortimentu najdete také tapety pro malování, jejichž barvu lze měnit nezávisle. Takové tapety jsou mnohem dražší než běžné stropy. A pokud se jejich barva změní umělci, strop se zlepší a vůbec letí do penny. Nevýhody dekorace tapety lze připsat praktickou nemožnost držet je sám: nejen že jsou těžké, ale také by měly být připevněny ke dnu svislé roviny.

Dokončování stropních obkladů je mnohem snazší držet se tapetou: desky jsou malé, porézní a jsou připevněny k silně sevřenému lepidlu. Odlehčení stropní desky může být libovolné. Nejčastěji se dlaždice lepí paralelně se stěnami nebo šikmo. Můžete také najít možnost s ohraničením. A s hranicí a šikmo.

Materiály dokončovací pro strop, s výjimkou upevnění přímo na povrch, mohou být namontovány na speciálně namontované profily.

Stropy zavěšené

\ t

falešný strop - foto

Upevnění dokončovacích materiálů na zavěšených profilech je druhou velkou kategorií způsobů zdobení horní části bytu. Stropy montované tímto způsobem se nazývají závěsné. Pro jejich instalaci je nutné na základovém stropě postavit konstrukci speciálních profilů, které budou připevněny k dokončovacím materiálům. Zavře základní strop se všemi jeho nepříjemnými nedostatky. V zavěšených podhledech mohou být instalovány různé vestavěné prvky: osvětlovací zařízení, větrací otvory, zařízení požární ochrany atd. Stropy instalované na zavěšených profilech však snižují výšku místnosti - to je pravděpodobně nejvýznamnější z jejich nedostatků.

Může se zdát, že takové stropy mohou být postaveny pouze odborníky, což je však zdaleka nejde. Montáž závěsných rámů a další úprava stropů vlastními rukama - poměrně běžná praxe.

Modulárnídokončovací materiály jsou malé. Jsou namontovány na stropě a tvoří síťovou strukturu podobnou stropním panelům.

Kazetové (rastrové) desky lze vidět na kancelářských stropech. Ale ne, samozřejmě, nejen tam. Kazetové stropy lze nalézt ve zdravotnických a vzdělávacích zařízeních, v nákupních a výrobních zařízeních. Tyto stropy jsou sestaveny z kazet - identického tvaru a velikosti desek. Pokud je jedna kazeta rozbitá, může být nahrazena podobnou, aniž by došlo k porušení integrity ostatních částí. Takové konstrukce mohou opakovat tvar hlavního stropu. Jejich velkou nevýhodou je zřejmě jen velká váha.

Stropy pásu jsou mnohem méně často kazetové, ale přesto je lze nalézt v obchodních halách, kancelářích, průmyslových prostorách atd. Moderní výzdoba stropu - je odchodem od starých, kteří přišli se způsoby, jak uspořádat stropní prostor. V tomto případě existuje způsob, jak instalovat kazety. Nové - montážní lišty. Vypadají zajímavější a stylovější než „kancelářské čtverce“.

Mřížové konstrukce na stropech jsou vzácné. Jsou, jak můžete hádat, z běžných kolejnic. Zadní strana mřížky může být pokryta jakýmkoliv materiálem.

Duté zavěšené stropy se liší od modulárního pevného povrchu dokončovacího materiálu. Úprava stropů v bytě by měla být prováděna co nejneobvykleji. Vnímané boční vidění, četné spoje modulárních materiálů mohou otravovat oči, když například člověk leží a čte knihu (to není v kancelářisedí na obrazovce počítače). Duté zavěšené stropy, vzhledem k monolitickému povrchu, vypadají klidněji a přesněji.

Stropy ze sádrokartonových desek se skládají z rámu a listů sádrokartonových desek. Celý povrch těchto stropů shpaklyutsya, takže to není vidět ani spoje, nebo místo připojení. To může být zdobené různými způsoby: vápno, malba, pokládka tapet, atd. Sádrové omítky je světlo samotné a v instalaci. Z ní je možné vytvořit stropy různých forem s mnoha vrstvami.

Stropy ve své konstrukci mají montážní profily (bagety) a látky, které se v nich táhnou. Na takovém návrhu můžete nakreslit obrázek. A vy můžete udělat obraz namalovaný stropem sám! K tomu jednoduše nastavte zrcadlový povrch. Samozřejmě, v tomto případě můžete nainstalovat nejen - složitou formu, s mnoha vrstvami.

Materiály pro konečnou úpravu stropu vašeho domova lze vybrat s přihlédnutím k několika faktorům:

 • výška místnosti;
 • odhadovaný rozpočet;
 • dostupnost volného času nebo příležitosti k práci na klíč;
 • osobní preference vizuálního designu.

Zdá se, že výběr stropních úprav je dnes velmi různorodý - můžete uspokojit i ty nejnáročnější dotazy. Je také důležité si uvědomit, že každý strop může být instalován ručně, což šetří týmům stavitelů. A pak se můžete chlubit přáteli: "On sám! A "Černý čtverec" také replikoval přesnou kopii! "