Měkké střešní krytiny


Měkké střešní krytiny

Jedná se o střešní pergamen a lepenku, ruberoid, koudel, střešní krytinu a další materiály používané pro střešní krytiny, jakož i provádění izolací a souvisejících prací na střeše.

Střešní deska je základem pro výrobu asfaltových a asfaltových střešních a hydroizolačních materiálů. Moderní průmysl vyrábí lepenku, má šířku 1 ma celková plocha role dosahuje 20-40 m2. Hmotnost 1 m2 může být rovna 250-420 g.

Takový nezpevněný obkladový materiál se používá pro spodní vrstvy střešního koberce z ruberoidního nátěru. Střešní parchýn je vyroben z kartonu, impregnovaného olejovým asfaltem. Existují takové značky tohoto materiálu jako P-300 a P-350. Realizace pergaminy se provádí válci o rozměrech 20-40 m2 s hmotností 13-30 kg.

Výroba toli je možná ze střešní lepenky pomocí dvojité impregnace hořkými produkty. Vydává tato role materiál bezoprachnym (tol-kůže) a písčité a hrubozrnné impregnace. Jmenování střešní krytiny - uspořádání horní a dolní vrstvy střešního koberce. Hydroizolace slouží k izolaci různých konstrukčních prvků.

Vlákna nebo jiná kůže jsou určeny pro stejné účely jako pergamen. V některých případech se používá k uspořádání spodní vrstvy koberce s pískem, který se nalije do písku.

Na zařízení se aplikuje Tol s oboustranným litím pískuhorní a dolní vrstvy střešního koberce. Existují dvě značky tohoto materiálu, a to TKP-350 a TKP-400 (váha role - 23-25 ​​kg, plocha - 15 m2).

Na přední straně má ochrannou vrstvu z hrubozrnného spreje a na opačné straně - s prašným minerálem. Tento materiál se používá pro vrchní vrstvu střešního koberce.

Ve vodotěsném mýdle s povlakovým filmem impregnačního prostředku na přední straně je ochranná vrstva s jemnozrnnými minerálními nečistotami. Spodní vrstva tohoto materiálu je pokryta zaprášeným nebo jemnozrnným šplouchnutím. Vydával takové značky jako TG-300 a TT-350. Totéž platí pro parotěsné zábrany a hydroizolace stavebních konstrukcí. Může být také použit pro umístění spodní vrstvy střešního koberce.

Válce tylu by měly být uchovávány po dobu nejvýše jednoho roku ode dne vydání ve vzpřímené poloze.

Válcové materiály, v závislosti na typu pojivového materiálu, lze rozdělit na diamanty, bituminózní a polymerní. Nejběžnější role materiálu pro střešní krytiny - ruberoid.

Střešní krytina střešní krytiny

\ t

Během výroby střešní krytiny se provádějí tyto hlavní technologické operace:

impregnace měkkého střešního papíru olejovým bitumenem;

aplikace žáruvzdorného olejového asfaltu s plnivem na obou stranách plátna; způsobuje různé postříkání.

Všechny druhy tohoto měkkého materiálu jsou po dohodě rozděleny na:

obložení;

Zastřešení

hydroizolace.

Druhy ruberoidu

Střešní ruberoids hrubozrnnou impregnací se používá pro horní a spodní vrstvu střešního koberce a pro instalaci hydroizolace. Hmotnost role je 25-27 kg a její plocha je 10 m. Lze ji položit na horký a studený tmel. Vyrábějí se dvě razítka tohoto materiálu, jmenovitě RCM-350B a RCM-350V.

Střešní ruberoid s prachem impregnovanou spodní stranou a hrubozrnnou - s čelo určeným pro podlahu horní vrstvy střešního koberce. Moderní průmysl vyrábí čtyři druhy tohoto materiálu, jmenovitě RSC-400A, RSC-500A, RCK-400B, RSC-400B (hmotnost role -24-29 kg, její plocha - 7,5 m2).

Střešní ruberoid s rozmetáním poškrábáním je vydáván pod následujícími značkami: RKCH-350B a RKCH-350V: jednosměrný (hmotnost role - 20-28 kg, délka - 20 m), obousměrný (hmotnost role - 26-32 kg, délka - 20 m)

Jednostranný rubínový ruberoid položený na horkém tmelu s oboustranným oboustranným teplem i za studena.

Podšívka ruberoids jemnozrnným postřikem je jednostranná (váha role - 20-26 kg, délka - 20 m) a oboustranná (hmotnost válce - 24-39 kg, délka - 20 m). Tento typ střešní krytiny se používá pro spodní vrstvu střešního koberce, stejně jako pro instalaci hydroizolací budov. Na trhu jsou to tři značky, jmenovitě RPM-300A, RPM-300B, RPM-300V.

Střešní krytinový materiál s prachovou impregnací má stejný účel jako v předchozím. Jsou to stavební organizace a obyvatelstvoje realizován pod značkami RPP-350B a RPP-350V (váha role - 27-30 kg, její plocha - 15 m2). Tři další existující značky ruberoidu s prachovou impregnací se používají pouze pro spodní vrstvu střešního koberce a nejsou určeny pro instalaci hydroizolace. Takové značky jsou RPP-300A, RPP-ZOOB, RPP-ZOOV (váha role - 22-27 kg, její plocha - 15 m).

Scrollaberoidpatří do skupiny válcovaných střešních krytin a hydroizolačních materiálů. Asfalt není aplikován na karton, ale na bázi skleněných vláken na obou stranách. Při stavebních pracích se používají následující typy sklolaminátových kompozitů jako Z-RM (pro hydroizolaci a spodní vrstvy střechy), Z-RK a Z-RF (pro vrchní vrstvu střešního koberce). Hmotnost role takového materiálu je 23-29 kg, plocha je 10 m2, tloušťka je 2,5 mm a šířka je 960 a 1000 mm.

Každý typ střešní krytiny je označen příslušnou značkou, například RM-400. Obrázek zde udává hmotnost v gramech na 1 m2 základní desky a hodnotu písmene "M" - "jemnozrnné chmýří".

Pro lepení střešní krytiny se používají bituminózní tmely různých jakostí, které závisí na jejich tepelné odolnosti.

Kromě výše uvedených značek moderní průmysl vyrábí ruberoid, na který je nanesena lepená vrstva tmelu. Před nanesením ve stavebnictví se tato vrstva předem změkčí rozpouštědlem uvedeným v dodaném návodu nebo roztaví horkým vzduchem.

Oprava bytu samostatně.