Mini-rock zahrada nebo jak udělat alpský snímek v omezených podmínkách

Aby bylo možné vytvořit vysokohorský kopec, musíte pro něj vyčlenit volný pozemek, vyzvednout krásné kameny a zasadit horské rostliny. Nic složitého. To vše, ale někdy je obtížné, že na pozemcích není volné místo, takže klasická skalka je nikde nikde.

Pro tyto případy existuje nádherný vynález - mini skalka, která je vytvořena v kontejneru. Tato miniaturní kompozice může být umístěna kdekoli a v případě potřeby změněna její poloha. Přibližte se například blíže k místu, kde chcete zaměřit pozornost svých hostů. Kontejner s mini-skalka může vyzdobit vchod do domu, schodiště, prostor v blízkosti altánu. Máte zájem No, pak použijeme tuto myšlenku a pokusíme se ji realizovat sami.

Několik mini skalky lze kombinovat do jednoho velkého složení

Obsah
 1. Obsah
 2. Vyberte kapacitu minipalárie
 3. Sbírání horských rostlin
 4. Technologie výsadby
 5. Správná péče o takovou budovu

Obsah

 • Vyberte kapacitu miniplalarie
 • Výsadba horských rostlin
 • \ t
 • Technologie výsadby
 • Správná péče o takovou budovu

Vyberte kapacitu minipalárie

Mini-skalky - zdaleka ne inovace, protože byly vytvořeny v Evropě v 19. století. Pak byly uspořádány do velkých kamenných nocí určených pro krmení skotu. To je stále zvažovánoNejlepším rámem pro alpské rostliny je čas od času krakovaný kámen, který vám umožní vytvořit typickou horskou krajinu v mini kompozici.

V ideálním případě, pokud najdete prodej přesně skalních nádrží speciálně navržených pro tyto účely. K dispozici jsou také velké nádoby z keramiky a betonu - mohou být také použity.

Důlní skalka v tradičním kamenném kontejneru

Bude to dobrý nápad vypadat jako mini skalka a ve starém fajánském dřezu, který byl mimo provoz a řádně připravený. Musí dát "kamenný" pohled. K tomu hladký povrch skořápky opatrně změřte kladivem a naneste na něj lepidlo. Po suchém, ale lepeném povrchu se nanese směs složená z cementu, písku a rašeliny (všechny složky jsou odebírány ve stejných částech). Dost, aby se na povrch želvy "zkamenělý" nanesla vrstva o tloušťce 1 cm. Takto připravená nádoba může být potažena kefírem, ovesným odvarem nebo tekutým organickým hnojivem tak, aby stěny rychle rostly zeleně řasami a mechem. Tento přístup vytvoří umělý kámen, který bude vypadat ještě přirozenější.

Důlní skalní zahrada ve staré kulaté skořápce - nákladově efektivní řešení

Výsadba horských rostlin

\ t

Rostliny pro miniplalarii jsou vybírány pouze pro nízko rostoucí, což pro rozvoj bude dostatečné malé množství půdy v kontejneru. Perfektně se hodí pro malé horské složení sedumů, trpasličích jehličnanů, mláďat, prvosenka, nativní muškáty a zvony.shylopy, hrboly, skalní útesy a dokonce i protěže.

Nejvhodnější je, aby mini-skalky vyzvedly sukulentní rostliny, nevyžadovaly časté zavlažování, například mladé a mýtiny

.

Technologie výsadby

\ t

Rostliny jsme si vybrali velmi nenáročně, ale pro ně je nutné vytvořit určité podmínky. Například slušná drenáž je nezbytnou podmínkou pro kontejnerové skalky. K tomuto účelu se na dno zvoleného kontejneru nalije vrstva hliníku, štěrku, drceného štěrku, vyplňující alespoň 1/3 celkové výšky nádoby. Pak na vrcholu drenáže je mech, rašelina - tato vrstva bude mít vodu a podle potřeby "dát" rostlinám. Poté naplňte nádrž mletou směsí skládající se z trávníku, rašeliny a písku.

Alpské skluzavky i s předponou "mini" by měly simulovat horskou krajinu, takže přítomnost kamenů v ní je povinná. Takže před výsadbou rostlin je nutné vyzvednout krásné kameny a položit na povrch připravené půdní vrstvy. Rostliny jsou také vysazeny po - ve volném kameni "kapsy". Dodržujte vzdálenost mezi nimi s takovou podmínkou, že v dospělosti se větve a kořeny sousedních rostlin vzájemně neovlivňují. V opačném případě bude brzy porušena nevyhnutelná harmonie kompozice: silné druhy nahradí slabé.

V tomto mini-alpinariya místo kamenů, semi-zničené keramické hrnce

Po výsadbě rostlin by měly být otevřené plochy půdy naplněny malým oblázkem,štěrk nebo štěrk. Za prvé, taková skvrna bude sloužit jako dekorativní účely, a za druhé, nedovolí, aby povrch země rychle uschl, to znamená, že hrají roli mulče.

Řádná péče o takové zařízení

V přírodě jsou alpské rostliny přizpůsobeny velmi drsným životním podmínkám. Snadno se snášejí a hoří slunce a nedostatek zavlažování a silný vítr. Proto vaše péče o mini-skalku není příliš opatrná.

Je nezbytné zajistit správné zalévání směsi. Pokud jsou v nádrži drenážní otvory, které vypustí vodu - v pořádku, a pokud ne, pak se přebytek hromadí v dolní drenážní vrstvě. V tomto případě je důležité, abyste rostliny nenaplňovali, protože to povede k hnijícím kořenům.

Zvláštní pozornost bude třeba věnovat obřízce rostlin, které rostly příliš silně, aby se neporušily hranice hranice. Pravidelně kontrolujte složení na přítomnost kvetoucích cibulovin, sušených nebo shnilých rostlin - všechny "nelikvidní" by měly být okamžitě odstraněny.

Důlní hornina bude po dlouhou dobu šťastná, pokud se o něj budete správně starat

V zimě je vhodné přemístit na terasu nebo verandu kontejner s mini alpináriem. Pokud taková možnost neexistuje, zahřejte ji smrkovými větvemi nebo podzimním suchým listím a pytlovinou. Taková izolace zaručí, že se rostliny normálně přejídají a na jaře se opět obnoví jejich růst.

Viz články pro podobná témata:

 • Suchý proud vlastníma rukama - Feng Shui v akci
 • Samotný dekorativní proudruce - rychlá řeka v miniatuře
 • Děláme v zemi dům vlastníma rukama - z vany, filmu nebo plastické formy
 • Vodopád v zemi vlastními rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve své oblasti
 • Jak postavit sklep vlastníma rukama - sedm zajímavých možností
 • Mozaiková nálada krajinářského designu - varianty využití mozaiky v zahradě