Maurský trávník - vytváříme kvetoucí trávník

Když zmiňujete trávník před imaginárním pohledem na většinu, trávník se objevuje v přísném anglickém stylu, hustě osetý krátce oříznutou zelenou trávou. Takový trávník, samozřejmě, osloví míru pedantských osobností, které si cení všechny lakonické a monotónní. Pokud stojíte na křižovatce a na jedné straně chcete na svém místě vytvořit malý trávník, ale na druhou stranu nejsou zcela připraveni pravidelně odřezávat rostoucí trávu a jednobarevné zelené tóny vás vedou do zoufalství, pak byste se měli dozvědět o možných alternativa k obvyklé možnosti. Jedná se o maurský trávník, který se skládá nejen z bylin, ale také z mnoha jasných polních květin.

Obsah
 1. Obsah
 2. Historické kořeny maurského trávníku
 3. Výhody maurského trávníku
 4. Výběr místa pro kvetoucí trávník
 5. Příprava půdy
 6. Výsev osiva
 7. Péče o maurský trávník

Obsah

 • Historické kořeny maurského trávníku
 • \ t
 • Výhody maurského trávníku
 • Výběr místa pro kvetoucí trávník
 • Příprava půdy
 • \ t
 • Výsev osiva
 • Péče o maurský trávník

Historické kořeny maurského trávníku

\ t

Když v 7.-8. Století začaly arabské kmeny ze severní Afriky rozvíjet španělskou půdu, v Evropě byly poprvé v louce trávníky. Muslimští vládci chtěli vidět mezi elegantními růžemi a tulipány malé kousky louky, divoké vegetace,které by jim připomínalo jejich rodná místa. Takže v kopcích Španělska byl maurský trávník, který ve středověku získal obrovskou popularitu. S příchodem krajinářského designu parterových trávníků a samostatných záhonů však kvetoucí trávníky postupně vycházely z módy.

Kvetoucí louka - maurský trávník

\ t

Výhody maurského trávníku

V dnešní době, kdy se nový z nich stává zapomenutým starým, byly k dekoraci zahrady opět použity maurské trávníky. Co přitahují dnešní vlastníky půdy? Skutečnost, že se jedná o přesnou podobu divokých polních trávníků, což je zvláště důležité při současném tahu do všech přírodních i přírodních oblastí.

Kromě toho je možné vybavit kvetoucí trávník na neplodných, chudých půdách, protože rostliny pro takovýto trávník jsou naprosto nenáročné. Samozřejmě, velkou výhodou je, že kvetoucí trávník nevyžaduje pravidelný střih a pečlivou péči, na rozdíl od jeho anglické sestry. Proto, aby se vytvořil maurský trávník vlastníma rukama, nevyžaduje speciální dovednosti - to je možné i zkušeným zahradníkem.

Krása maurského trávníku

Výběr místa pro kvetoucí trávník

I když jste zastáncem všeho přirozeného, ​​není nutné dávat do zahrady příliš mnoho prostoru pro maurský trávník. Lepší je, když se veselé plesky zdobí nevhodné pro pěstování pěstovaných rostlin, oblastí se špatnou půdou nebo nadměrně zakrytých. Například u plotu nebo pod korunami stromů bude takový trávníkmimochodem.

Maurský trávník pod korunou stromu

Příprava půdy

\ t

Jak již bylo zmíněno, půda pro maurský trávník může být méně úrodná než pro parter. Proto by při přípravě půdy měla být věnována hlavní pozornost eliminaci plevelů. Za tímto účelem je během období aktivního růstu plevelů zpracováván jakýmkoliv herbicidem s nepřetržitým působením, například kruhovým objezdem.

Nenáročný maurský trávník

Výsev osiva

\ t

Složení maurského trávníku se skládá ze směsi semen úzkých trav a květin, které rostou v stepích, na loukách a polích. Navíc si můžete zakoupit jak hotový sklad, tak i jednotlivé pytle obsahující semena květin a bylin.

Trávník tedy může být zaset dvěma způsoby:

1. Semena bylin a květin jsou smíšená (nebo, je-li připravena zásoba, pak je aplikována) a rovnoměrně zaseta na celém pozemku.

2. Nejdříve se vytvoří trávník trav, který je zaseto na podzim, a na jaře jsou zasety květy. V tomto případě můžete ukázat svou představivost a dostat se na trávník světlé květinové ostrovy nebo barevné hranice kolem obvodu.

Směs semen "Maurský trávník"

Maurský trávník se může skládat z trvalek i letnic. Nezapomeňte, že pokud položíte trávník z trvalek, většina z nich nebude kvést v prvním roce svého vývoje, protože v této době dochází k aktivnímu vybudování kořenového systému a zelené hmoty. Květytrvalky, obvykle pouze na druhý rok. No, rok-starý, být dokonce zaseto v pozdním jaře, ne na podzim, budou spokojeni s jejich květy v průběhu sezóny.

Chcete-li na trávník doplnit exotickou poznámku, můžete ji zasadit s malými ostrůvky vícebarevných žárovek. Vypadá to velkolepé a nevyžaduje zvláštní péči! Jediné, co je třeba si uvědomit, je, že takový trávník může být řezán pouze tehdy, když listy cibulovitých rostlin vysychají a skládají se.

Morušský trávník

\ t

Péče o maurský trávník

\ t

Péče o kvetoucí trávník není složitá a je to kompetentní účes 1-2 krát ročně. Odřízněte trávu tak, aby výška trávníku nebyla menší než 8 cm - toto je obecné pravidlo. Zralý trávník poprvé odřezává počátkem července, kdy jsou oříznuty jarní kvetoucí bylinky a květiny a podruhé v září až říjnu. Jedná se o přibližný účes, který se může lišit v závislosti na rostlinách, které rostou na trávníku. Například, pokud tráva roste velmi rychle, pak ostříhat může být potřeba již v srpnu, ale pokud kvetoucí louka rostou na podzim květiny, pak účes musí být posunut do konce října nebo listopadu.

Samotný maurský trávník - je to snadné!

Sekaná tráva z trávníku se čistí pouze za pár dní, takže se všem zkušeným semenům podařilo nalít na zem a následující rok dal samosami. Potom, z roku na rok, na pozemku vaší volby budete pěstovat nádherné kvetoucí trávník - maurský trávník. Hlavní věcí není být línýpéče - při řezání a hnojení. Pak tento nenáročný, na první pohled způsob zpracování změní váš děj na skutečné umělecké dílo!

Viz články pro podobná témata:

 • Trávník vlastními rukama - v blízkosti domu zelený trávník
 • Plánování a automatické zavlažování vlastníma rukama
 • Jak si vybrat dlouhou sekačku na trávu?
 • Jak zasadit trávníkovou trávu: kroková technika pro pastvu
 • Roštová mřížka - zařízení pevného trávníku na plastových buňkách
 • Pokládání a péče o trávník