Měkká střecha: typy, fotografie a cena TechnoNikol, Shinglas, Icopal

Měkká střešní krytina může být díky své flexibilitě aplikována na střechy jakékoliv konfigurace. Kromě toho má relativně malou hmotnost, která snižuje zatížení systému krokví, nosných stěn a tudíž základ. Zbývá pouze určit, který střešní materiál je vhodný pro konkrétní objekt.

Obsah:

 • Válcová střecha, asfaltová deska a membrána
 • Oblíbené značky
 • \ t
 • Tipy pro výběr
 • Cenné ceny
 • Základní zobrazení

  Bez ohledu na to, zda patří k jednomu nebo jinému typu, mají měkké střešní krytiny stejné výhody:

  • tepelná stabilita;
  • ticho;
  • udržovatelnost;
  • odolnost proti vodě.

  Zahrnují vynikající izolátor vody - bitumen, který se bojí pouze UV ​​záření. U jiných typů měkkých střech se liší pouze formou uvolňovací a pokládací techniky. Obecně lze rozlišovat dvě velké skupiny - střešní krytiny v rolích a pružné dlaždice.

  1. Střešní rolka.

  Široce používané pro uspořádání plochých střech a svahů s mírným svahem - do 12 °. Umožňuje vytvořit pevný vodotěsný povrch. Na asfaltovém polymerním povlaku z upřímné strany je nanesen tmel, který se roztaví pod vlivem vysoké teploty a pevně přilne k pevnému základu. Všechny vrstvy svařované střechy se pak navzájem slepují stejným způsobem.

  Ruberoid jako nejdražší střešní materiál je stále široce používán. Ale i mocnízká cena za roli nemůže převažovat nad jeho krátkodobou a potřebou častých oprav. Poněkud lépe se ukázaly zdokonalené typy ruberoidu na bázi polyesterových tkanin nebo sklolaminátu:

  • rubemast;
  • rolovací baroid;
  • isole skla;
  • euroruberoid.

  Vzhledem k nedostatku střešních materiálů se objevily sofistikovanější materiály, jako jsou izolátory, brizol a GMP. Při jejich výrobě, stejně jako dříve, se používá asfalt, ale polymery jsou mnohem odolnější vůči povětrnostním vlivům než střešní lepenka z ruberoidu.

  Ačkoliv je cena roletové střechy dostatečně demokratická, lze v této kategorii najít nejhospodárnější variantu. Nejvěrohodnější jsou Bikrost od firmy Techno-Nicole a Lincomas s jádrem ze skleněných vláken. Asfalt pro impregnaci válců se používá pouze oxidovaný, díky čemuž střecha získává dodatečnou tepelnou odolnost.

  Největší sortiment rolních materiálů v Rusku nabízí společnost Technonikol. Všechny předpokládají stohování ve dvou vrstvách, ale s relativně nízkou cenou válců a dobrým výkonem, je to levné.

  2. Pružná dlaždice.

  Umělý materiál vyrobený s použitím technologie podobné zlepšenému střešnímu materiálu. Liší se v různých tvarech a velikostech, což umožňuje vytvořit skutečně unikátní nátěry střech všech konstrukcí. Měkká střecha, imitující dlaždice, je skleněným vláknem impregnovaným asfaltem. Všechny prvky zepředuboky jsou pokryty minerálním šplouchnutím mikrogranulí, které chrání před poškozením UV. Zadní plocha má samolepicí vrstvu.

  Při výběru levné střechy se můžete obrátit na produkty firmy Technonikol. Flexibilní dlaždice značky Shingle je na trhu prezentována ve 12 kolekcích a 50 odstínech - existuje důvod k výběru. Je vhodné použít na svazích střech se sklonem 12 až 45 °.

  3. Ploché membrány.

  Patří sem typy měkké střechy, neobsahují asfaltové pojivo na bázi polymerů:

  • PVC.
  • Termoplastické membrány (TPO).
  • Fólie ze syntetického kaučuku (EPDM).

  Nejdražší vinylové membrány vyrábějí naši domácí výrobci. Trvanlivější TPO a EPDM jsou však nejčastěji dodávány ze Spojených států.

  Vysoká odolnost polymerů vůči vlhkosti, slunečnímu záření, hnilobě a teplotním výkyvům zajišťuje životnost membránové střechy až 50 let. Další vlastností polymerních membrán je velká šířka plátna, která snižuje počet spojů během instalace.

  Přehled výrobců

  \ t

  1. Techno sklo.

  Žádná z ruských společností dnes nemá takovou rozmanitost v rozsahu, jaký má značka Technonikol. Tajemství je jednoduché - nejnovější technologie výroby izolačních materiálů a úspěšné experimenty na jejich kombinaci v jednom produktu.

