Měsíční zahrada je triumfem měsíčního svitu

Moderní život dělá mnoho z nás žijí ve vysokých rychlostech, opouštět žádný čas na relaxační přestávku. Jste nadšený zahradník květin, ale vraťte se domů pozdě v noci, když už slunce za obzorem skrývá slunce. A pak už nemáte co pozorovat smutný obraz jeho zahrady: denní barvy mizely, jako by se rozptylovaly v deštivých stínech. Bohužel, pro obdivování nic víc - tradiční zahrada není určena pro noční pohled. " A pak se vám tyto potíže dostanou do myšlenky: co když vytvoříte zahradu, jejíž krása se po západu slunce, ve světle Měsíce, zcela rozvine?

Lunární zahrada - svátek zjemnění v měsíčním světle

Ve skutečnosti je tato myšlenka zdaleka nová. O několik století později byly v Číně rozšířeny měsíční zahrady - byly použity k meditaci. Později byla tato technika krajinářského designu přesunuta do Indie a poté do Ameriky a Evropy.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výběr místa pro budoucí zahradu
 3. Jaké noční rostliny potřebujeme?
 4. Dodatečné účinky - zvuk

Obsah

 • Výběr místa pro budoucí zahradu
 • \ t
 • Jaké noční rostliny potřebujeme?
 • Doplňkové efekty - zvuk
 • \ t

Výběr místa pro budoucí zahradu

Pokud se rozhodnete vytvořit záhadný koutek lunární zahrady na svých stránkách, pak musíte pro něj nejprve vyzvednout místo. Procházka zahradou v noci a vidět, které oblasti jsou pokryty měsíčním svitem - jsou perfektní. Pamatujte, že jsou zde i noci bez měsíce,když zvolené místo může být pokryto jiným způsobem. Například světlo vycházející z oken, svítilen, lamp na solárních panelech. V každém případě je důležité, aby použité osvětlení bylo měkké a nenápadné.

Solární panely emitují měkké světlo vhodné pro měsíční zahradu

Poskytněte lávovou nebo útulnou pohovku ve vaší měsíční zahradě, kde byste mohli inhalovat kořeněnou vůni a obdivovat krásu noční přírody.

Jaký druh nočních rostlin potřebujeme?

V noci, se slabým světlem, nejvíce nápadné rostliny s bílou barvou květin a stříbřitě listy. Tyto odstíny nejvíce odrážejí měsíční paprsky a ve tmě jako malé baterky. Nejlepší ze všeho je vyrovnat se s květy s bílými bílými lístky, například bílé růže, viola, petúnie, kosatce, heřmánek, strom-jako piony. Kromě čisté bílé barvy jej však můžete použít v měsíčních zahradách a pastelových barvách: světle žluté, světle růžové, světle modré, krémové a další.

Bílé kudrnaté růže posypávají altán v měsíční zahradě

Věnujte pozornost rostlinám se stříbřitými listy, díky nimž bude lunární zahrada vizuálně světlejší. To může být cineraria, trávník, čistý byzantský (hacking uši), a další. Zajímavého efektu lze dosáhnout při použití rostlin se skvrnitými listy, namalovaných nehomogenně. Například, to se odkazuje na některé palety hostitele, tkanička, vřes, medun.

Hostitel s bílým okrajem na listech, kvetoucí s bílými květy, vypadá jasně za měsíčního svitu

.

Mnoho květin, které kvetou v noci, má silnou, příjemnou vůni. Nepoužívejte tento hřích a nepěstujte ve své zahradě pár tří takových rostlin (mnoho z nich není vyžadováno, protože velmi silná koncentrace vonných látek může vést k nepříjemnému dojmu a dokonce i k bolestem hlavy).

Věnujte pozornost bílému voňavému tabáku, jehož sladká chuť je zvláště patrná během tmy. Také nebudete litovat, pokud zahrnete do kompozice lunární zahrady vikýře (datum) s velkými bílými květy, zvony, které se rozpouští pouze v noci, a zavřít ráno. Jeho temperamentní vůně zapomíná na všechno na světě - žádné francouzské parfémy neopouštějí tento božský oblak!

Durman roste rychle a hojně kvete neuvěřitelně voňavými květy

.

Dalším kandidátem na roli obyvatele vonné lunární zahrady je jasmín. Tento keř je schopen dát celé oblasti jemnou, vzrušující vůni. Seznam aromatických rostlin může pokračovat donekonečna - je to mathiola (noční violet), zaluzianskaya "noční Phlox", a nějaký druh petúnie (například, světle růžové "Ramblin Peach Glow"), a zimolez voňavý, a ipomea lunnotsvetuschaya.

Zaluzianskaya "Night Phlox" má sladkou vanilkovou příchuť, která je slyšena pouze večer a v noci

.

Další efekty - zvuk

Když přijde noc, slyší se zřetelněji všechny zvuky. Tichý trhavý proudlehké šustění obilovin, sotva znatelný sherch sušených květin - to vše dodá vaší měsíční zahradě zvláštní náladu.

V měsíční zahradě fascinuje a zklidňuje šustění bylin a rostlin obilovin

.

Měsíční zahrada je určena především pro reflexi a klidný odpočinek. Sedět na útulné ulici ve vaší zahradě, můžete cítit poprvé ve svém životě pravou jednotu s přírodou. Věřte mi, stojí to za pokus!

Viz články pro podobná témata:

 • Zahradní cesty betonových desek - technika výroby a pokládka betonového "kamene"
 • Dekorace a výrobky z plastových zahradních lahví - bez dekoru vlastníma rukama
 • Jak ozdobit kruhy - zdobíme území kolem stromů
 • Mini-skalka nebo jako vysokohorský kopec v omezených podmínkách
 • Testujeme čas podle barvy - vytváříme květinové hodiny vlastníma rukama
 • Použití plastových lahví v uspořádání záhonů - 5 originálních nápadů