Materiály střešní krytiny


Materiály střešní krytiny

Materiály střešní krytiny jsou poměrně rozmanité. Patří mezi ně azbestové cementové desky (břidlice) a desky z dřevovláknitých cementů a moderní materiály střešních krytin jako onudura a ondulin.

Výchozím materiálem pro ně je běžný nebo barevný cement s přidáním azbestových vláken.

Kvalitativní charakteristiky azbestových cementových desek jsou trvanlivost, trvanlivost, odolnost proti vlhkosti, požární odolnost a vysoká odolnost vůči alkalickým vlivům.

Ploché azbestové cementové desky jsou vyrobeny z nezbarvených surovin, do kterých se přidává pigment. Mohou být lehké (netlačené), těžké (lisované), hladké, smaltované a ražené. Azbestové cementové desky se vyznačují lehkostí, požární odolností, odolností, odolností proti vodě, odolností vůči alkalickým vlivům. Azbestová vlákna přispívají ke zvýšení pevnosti výrobku.

Ploché azbestové cementové desky mohou mít délku 1200, 2500, 3200, 3600 mm, tloušťku 4, 5, 8, 10, 12 mm, šířku 800, 1200, 1500 mm.

Střešní zařízení se na začátku pokládá na souvislou mřížku diagonálně - jedná se o tzv. Ruskou metodu.

Pokud potřebujete zakrýt svahy a hrany listů, můžete řezat na kousky požadované velikosti. Aby bylo zajištěno, že střecha je spolehlivější, často se jedná o azbestové cementové desky nebo pergamen.

Široké azbestové cementové desky obvyklého profilu mohou být běžné, s následujícími parametry: hmotnost - 8,5 kg, tloušťka - 5,5 mm, plocha - 1200 x 686 mm, nebovyztužený o tloušťce 8 mm, o rozloze 1000 x 2800, výška vlny 50 mm. Vlnité listy ve srovnání s rovinami mají mnohem větší pevnost díky jejich bočnímu průřezu tuhosti.

Hlavní rysy montáže střešních krytinových materiálů

\ t

Při konstrukci střechy s takovým materiálem se zařízení spojitého vrtáku stává volitelným zařízením.

Standardní velikost vlnitých plechů o tloušťce 5,5 mm je 1200 x 680 mm

.

Hmotnost obyčejné břidlice je 8,5 kg. Kromě toho se vyrábí a zpevňuje, jejichž výrobky jsou ještě odolnější a odolnější.

Průmysl, kromě plechů, vyrábí rýhované prvky pro zakrytí žeber a střešní trávy.

Existuje plastová břidlice. Rozdíly z její střechy - lehké a pestré barvy.

Desky pro tlakové lití mají díky své vlnité vlnité ploše velkou životnost.

Rozměry desky jsou 1000 x 1095 mm, její hmotnost je 11,5 kg. Ve výrobě je lakován ve standardních barvách: černá, hnědá, červená, šedá.

Střešní materiály ondulin

Ondulin - vyrobený ve formě vlnitých plechů střešní krytiny.

Tento materiál je trvanlivý, trvanlivý, ekonomický a je poměrně malý z hlediska pracnosti.

Parametry jednoho listu: hmotnost - 5,7 kg, šířka - 950 mm, délka - 2000 mm. Doba služby ondulinu je poměrně dlouhá - 50 let.

Jednou z hlavních výhod tohoto materiálu je čistota životního prostředí, protože tomu tak neníobsahuje azbest a odolnost vůči negativním vlivům prostředí.

Střešní krytiny Ondur

Ondura- plošný materiál, při jehož výrobě se používá asfaltu a celulózové lepenky. Na vnější straně jsou listy koblih pokryty vrstvou speciální barvy. Při instalaci je nutné položit dodatečnou hydroizolační vrstvu z role materiálu. Životnost ondury ve srovnání s obvyklou pantoflí je menší a umělecké a dekorativní indikátory jsou mnohem vyšší.

Jsou vyrobeny z polykarbonátu nebo polyvinylchloridu. Tento materiál se liší poměrně vysokou dekorativní vlastností, ale jeho životnost je relativně malá - 10-15 let.

Místo opravy bytu vlastníma rukama.