  Zde je příklad - měkká válcovaná střecha Technokinol. Stejný ruberoid, ale na pevnějším základě, sklolaminát, nepodléhá hnilobě. Po přidáníV asfaltu z umělé gumy SBS nebo styrenu jde Uniflex. Ale stojí za to přidat i minerální plnivo, jak se zdá TechnoLast, který mnohonásobně překonává tradiční ruberoid.

  Sklo Techno lze umístit na prakticky jakýkoliv pevný podklad. Tato vlastnost umožňuje aplikovat asfaltový nátěr i na poškozené střechy pro jejich restaurování a hydroizolaci. Pro zvýšení přilnavosti v obzvláště obtížných případech je na základní nátěr stejné značky položen měkký střešní materiál Technonikol.

  2. Ruflex (Ruflex).

  Pružné šindele z Finska jsou vysoce vzduchotěsné a perfektně přizpůsobené našim náročným klimatickým podmínkám. Jako základ se používá skleněné vlákno s oboustranně oboustranně upravenými stranami. V případě výrobce je spousta zajímavých tvarů umělých prvků, z nichž každá je prezentována v 4-9 barvách. Rozsah provozních teplot je -50 ° až +110 ° C.

  3. Shinglas (Shinglas).

  Měkká střecha Šindele s vysokou hustotou - vývoj domácího obra izolačních materiálů Technonikol. Aby bylo možné pracovat v přísných ruských podmínkách, byla vylepšena technologie výroby asfaltových obkladů a spodní samolepicí vrstva byla nahrazena asfaltovým polymerem odolným proti mrazu. Zaručuje pevné uchycení základny i v zimě.

  Dvouvrstvé měkké šindele Šindel s vodou odpuzujícím laminovacím povlakem si zaslouží zvláštní pozornost. Specialisté společnosti Technokinol při své výrobě aplikovali dvojité zesílenískleněné vlákno, poskytující maximální možnou pevnost.

  4. Tegol (Tegol).

  Dlaždice z Itálie, prezentovaná v obrovském sortimentu: od tradičního uspořádání Nordland až po neobvykle lesklou sérii Tegol Exclusive. Výběr je opravdu ohromující: 17 sbírek a paleta 200 odstínů. Hlavní rozdíl mezi Tegolem je složitější struktura. Italská měkká umělá střecha je vyrobena s použitím originální technologie a na trhu nemá obdoby.

  Struktura dlaždice Tegoly:

  • 2 vrstvy sklolaminátu.
  • 3 vrstvy asfaltu HP.
  • Ochranný polypropylenový film.
  • Měď.

  5. Icopal (Icopal).

  Další zástupce Finska se zárukou 15 let a životností 40–50 let. Icopal rozlišuje poměrně rozumnou cenu - ve svém sortimentu nejsou příliš drahé měkké obklady. Icopal používá pryskyřici resinobitum SBS s plastifikátorem a postříkání, na rozdíl od analogů, není reprezentováno čedičem, ale přirozenou deformovanou břidlicí. Lepicí vrstva Icopal s měkkou dlažbou je také asfaltová, což jí poskytuje spolehlivější fixaci.

  Jak vybrat asfaltovou střechu?

  Především byste se měli s materiálem seznámit blíže. I když jednoduše držíte ruku na povrchu, můžete určit trvanlivost. Minerální granulát by měl ležet v pevné vrstvě a při dotyku se nerozpadá. Je to on, kdo vytváří ochranu pro asfaltovou impregnaci, která se rozpadá za slunečního světla.

  Zajistěte, aby byl prášek uchovávánSpolehlivé, můžete jít na kontrolu měkké střechy pro pružnost. K tomu stačí zatáhnout za roh role - musí se protáhnout. Není nutné brát příliš tvrdý kryt, protože při montáži vznikne složitost a životnost v nepříznivých klimatických podmínkách bude značně snížena.

  Měkká střecha s výrazným zápachem asfaltu po jeho konečném odpařování nebude tak měkká jako při nákupu. Aby nedošlo k riziku, je lepší odmítnout a koupit role z již "vyzrálé" strany.

  Cena

  Nejvyšší cenová špička je pozorována na pružných obkladačkách. Zde hraje vše svou roli: od popularity značky po relevanci série, od parametrů až po náklady na dopravu dodavatele. Zvýšení hodnoty bude mít také vliv na složitý tvar střechy, protože povlak bude mít velký výtěžek. Nejdražší výrobky vyrábějí Finové a Američané, ale domácí výrobci nejsou horší kvality, ale za přijatelnější cenu.

  Druh
  Značka
  Cena, rub /m2

  Zastřešení rolí
  Technocol Bikrost
  50 - 70

  Technopolis Bipol
  50 - 70

  Icopal VillaTeX
  65 - 70

  Měkké asfaltové dlaždice
  Ruflex
  334-485

  Tegola
  285 - 2540

  Icopal
  355-380

  Shinglas
  205 - 455